Eger je město na severu Maďarska mezi krásnými vinicemi a kopečky pohoří Mátra a Bukové hory. Z ubytování v St. Kristóf Panzió *** v historickém centru to ale budete mít blízko i za vyhlášeným maďarským vínem Býčí krev a do termálních lázní Eger.

Lázně Eger Tip na výlet

Termální lázně Eger, založené už v roce 1932, patří mezi nejhezčí městská koupaliště v Maďarsku. Nacházejí se přímo v centru Egeru, na hranici historického jádra města. V krásném, udržovaném areálu lázní plném stromů a zeleně o rozloze 5 hektarů se rozprostírá 13 různých bazénů. Zde mohou hosté využívat benefitů jedinečné radonové léčivé vody a sírové termální vody po celý rok.

K dispozici je 13 bazénů:

 • Oblázkový léčebný bazén s radonovou léčivou vodou (kavicsos), který je napájen vlastním zdrojem. Část dna bazénu je oblázková, odtud ten název, takže příjemně chladná radonová léčivá voda zde může tryskat nepřetržitě.
 • Sezónní termální bazén se sirnou vodou o teplotě 37 °C, částečně zakrytý s několika zážitkovými prvky jako masážní fontány a sprchy
 • Dětský léčebný bazén, který je napájen pramenem turecké lázně, je ideální pro odpočinek a zotavení.
 • Léčebný bazén pro dospělé
 • Stálý, mělký termální bazén se sirnou vodou o teplotě 37 °C
 • Polokrytý zážitkový bazén
 • Dětský zážitkový bazén se skluzavkami a hradem
 • Plavecký bazén s 50metrovými plaveckými dráhami
 • Pool Slides
 • Bazén pro batolata (brouzdaliště)
 • Lázeňský dům I. (kénes termálvíz)
 • Lázeňský dům II. (kénes termálvíz)
 • Odpočinkový bazén s radonovou léčivou vodou

Termální voda v lázních Eger je vhodná k léčbě kloubních onemocnění a revmatu, nemocí páteře, kloubů, svalů a šlach, určitých druhů gynekologických potíží a mnoha dalších onemocnění.

Více informací

Ubytování 1,2 km od termálních a zážitkových lázní

St. Kristóf Panzió *** v centru města Eger nedaleko městských termálů nepřehlédnete. Ve světle růžovém penzionu jsou všechny pokoje vybaveny vlastní koupelnou a toaletou, menší televizí a WiFi. Vyžádat si můžete i fén. V některých pokojích je klimatizace, samostatná lednice a rychlovarná konvice. Ze standardního pokoje si můžete udělat i apartmán, protože k dispozici budete mít také sdílenou vybavenou kuchyňku.

V bezprostřední blízkosti penzionu se nachází obchod s potravinami. Vařit na dovolené ale nemusíte. Snídaně formou bufetu se podávají přímo v St. Kristóf Panzió *** a na večeře se projdete do 6 min vzdálené restaurace HBH Étterem na náměstí Dobó. V penzionu si kdykoliv můžete také nabídnout neomezené množství kávy a čaje.

Výprava do historie, i za Býčí krví a termální vodou

Ze St. Kristóf Panzió Eger *** budete mít krásné a cenné barokní a pozdně barokní budovy historického centra města doslova za rohem. Prohlédněte si pevnost Eger, která v roce 1552 odolala tureckému nájezdu. Pískovcový 40 m vysoký minaret naopak připomíná pozdější tureckou okupaci, které se už Eger ubránit nedokázal. Obdivovat můžete také baziliku, muzeum marcipánu nebo planetárium.

Nenáročná procházka za nejznámějším vínem Býčí krev ze zdejší vinařské oblasti vás zavede do Údolí krásných žen. Navštívit byste samozřejmě měli alespoň jedny maďarské termály. Termální a zážitkové lázně Eger jsou od St. Kristóf Panzió *** vzdálené jen 1,2 km, termální lázně Egerszalók 5,5 km.

St. Kristóf Panzió Eger ***

Arany J. u. 1., Eger
Maďarsko

+36 20 436 7877

info@stkristofpanzioeger.hu

Check in
od 12:00
Check out
do 10:00
Domácí mazlíček
Domácí mazlíček za poplatek 4 €/noc
Bezbariérovost
Žádná
Parkování
Zahrnuto v ceně

Možnosti ubytovacího zařízení

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma

Okolí ubytovacího zařízení

Vzdálenost od centra
0,3 km
Vzdálenost od moře/jezera/lázní
1,8 km
Zastávka
0,2 km
Aquapark
16 km