POZOR! Květnový výprodej je tady! Jakýkoliv pobyt nyní ulovíte se slevou 7 %. Neváhejte dlouho, akce platí už jen:

Oblíbené 0

Zatím nemáte žádné oblíbené nabídky.

  • K nabídkám se můžete kdykoliv vrátit
  • Oblíbené nabídky na jednom místě
  • Upozornění na změny v nabídkách

Ostrov Pag: Tipy na výlet a zajímavá místa

Ostrov Pag Nejoblíbenější výlet v lokalitě

Ostrov Pag je jedním z nejvyhledávanějších turistických oblastí Chorvatska. A není se čemu divit – své návštěvníky láká na průzračné moře plné života, romantické pláže, atrakce a sportovní vyžití pro děti i dospělé a v neposlední řadě také na vynikající gastronomii.

Tento velice slunný ostrov (slunce zde svítí 280 dní v roce) je jedním z mála míst na Jadranu, které kromě tradičních oblázkových nabízí i krásné písečné pláže. Jemný písek najdete na plážích v letoviscích Stará Novalja, Potočnica a Povljana (její východní část). V severovýchodní části ostrova se v zátoce Zrće nachází stejnojmenná oblázková pláž, která je světově známým místem noční zábavy.

Díky bohatému podmořskému životu patří k oblíbeným aktivitám na Pagu šnorchlování a potápění. Vidět můžete kraby, ježovky, mořské sasanky i červené hvězdice. Dovolenou na Pagu si dále můžete zpestřit třeba prohlídkou staletých olivovníků u vesnice Lun, návštěvou výrobny a prodejny vyhlášeného pažského sýru v Kolanu nebo výletem do historického města Pag.

Populární jsou také lodní výlety na okolní ostrovy. Z letoviska Mandre vyplouvají lodě na ostrovy Olib a Silba. Součástí je i oběd a zastávky na koupání. Dále je možné se z Mandre vydat na kratší půldenní výlet na ostrůvky Maun a Škrda.

Více informací

Pláž Zrće Nejoblíbenější výlet v lokalitě

Pláž Zrće je beze sporu nejznámějším místem na chorvatském ostrově Pag. Jedná se o známou party destinaci a centrum zábavy pro mladé z celé Evropy i mimoevropských zemí. I proto bývá označována jako „chorvatská Ibiza“, jen výrazně levnější.

Samotná pláž Zrće patří mezi nejhezčí, největší a rozhodně nejupravenější na ostrově Pag a možná v celém Chorvatsku. Je pokrytá hladkými oblázky, vstup do vody je mírný a moře křišťálově čisté. Pláž leží v přírodním prostředí a klidné zátoce poměrně daleko od nejbližších obcí, což umožňuje dlouhé party až do ranních hodin. Ačkoliv je pláž krásná a svým umístěním se zdá být vhodná i pro rodiny s dětmi, pamatujte, že hudba z klubů a diskoték tu hraje ve dne i v noci. Pro klidný odpočinek tedy pláž Zrće vhodná rozhodně není.

Vstup na samotnou pláž je zdarma, stejně jako služby typu převlékáren, sprch a toalet.

Více informací

Mapa tipů na výlet celkem 5 tipů

Ostrov Pag: Tipy na výlet

Pobyty v okolí

Další pobyty