Slovenský ráj: Tipy na výlet a zajímavá místa

Slovenský ráj je jedinečný kousek krajiny, který získal své pojmenování díky vzácným přírodním hodnotám a krásám. Najdete zde hluboké úzké rokliny, magicky krásné vodopády, propasti i rozsáhlý podzemní svět jeskyní. To vše obklopuje nesmírně bohatá fauna i flóra. Na řadu malebných míst je možné se dostat díky husté síti značených cest, jejichž součástí jsou také stovky lávek, žebříků a řetězů. Nejnavštěvovanější roklinou je Suchá Belá s Misovými, Okienkovým a Korytovým vodopády. Doslova pohádkové panorama se před vámi otevře z Tomáškovského výhledu, který ční 200 metrů nad řeku Hornád.

Dobšinská ledová jeskyně Nejoblíbenější výlet v lokalitě

Dobšinská ledová jeskyně je klenot, na jaký narazíte málokde. Právě proto je od roku 2000 zařazená na seznam světového přírodního dědictví. Má několik úchvatných částí, některé z nich jsou i bez ledu např. Bílá síň, Suchý dům či Peklo. Délka jeskyně činí téměř 1,5 km, na prohlídce si prohlédnete přibližně její třetinu. Prostory od vstupního otvoru postupně klesají, což znamená také pokles teploty vzduchu.
Více informací

Slovenský ráj Nejoblíbenější výlet v lokalitě

Vydejte se po dřevěných žebřících skrze divoké lesy a podél řek až k vyhlídkám, z nichž budete mít Slovenský ráj jako na dlani. Mezi nejznámější turistické trasy patří: Suchá Belá, Prielom Hornádu nebo výšlap na Tomašovský výhled, který vás okouzlí výhledem do celých Vysokých Tater. Pohodovou procházku si můžete ve Slovenském ráji užít v jakémkoli ročním období. V blízkosti obcí Spišské Tomášovce a Smižany se nachází Soví skála, pojmenována po svých častých ptačích návštěvnících. Ze skály se vám naskytne pěkná vyhlídka do okolí.
Více informací

Mapa tipů na výlet celkem 8 tipů

Slovenský ráj: Tipy na výlet

Články, které by vás mohly zajímat

Objevte to NEJ ze Slovenska: 9 nejkrásnějších zoologických a botanických zahrad

Objevte to NEJ ze Slovenska: 9 nejkrásnějších zoologických a botanických zahrad

  • OBJEVTE TO NEJ ZE SLOVENSKA
  • 1. 6. 2020

Slovenské zoologické a botanické zahrady jsou skutečně výjimečné. V jedné se podařilo odchovat jedinečné mládě rysa, v jiné můžete krmit jinak divoké šelmy přímo z dlaně a v další uvidíte sekvojovec vysoký až 35 m. Které to jsou? Přečtěte si v článku.

Objevte to NEJ ze Slovenska: 7 míst, která by měl každý alespoň jednou za život navštívit

Objevte to NEJ ze Slovenska: 7 míst, která by měl každý alespoň jednou za život navštívit

  • OBJEVTE TO NEJ ZE SLOVENSKA
  • 21. 5. 2020

V srdci Evropy je ukryto množství kulturních i přírodních pokladů, které neznají nejen v cizině, ale často o nich netuší ani samotní Slováci. Která z těchto známých i méně známých míst jste již stihli navštívit vy?

Pokračováním prohlížení těchto stránek dáváte souhlas se zpracováním cookies v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů. OK