Polské Tatry: Tipy na výlet a zajímavá místa

Polská strana Tater je nejoblíbenější destinací pro vysokohorskou turistiku a lyžování v Polsku. Přímo na hranicích se Slovenskem zde najdeme nejvyšší horu Polska – Rysy (2 499 m n. m.) i národní horu Wielky Giewont s 15m křížem na vrcholu. Další velmi hojně navštěvovanou horou je Kasprowy wierch s populárí lanovkou. Pěšky, na kole nebo i koňským povozem se můžete dostat k Mořskému oku, největšímu jezeru Vysokých Tater. V polských Tatrách si užijete nádherné výlety mezi vápencovým vysokohorským krasem i stezku Orlí prť, což je vůbec nejnáročnější značená stezka celých Tater.

Pozemní lanovka Starý Smokovec - Hrebienok Nejoblíbenější výlet v lokalitě

Pozemní lanová dráha představuje nejpohodlnější způsob, jak se ze Starého Smokovce dostat přímo na Hrebienok (1 272 m n. m.). Lanovka překonává převýšení 247 metrů a za pět minut vás dostane na místo, odkud dál vede hromada turistických tras, po kterých se můžete vydat objevovat krásy Vysokých Tater. Na Hrebienku nezapomeňte pozdravit i jeho maskota, 350 kg vážícího železného medvěda Kubu, a třeba se s ním vyfotit na památku.
Více informací

Lomnický štít Nejoblíbenější výlet v lokalitě

Vydejte se s rodinou na výlet na druhý nejvyšší štít Vysokých Tater - Lomnický štít. Dopravte se nad mraky moderní lanovkou a prožijte neopakovatelné výhledy na okolní štíty nejmenších velehor světa. Garantujeme vám zážitek, na který nezapomenete.
Více informací

Mapa tipů na výlet celkem 142 tipů

Polské Tatry: Tipy na výlet

Lyžařské středisko Koziniec ski
Adrenalin Centrum
Aqua-Vital Park Lúčky
AquaCity Poprad
Aquapark Bešeňová
Aquapark Gothal Liptovská Osada
Aquapark Maender - Oravice
Aquapark Meander
Aquapark Tatralandia
Aquapark Zakopane
Arboretum Liptovský Hrádok
Archeoskanzen Havránok

Články, které by vás mohly zajímat

Jarní prázdniny naplno - jeďte s dětmi za sněhem nebo do termálů

Jarní prázdniny naplno - jeďte s dětmi za sněhem nebo do termálů

  • TIPY TÝMU TRAVELKING
  • 24. 1. 2020

Jarní prázdniny mají děti v každém českém kraji v jiném termínu, ale vždy celý týden! Využijte jich naplno a vyjeďte na dovolenou s celou rodinou. V okolních zemích, kde prázdniny zrovna nejsou, si užijete pobyt bez front, davů a prázdninových příplatků.

Zimní dovolená aneb kam s dětmi na hory na Slovensku a v Polsku?

Zimní dovolená aneb kam s dětmi na hory na Slovensku a v Polsku?

  • TIPY TÝMU TRAVELKING
  • 13. 2. 2019

Chcete na letošní zimní dovolenou vyrazit na Slovensko nebo do Polska? Obě země mají rodinám s dětmi co nabídnout. V tomto článku se dozvíte, kde se dobře lyžuje a kam je nejlepší vyrazit na výlet.

Pokračováním prohlížení těchto stránek dáváte souhlas se zpracováním cookies v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů. OK