Míříte do Znojma především kvůli výbornému jihomoravskému vínu? Děláte dobře, v Hotelu U Divadla *** obdržíte láhev vína jako dárek a můžete si objednat i degustaci v pískovcovém vinném sklípku. Také byste ale měli ochutnat Znojemský makový dort, který vzniká přímo v hotelu.

Znojmo Tip na výlet

Jižní Morava je jednou z nejkrásnějších oblastí u nás, když k tomu navíc přičtete přátelskou atmosféru a četné vinné sklípky, o skvělou dovolenou je postaráno. Znojmo svojí polohou na kraji Národního parku Podyjí i spoustou zajímavých památek splňuje požadavky na oblíbenou turistickou lokalitu. Ochutnejte místní vína, kochejte se malebným okolím a zapojte se do bohatého kulturního dění.

V centru vinařské oblasti i výrobny speciálního dortu

Hotel U Divadla *** je zavedený podnik, bez kterého si náměstí Republiky nedokáží představit místní, ani pravidelní návštěvníci Znojma. Tradici hotelu odpovídají i interiéry, které jeho letitou, ale důkladně opečovávanou historii nijak neskrývají. Ubytováni budete v pokoji s vlastní koupelnou i toaletou, WiFi připojením a televizí i se zahraničními programy.

Na snídaně formou bufetu a večeře o třech chodech se můžete těšit přímo v hotelové restauraci, kde dokáží připravit i vegetariánské a bezlepkové pokrmy. Ujít byste si v žádném případě neměli specialitu Hotelu U Divadla ***, kterou je Znojemský makový dort. Když vám zachutná, není problém jej pořídit v dárkovém balení a vzít domů, nebo na jazyku se rozplývajícím dezertem udělat radost blízkým.

Kromě welcome drinku vás jako správný jihomoravský ubytovatel uvítá Hotel U Divadla *** také láhví vína a předem, nebo na recepci po příjezdu si můžete objednat i degustaci v pískovcovém vinném sklípku s následným posezením a konzumací místních vín s občerstvením.

Vídeň a vyhlášené termální lázně za rohem

Za termální vodou se můžete vypravit například do oblíbených rakouských termálů Laa an der Thaya. Lázně byly postaveny v roce 2002, a protože jsou moderní a splňují vysoký rakouský standard lázeňství, navštíví je ročně až 400 tisíc návštěvníků. Od Znojma jsou vzdálené jen 35 km, a tak neváhejte využít slevu na vstup.

Pokud budete mít prozkoumané Znojmo i Národní park Podyjí, zavítejte třeba do Vídně. Obzvláště v době vánočních trhů oceníte přímé vlakové i autobusové spoje ze Znojma do rakouské metropole. Za výlet stojí také Excalibur City na Hatích - dospělí uvítají nákupní centrum Freeport a nespočet restaurací, pro děti je připraveno zábavní centrum Kinderwelt.

Hotel U Divadla ***

nám. Republiky 16 ,, Znojmo
Česká republika

+420 733 158 172

cornerhotels@seznam.cz

Check in
od 14:00
Check out
do 10:00
Domácí mazlíček
Domácí mazlíček za poplatek 100 Kč/noc
Bezbariérovost
Částečná
Parkování
Zahrnuto v ceně

Možnosti ubytovacího zařízení

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Restaurace
Kolárna

Okolí ubytovacího zařízení

Vzdálenost od centra
700 m
Zastávka
200 m

Tipy na výlet

Radniční věž Znojmo

Znojemská radnice s věží byla postavena v polovině 15. století, až do roku 1924 na ní drželi službu strážní, kteří měli za úkol pozorovat město i okolí. V dnešní době je její vrcholek místo službě zasvěcen příjemným zážitkům spojeným s krásným výhledem. Vstupné stojí 35 Kč a při obzvláště příznivých podmínkách lze z věže zahlédnout i vrcholky rakouských Alp.

Znojemské podzemí

Systém podzemních chodeb a sklepů pod Znojmem, který je dlouhý téměř 27 km a má až 4 patra, vznikl na přelomu 14. a 15. století jako prostor pro hospodářské účely. Později hrál svou roli i v důmyslné obraně města. V dnešní době slouží především jako turistická atrakce pro všechny milovníky historie, architektury a netradičních zážitků.

Kostel sv. Mikuláše

Znojmo je krásné historické město, jednou ze zdejších památek je kostel sv. Mikuláše z 11. století. Po poškození ve 14. století byl kostel zrekonstruován, na druhé výstavbě se podílela také slavná rodina Parléřů, zodpovědná za mnoho památek na našem území. Z vnitřní výzdoby vyniká zvláště barokní kazatelna v podobě zeměkoule. Pokud se tedy zajímáte i historii či architekturu, neměli byste si tento kostel nechat ujít.