Hotel Zelený Dům ***

Hotel Zelený Dům ***

Boží Dar 46, Boží Dar
Česká republika

Provozuje společnost:
Restaurant zelený dům, s.r.o. IČ: 21344892


776582295

info@travelking.cz

Check In
od 14:00
Check Out
do 10:00
Domácí mazlíček
za 300 Kč/noc
Bezbariérovost
Žádná
Parkování
Zdarma

Možnosti ubytovacího zařízení

Wi-Fi zdarma
Restaurace
Dětský koutek
Dětské hřiště
Kolárna
Lyžárna
Baby friendly
Fén

Okolí ubytovacího zařízení

Vzdálenost od centra
100 m
Vzdálenost od lázní
6,8 km
Zastávka
25 m
Sjezdovka
0,2 km
Běžkování
0,2 km

O ubytování

Historický Hotel Zelený Dům *** z roku 1542 se nachází v Božím Daru v Krušných horách. V nejvýše položeném horském městečku ve střední Evropě vás čeká spousta příležitostí k aktivní zábavě i odpočinku. Vydejte se poznat tento krásný kout Čech a užijte si čerstvý vzduch a blízkost přírody.

V okolí hotelu najdete ta největší lákadla, kvůli kterým lidé na Krušnohorsko jezdí. Nedaleko se nachází Božídarské rašeliniště (3,2 km), unikátní kus netknuté přírody, kterým vede naučná stezka po dřevěných můstkách. Hned na ni navazuje další naučná stezka věnovaná technické památce Blatenský příkop (12 km). Rodiny s dětmi potěší slavná Ježíškova cesta (800 m) a pošta (300 m), která sídlí v centru městečka v obležení restaurací a kaváren. Zajímavou atrakcí je štola Johannes (8 km) ze seznamu UNESCO, která zve na poutavou prohlídku o historii těžby.

Boží Dar vyhledávají aktivní výletníci po celý rok. V letních měsících vyrazíte na túry nebo si užijete překrásné výhledy ze sedla kola. V zimě okolní svahy lákají lyžaře a běžkaře, kteří si zasportují v půvabné zasněžené krajině. Nejbližší sjezdovku budete mít jen 200 m od ubytování.

Po celý rok vás čeká zábava na vrcholu Plešivec (10 km). V zimě tu frčí sjezdovky, v létě lanové centrum či bobová dráha. Na nejvyšším vrcholu Krušných hor, Klínovci (5,5 km), si v letní sezóně vyšlápnete na rozhlednu a v zimě si parádně zalyžujete v místním skiareálu.

O výletní cíle mít nouzi rozhodně nebudete. Navštivte třeba nedaleké město Jáchymov (8 km), které proslavily první radonové lázně na světě. Krom lázeňského parku a budov tu prozkoumáte i štoly z těžby stříbra a uranu. Dále se vydejte poznat Vlčí jámy u Horní Blatné (12 km) nebo rozhlednu na Blatenském vrchu (11,3 km).

Kde budete spát?

Ubytováni budete v jednom z 23 útulně zařízených pokojů s dřevěným nábytkem. Všechny pokoje mají vlastní koupelnu se sprchou a bezplatné připojení k WiFi. Na výběr máte z těchto variant:

  • Dvoulůžkový pokoj (15 m²) je vybavený manželskou postelí nebo oddělenými postelemi. Dále je v pokoji šatní skříň, posezení a kabelová televize.
  • Třílůžkový pokoj (15 m²) je zařízený buď manželskou postelí a jedním samostatným lůžkem, nebo třemi oddělenými lůžky. K vybavení navíc patří šatní skříň, posezení a kabelová televize.
  • Čtyřlůžkový pokoj (20 m²) tvoří dvě manželské postele, prostorná šatní skříň, posezení a kabelová televize.
  • Pětilůžkový pokoj (20 m²) je tvořený dvěma manželskými postelemi a jednou přistýlkou. Nechybí šatní skříň, posezení a kabelová televize pro dlouhé večery.

Na čem si pochutnáte?

Součástí hotelu je stylová restaurace, jejíž interiér navodí tu pravou atmosféru horského dobrodružství. Těšit se sem můžete na širokou nabídku teplých i studených pokrům a celou řadu místních specialit.

Základem menu je česká kuchyně, a tak si pochutnáte na pravé svíčkové nebo pořádném krušnohorském talíři. Nechybí však ani vegetariánská jídla, ryby nebo saláty. Pro mlsné jazýčky jsou k dispozici i moučníky a zmrzlinové poháry. Podle balíčku do restaurace zavítáte na snídani formou bufetu a na servírované večeře.

Na skleničku si zajdete do hotelového Lobby baru a v letních měsících oceníte možnost posadit se na venkovní terase, kde se pravidelně připravují grilované speciality.

Cestujete s dětmi?

V hotelu se bude líbit i těm nejmenším. Vyhrají si v dětském koutku i na venkovním hřišti.

Něco navíc

Hotel je skvělou volbou pro všechny sportovce. V létě oceníte kolárnu a v zimě lyžárnu, díky kterým budete mít kam uložit své sportovní náčiní.

Tipy na výlet

Krušné hory
Krušné hory
Božídarské rašeliniště
Božídarské rašeliniště
Lanovka na Klínovec
Lanovka na Klínovec