![Naplánujte si dovolenou 2025](https://travelking.cdn.it7.sk/deadpool/site-settings/540/jWsyCSxT.png)
Naplánujte si dovolenou 2025
Vyberte si už nyní, kam letos vyrazíte na dovolenou! Láká vás příroda, relax v lázních a wellness, dovolená u moře či památky? V naší bohaté nabídce pobytů si každý najde to své!
Děvičky známé také jako Dívčí hrady jsou zříceninou gotického hradu. Najdete je v CHKO Pálava na jižní Moravě v oblasti masivu Děvín.
První zmínky o hradu pochází již z roku 1222, kdy byl jeho purkrabí Štěpán z Medlova. V průběhu let hrad měnil své majitele až byl za třicetileté války obsazen švédskými vojsky, které ho vyplenili a zapálili. Nadále pak sloužil jako strážní pevnůstka, později jako strážnice k hlášení požárů až byl začátkem 19. století zcela opuštěn.
Ke zřícenině hradu se dostanete po červené turistické značce z obce Popice (7 km) či po zelené značce z obce Pavlov (1,2 km).
Tento tip na výlet naleznete v lokalitách: Pálava