Eger je město na severu Maďarska mezi krásnými vinicemi a kopečky pohoří Mátra a Bukové hory. Z ubytování v St. Kristóf Panzió *** v historickém centru to ale budete mít blízko i za vyhlášeným maďarským vínem Býčí krev a do termálních lázní Eger.

Ubytování 1,2 km od termálních a zážitkových lázní

St. Kristóf Panzió *** v centru města Eger nedaleko městských termálů nepřehlédnete. Ve světle růžovém penzionu jsou všechny pokoje vybaveny vlastní koupelnou a toaletou, menší televizí a WiFi. Vyžádat si můžete i fén. V některých pokojích je klimatizace, samostatná lednice a rychlovarná konvice. Ze standardního pokoje si můžete udělat i apartmán, protože k dispozici budete mít také sdílenou vybavenou kuchyňku.

V bezprostřední blízkosti penzionu se nachází obchod s potravinami. Vařit na dovolené ale nemusíte. Snídaně formou bufetu se podávají přímo v St. Kristóf Panzió *** a na večeře se projdete do 6 min vzdálené restaurace HBH Étterem na náměstí Dobó. V penzionu si kdykoliv můžete také nabídnout neomezené množství kávy a čaje.

Výprava do historie, i za Býčí krví a termální vodou

Ze St. Kristóf Panzió Eger *** budete mít krásné a cenné barokní a pozdně barokní budovy historického centra města doslova za rohem. Prohlédněte si pevnost Eger, která v roce 1552 odolala tureckému nájezdu. Pískovcový 40 m vysoký minaret naopak připomíná pozdější tureckou okupaci, které se už Eger ubránit nedokázal. Obdivovat můžete také baziliku, muzeum marcipánu nebo planetárium.

Nenáročná procházka za nejznámějším vínem Býčí krev ze zdejší vinařské oblasti vás zavede do Údolí krásných žen. Navštívit byste samozřejmě měli alespoň jedny maďarské termály. Termální a zážitkové lázně Eger jsou od St. Kristóf Panzió *** vzdálené jen 1,2 km, termální lázně Egerszalók 5,5 km.

Tipy na výlet

Eger

Eger je nejen známým lázeňským městem, ale také místem s mnoha historickými památkami a možnostmi kulturního vyžití. Starobylý hrad, muzeum Beatles či astronomické muzeum, vyhlášené restaurace podávající maďarské speciality a ta nejlepší místní vína, prostě ideální lokalita pro pohodovou dovolenou.

Lázně Eger

Lázně Eger byly založeny v roce 1932 a nabízí areál se 6 bazény (plavecký, termální, s léčivou vodou, vodopád, dětský) - nechybí ani brouzdaliště a zážitkový bazén. Termální voda v lázních Eger je vhodná k léčbě kloubních a revmatických bolestí, nemocí páteře, kostních zranění a deformací pohybového ústrojí.

Údolí krásných žen

Víno, ženy a zpěv, to patří k sobě. Navíc, pro milovníky vína je jen málo míst na světě tak lákavých jako Údolí krásných žen v Egeru. Můžete projít nesčetné množství sklípků a ochutnat ta nejlepší maďarská vína včetně místní speciality – „býčí krve“. Gurmánský zážitek doplňuje pohodová atmosféra a malebné okolí.

St. Kristóf Panzió Eger ***

Arany J. u. 1., Eger
Maďarsko

+36 20 436 7877

info@stkristofpanzioeger.hu

Check in
od 12:00
Check out
do 10:00

Možnosti hotelu

Přístupnost
Hotel není bezbariérový
Domácí mazlíček
Domácí mazlíček za poplatek 4 €/noc
Platba kartou
Platba kartou je možná
Kouření
Kouření zakázáno