Objevte to NEJ z Chorvatska a získejte inspiraci pro příští dovolenou na Jadranu!

Oblíbené 0

Zatím nemáte žádné oblíbené nabídky.

  • K nabídkám se můžete kdykoliv vrátit
  • Oblíbené nabídky na jednom místě
  • Upozornění na změny v nabídkách

Kráľova hoľa

Kdo by neznal alespoň jeden verš z básně či písně o Kráľově holi? Poznejte Kráľovu hoľu (1 949 m n. m.) ve východní části Nízkých Tater i osobně a vydejte se sem na turistiku. Cesta na vrchol je sice kondičně náročná, ale protože patří k technicky nenáročným, je možné ji absolvovat i s dětmi. Nezapomeňte však přibalit sobě i rodině teplé oblečení – vrchol Kráľovy hole je známý jako větrný a sychravý. Výstup až k televiznímu vysílači na vrcholu ale rozhodně stojí za to. Vychutnáte si z něj široký výhled na Vysoké Tatry, Slovenský ráj, Muránskou planinu i Klenovský Vepor.

Trasy:

  • Ze Šumiaca po modré turistické značce loukami i lesy do Predného sedla a potom dále lesem až na vrchol. Cesta je dlouhá 5,1 km s převýšením 1 066 m. Výstup vám zabere 3 až 4 hodiny.
  • Z Telgártu po červené trase (Cesta hrdinů Dukly) dolinou přes Dolné a Horné až pod vysílač. Má délku 5,5 km a převýšení 1 065 m. Zvolit můžete také trasu po zelené značce přes Štráfy a Kráľovu Studnu. Přestože je cesta náročná na kondičku, zvládnete ji i se zdatnějšími dětmi. Je dlouhá 6,3 km a zdoláte ji za 3 až 4 hodiny.

Cyklotrasa:

  • Pokud patříte ke skutečně zkušeným a zdatným cyklistům, dostat se na vrchol Kráľovy hole můžete i na horském kole. Cesta začíná v obci Šumiac a pokračuje přes Predné sedlo. Celková délka je 10 km a návrat je možný jen po stejné trase.

Zobrazit mapu

Tento tip na výlet naleznete v lokalitách:  Polské Tatry, Nízké Tatry

Pobyty v okolí

Další pobyty

Chaty a chalupy v okolí

Tipy na výlet v okolí