Ferrata Pastýřská stěna

Za adrenalinem a aktivním výletem můžete zamířit na děčínskou Pastýřskou stěnu, na které najdete nejdelší ferratu v Česku. Jde o zajištěnou cestu na stěně, která vám umožní dostat se různě náročnými trasami až nahoru. Vybrat si můžete mezi čtrnácti trasami, které jsou určené pro úplné začátečníky i zkušené horolezce, většina je vhodná také pro děti. Obtížnost cest je značena od A do F a každý si tak může vybrat takovou, která bude odpovídat jeho zkušenostem a silám. Děčínská ferrata je výjimečná i tím, že se nachází v centru města a je tak skvěle přístupná pro každého, kdo Děčín navštíví. Díky tomu si cestou na vrchol můžete užívat i krásné výhledy na protilehlý zámek, soutok Ploučnice a Labe a celé město.

Vstup na ferratu je bezplatný, platí se jen poplatek za půjčení vybavení. Ferratový set s helmou a rukavicemi se můžete půjčit v cyklistické prodejně Active sport Děčín. Domluvit si můžete také zkušeného průvodce nebo profesionální jištění pro děti.

Cena za vypůjčení vybavení:

  • 1 den: 200 Kč
  • od 5 dnů: 170 Kč

Otevírací doba:

  • stěna je volně přístupná
  • zakázáno je lézt v případě, kdy je stěna vlhká nebo prší

Zobrazit mapu

Tento tip na výlet naleznete v lokalitách: Severní Čechy

Pobyty v okolí

Další pobyty

Chaty a chalupy v okolí

Tipy na výlet v okolí

Zapomněli jste heslo?

Získejte nové!

Můžete se přihlásit i pomocí sociální sítě:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Chci se registrovat

Nebo se zaregistrujte pomocí sociálních sítí:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Zapomněli jste heslo?

Nevadí! Stačí zadat váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoříte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet