Za vínem jedině na jižní Moravu! Užijte si pobyt v Hotelu Schaller *** ve Znojmu se snídaněmi formou rautu i dvouchodovými večeřemi. Sauny, wellness a slunce ukryté ve víně je ideální kombinací pro dovolenou v zimním období.

Ubytování u kládového vinného lisu se saunami

Hotel Schaller *** se nachází v klidném prostředí okrajové části města Znojma a prošel celkovou rekonstrukcí. Ubytováni zde budete v komfortních dvou až čtyřlůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením.

Čeká vás snídaně formou rautu, která vás dodá energii do nového dne. Po večeři servírované v nedalekém Penzionu U Tří jasanů si můžete také zamluvit návštěvu vířivky. Na výlet se vypravte do historického města Znojma nebo za krásami vinařské oblasti, jež se rozkládá všude kolem. Ve finské a aroma sauně U Tří jasanů zase doporučujeme přemýšlet nad tím, kolik lahví a kterého vína si s sebou odvezete domů.

Průzkum "modrých" vinných sklepů a Podyjí

Část Znojma Nový Šaldorf-Sedlešovice je jedna z nejvýznamnějších vinařských obcí na Znojemsku jejímž centrem je historický kládový vinný lis z 18. století. Najdete zde dvě hlavní sklepní uličky. Ta větší se nazývá Modré sklepy, protože materiál podloží, v němž vinaři své sklepy hloubili, tvoří pískovec prostoupený vrstvami modrošedého jílu. Památkově chráněný areál Modré sklepy si vaši důkladnou prohlídku a ochutnání rozhodně zaslouží.

Pokud budete mít prozkoumané Znojmo i Národní park Podyjí, zavítejte třeba do Vídně. Obzvláště v době vánočních trhů oceníte přímý vlakový spoj do Vídně v blízkosti penzionu. Za výlet stojí také Excalibur City na Hatích - dospělí se zabaví v nákupním centru Freeport a restauracích, pro děti je připraveno zábavní centrum Kinderwelt.

Tipy na výlet

Kostel sv. Mikuláše

Znojmo je krásné historické město, jednou ze zdejších památek je kostel sv. Mikuláše z 11. století. Po poškození ve 14. století byl kostel zrekonstruován, na druhé výstavbě se podílela také slavná rodina Parléřů, zodpovědná za mnoho památek na našem území. Z vnitřní výzdoby vyniká zvláště barokní kazatelna v podobě zeměkoule. Pokud se tedy zajímáte i historii či architekturu, neměli byste si tento kostel nechat ujít.

Znojemské podzemí

Systém podzemních chodeb a sklepů pod Znojmem, který je dlouhý téměř 27 km a má až 4 patra, vznikl na přelomu 14. a 15. století jako prostor pro hospodářské účely. Později hrál svou roli i v důmyslné obraně města. V dnešní době slouží především jako turistická atrakce pro všechny milovníky historie, architektury a netradičních zážitků.

Znojmo

Jižní Morava je jednou z nejkrásnějších oblastí u nás, když k tomu navíc přičtete přátelskou atmosféru a četné vinné sklípky, o skvělou dovolenou je postaráno. Znojmo svojí polohou na kraji Národního parku Podyjí i spoustou zajímavých památek splňuje požadavky na oblíbenou turistickou lokalitu. Ochutnejte místní vína, kochejte se malebným okolím a zapojte se do bohatého kulturního dění.

Hotel Schaller ***

Nový Šaldorf 165, Nový Šaldorf
Česká republika

+420 777 808 124

info@hotel-schaller.cz

Check in
od 14:00
Check out
do 10:00

Možnosti hotelu

Přístupnost
Hotel není bezbariérový
Domácí mazlíček
Domácí mazlíček zakázán
Platba kartou
Platba kartou je možná
Kouření
Kouření zakázáno
4,5/5
Celkem 2 hodnocení