Osobně ověřené nabídky

U nás v Travelkingu pobyty osobně ověřujeme a ručíme za to, že každý z nich bude stát za to.

Podle čeho pobyty ověřujeme?

Každý pobyt označený nálepkou Osobně ověřeno musí splňovat alespoň 2 ze 3 kritérií:

  • Pobyt ověřil člen Travelking týmu

    Všechno jsme si vyzkoušeli a víme, co vám nabízíme.
  • Z pobytu se vracejí spokojení zákazníci

    Vážíme si vaší zpětné vazby. Hodnocení alespoň 4/5 je známka vaší spokojenosti.
  • Zákazníci si pobyt vybírají opakovaně

    Věříme, že pokud se k pobytu zákazníci vracejí i po sté, je skutečně kvalitní.

Kostel Nanebevzetí Panny Marie (Valtice)

Valtický kostel Nanebevzetí Panny Marie patří s délkou 50 m a šířkou 34 m k vůbec největším kostelům v brněnské diecézi. Je hlavní dominantou malebného náměstí Svobody ve Valticích. Jeho stavba byla započata v roce 1631 a trvala s přestávkami téměř 40 let. Prvním velké zpoždění způsobilo zřícení klenby téměř dostavěného kostela v roce 1638. Stavba byla déle přerušena vpádem Švédů (1648) a poté také tureckých vojsk (1663) na jižní Moravu.

Nad hlavním oltářem jsou umístěny výklenky se sochami čtyř evangelistů a po stranách shlížejí sochy císaře sv. Jindřicha, papeže Sylvestra II., Arona a Mojžíše. Průčelí chrámu je vyzdobeno sloupy, lomenými římsami a nadživotními sochami apoštolů sv. Petra a Pavla. Kostelní věže měly původně jehlancové zastřešení, ale kníže Jan II. z Lichtnštejna je nechal při rekonstrukci v roce 1908 zastřešit secesními helmicemi. Ty dosahují dnes výšky 60 m. Ve východní věži jsou umístěny tři zvony. Největší zvon jménem Marie pochází z roku 1446 a váží 996 kg. Dva menší zvony Anna a Václav byly pořízeny v roce 1992 na počest 800. výročí založení města. Tyto menší zvony byly pořízeny z prostředků, na které s složili občané Rakouska a Valtic.

Zobrazit mapu

Tento tip na výlet naleznete v lokalitách: Jižní Morava, Lednice a Valtice

Pobyty v okolí

Další pobyty

Zapomněli jste heslo?

Získejte nové!

Můžete se přihlásit i pomocí sociální sítě:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Chci se registrovat

Nebo se zaregistrujte pomocí sociálních sítí:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Zapomněli jste heslo?

Nevadí! Stačí zadat váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoříte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet

Pokračováním prohlížení těchto stránek dáváte souhlas se zpracováním cookies v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů. OK