Památník Terezín

Malá pevnost a Památník Terezín připomínají pohnutou historii tohoto severočeského pevnostního města se šachovnicovým půdorysem. V období německé okupace se Terezín stal pro Židy z celé Evropy přestupní stanicí na cestě do vyhlazovacích táborů.

Během prohlídky projdete celým pevnostním městem. Nejzajímavějšími místy jsou například Muzeum ghetta v bývalé škole, Magdeburská kasárna, krematorium a židovský hřbitov, márnice, kolumbárium a centrální náměstí s klasicistním kostelem Vzkříšení Páně.

Památník Terezín uchovává doklady o historii nacistických represivních zařízení na území České republiky, zejména v Terezíně a v Litoměřicích. V menší míře se zabývá dějinami Terezína před druhou světovou válkou. Rozsáhlé sbírky se obsahují písemné doklady, obrazový materiál, trojrozměrné předměty a umělecká díla vytvořená přímo vězni. Najdete zde ovšem i výtvarná díla poválečných a současných umělců s protiválečným zaměřením.

Otevírací doba:

  • 1.11. - 31.3. denně od 8:00 do 16:30 hodin
  • 1.4. - 31.10. denně od 8:00 do 18:00 hodin

Vstupné:

  • 220 Kč/ dospělá
  • 170 Kč/ děti od 6 do 18 let, studenti, senioři
  • 430 Kč/ rodinné vstupné (2 dospělí + 3 děti)
  • děti do 5 let a ZTP zdarma

Zobrazit mapu

Tento tip na výlet naleznete v lokalitách: 

Chaty a chalupy v okolí

Tipy na výlet v okolí

Zapomněli jste heslo?

Získejte nové!

Můžete se přihlásit i pomocí sociální sítě:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Chci se registrovat

Nebo se zaregistrujte pomocí sociálních sítí:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Zapomněli jste heslo?

Nevadí! Stačí zadat váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoříte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet