Objevte to NEJ z Chorvatska a získejte inspiraci pro příští dovolenou na Jadranu!

Oblíbené 0

Zatím nemáte žádné oblíbené nabídky.

  • K nabídkám se můžete kdykoliv vrátit
  • Oblíbené nabídky na jednom místě
  • Upozornění na změny v nabídkách

Terezín

Terezín je severočeské pevnostní město unikátního šachovnicového půdorysu. Jako barokní pevnost založil Terezín v roce 1780 císař Josef II. pojmenoval ji na počest své matky Marie Terezie. Město leží na obou stranách řeky Ohře, která je rozděluje na Malou a Hlavní pevnost Terezín.

Do historie se Terezín zapsal především jako místo utrpení. Za 2. světové války sloužil jako internační tábor židovského obyvatelstva a přestupní stanice na cestě do vyhlazovacích táborů. Tyto události dnes připomínají rozsáhlé a velmi zajímavé expozice v Malé pevnosti a Památníku Terezín. Prohlédnout si zde můžete také systém opevnění s podzemními chodbami, které dosahovaly celkové délky 29 km.

V Terezíně najdete i malý statek, kde se bude líbit hlavně rodinám s dětmi. Vojenský dvorek se stal domovem ovcí, koz, králíků, prasátek a dalších zvířátek, která je možné si pohladit nebo nakrmit. Dále můžete v Terezíně navštívit Automuzeum se sbírkou vozů, které jezdily po našich silnicích v době socialismu, nebo si zahrát golf na hřišti Kotlina, které leží na soutoku Ohře s Labem.

Zobrazit mapu

Tento tip na výlet naleznete v lokalitách: 

Chaty a chalupy v okolí

Tipy na výlet v okolí