Objevte to NEJ z Chorvatska a získejte inspiraci pro příští dovolenou na Jadranu!

Oblíbené 0

Zatím nemáte žádné oblíbené nabídky.

 • K nabídkám se můžete kdykoliv vrátit
 • Oblíbené nabídky na jednom místě
 • Upozornění na změny v nabídkách

Slovenský ráj: Tipy na výlet a zajímavá místa

Slovenský ráj je jedinečný kousek krajiny, který získal své pojmenování díky vzácným přírodním hodnotám a krásám. Najdete zde hluboké úzké rokliny, magicky krásné vodopády, propasti i rozsáhlý podzemní svět jeskyní. To vše obklopuje nesmírně bohatá fauna i flóra. Na řadu malebných míst je možné se dostat díky husté síti značených cest, jejichž součástí jsou také stovky lávek, žebříků a řetězů. Nejnavštěvovanější roklinou je Suchá Belá s Misovými, Okienkovým a Korytovým vodopády. Doslova pohádkové panorama se před vámi otevře z Tomáškovského výhledu, který ční 200 metrů nad řeku Hornád.

Spišský hrad (UNESCO) Nejoblíbenější výlet v lokalitě

Jedna z nejcennějších památek Spiše se rozkládá na ploše převyšující 4 ha. Spišský hrad je považován za jeden z největších hradních komplexů střední Evropy, je dokladem vývoje architektury na Slovensku od 12. do 18. století. Tato oblast má však celkově bohatou historii, skála, na které se hrad rozprostírá, byla osídlená už v mladší a starší době kamenné. Nejstarší část hradu, jak odhalily archeologické výzkumy, byla kruhová obytná věž postavená v 11.–12. století (a ve 13. století zanikla). Dnešní kruhová věž vznikla koncem 13. století spolu s románským palácem a dalšími částmi hradu. Dnes je z hradu významná kulturní památka zapsaná na Seznam UNESCO, v jeho prostorách si během návštěvy prohlédněte muzeální expozice o dějinách hradu či středověkých zbraních.

Otevírací doba:

 • duben a říjen: denně 9:00–17:00 hodin
 • květen–září: denně 9:00–19:00 hodin
 • listopad: denně 9:00–16:00 hodin
 • zbylé měsíce je zavřeno

Vstupné:

 • Dospělí: 8 €/osoba
 • Studenti a senioři: 6 €/osoba
 • Děti: 4 €/osoba
 • Rodinné vstupné: 19 € (maximálně 4 osoby, v kombinaci 1 dospělý a 3 děti nebo 2 dospělí a 2 děti)
Více informací

Slovenský ráj Nejoblíbenější výlet v lokalitě

Tato nádherná přírodní oblast si vysloužila díky své jedinečnosti pojmenování Národní park Slovenský ráj. Vydejte se po dřevěných a železným žebřících, soustavě lávek a více než 300 km značených tras skrze divoké lesy a podél řek až k vyhlídkám, z nichž budete mít Slovenský ráj jako na dlani. Mezi nejznámější turistické trasy patří Suchá Belá, Prielom Hornádu nebo výšlap na Tomašovský výhled, který vás okouzlí výhledem do celých Vysokých Tater i do hluboké rokliny. Pohodovou procházku si můžete ve Slovenském ráji užít v jakémkoli ročním období. V blízkosti obcí Spišské Tomášovce a Smižany se nachází Soví skála, pojmenována po svých častých ptačích návštěvnících. Ze skály se vám naskytne pěkná vyhlídka do okolí.

Více informací

Mapa tipů na výlet celkem 21 tipů

Slovenský ráj: Tipy na výlet

Pobyty v okolí

Další pobyty

Chaty a chalupy v okolí

Další chaty a chalupy

Články, které by vás mohly zajímat

 Osobně ověřeno: Recenze pobytu ve Slovenském ráji s wellness v Hotelu Trio ***

Osobně ověřeno: Recenze pobytu ve Slovenském ráji s wellness v Hotelu Trio ***

 • OSOBNĚ OVĚŘENO
 • 11. 12. 2023

Vydejte se na Slovensko s Vláďou, členem našeho týmu Travelking. Konkrétně do Hotelu Trio *** ve Slovenském ráji. Jaká byla cesta, ubytování, wellness a jídlo? A jaké výletní cíle byste si neměli nechat ujít? To vše se dozvíte.

Objevte to NEJ ze Slovenska: 9 nejkrásnějších zoologických a botanických zahrad

Objevte to NEJ ze Slovenska: 9 nejkrásnějších zoologických a botanických zahrad

 • SLOVENSKO, OBJEVTE TO NEJ ZE SLOVENSKA
 • 1. 6. 2020

Slovenské zoologické a botanické zahrady jsou skutečně výjimečné. V jedné se podařilo odchovat jedinečné mládě rysa, v jiné můžete krmit jinak divoké šelmy přímo z dlaně a v další uvidíte sekvojovec vysoký až 35 m. Které to jsou?

Objevte to NEJ ze Slovenska: 7 míst, která by měl každý alespoň jednou za život navštívit

Objevte to NEJ ze Slovenska: 7 míst, která by měl každý alespoň jednou za život navštívit

 • SLOVENSKO, OBJEVTE TO NEJ ZE SLOVENSKA
 • 21. 5. 2020

V srdci Evropy je ukryto množství kulturních i přírodních pokladů, které neznají nejen v cizině, ale často o nich netuší ani samotní Slováci. Která z těchto známých i méně známých míst jste již stihli navštívit vy?

5 nejkrásnějších míst, kam z Česka dojedete za pár hodin

5 nejkrásnějších míst, kam z Česka dojedete za pár hodin

 • SLOVENSKO
 • 29. 3. 2019

Jak využít volné víkendy? Byla by škoda je promrhat, když stačí sednout do auta a za pár hodin dojedete na některé z těchto kouzelných míst. Slovensko, Polsko, Maďarsko, Německo i severní Itálie nabízejí nádherná místa, o kterých možná ještě ani nevíte.