Karlovy Vary: Tipy na výlet a zajímavá místa

Karlovy Vary se svou více něž 650 let dlouhou tradicí patří mezi nejznámější lázně v Evropě. V malebném historickém srdci města se nachází Vřídelní kolonáda s pramenem Vřídlo tryskajícím do výšky 12 m. Celkem je zde registrováno 81 minerálních pramenů, z nichž je veřejnosti volně přístupných 15. Krásy města si můžete užívat z množství kolonád, například dřevěné Tržní kolonády ve švýcarském stylu. Ve městě i jeho okolí se nachází rozhledny, nádherná panoramata se před vámi objeví na vyhlídce Jelení skok nebo Diana. Oblíbenými turistickými cíli ve městě jsou například legendární Grandhotel Pupp ze 16. století či muzeum Jana Bechera, ve kterém se dozvíte zajímavosti o jednom z nejznámějších českých alkoholických nápojů.

Muzeum Jana Bechera Nejoblíbenější výlet v lokalitě

Becherovku, nejprve jako kapky pro zklidnění žaludku, začal v roce 1807 vyrábět ve své lékárně Josef Becher. Tento **bylinný likér** si tak více než 200 let střeží svoji původní recepturu, která se ve společnosti **Jan Becher - Karlovarská Becherovka** předává jako rodinné tajemství. **Jan Becher Muzeum** dnes najdete v původní budově, kde se likér po 150 let vyráběl. Najdete tu tak unikátní skleněný Becherovod, sklepy, sudy a další předměty spojené s historií tohoto slavného nápoje. Součástí muzea je samozřejmě i bar.
Více informací

Karlovy Vary Nejoblíbenější výlet v lokalitě

Karlovy Vary byly založeny již roku 1350 na povel Karla IV. Historie léčby zde trvá již více než 660 let. Zlatou éru a největší rozkvět ale lázně zažívají až 18. a 19. století, kdy získávají celosvětový věhlas a také dnešní architektonicky úchvatnou podobu. Léčivé prameny zde pomocí termálních koupelí a pitné kúry pomáhají k léčbě onemocnění pohybového a trávícího ústrojí a při poruchách látkové výměny. **Nejkrásnější kolonády Karlových Varů:** - Tržní kolonáda - Mlýnská kolonáda - Sadová kolonáda - Vřídelní kolonáda - Všechny kolonády ukrývají prameny, které můžete ochutnat. Pořiďte si v jednom z místních stánků lázeňský pohárek a vydejte se na průzkum. K odpočinku je k dispozici velké množství laviček. Posaďte se a vychutnávejte nezapomenutelnou atmosféru. Při návštěvě města byste neměli vynechat několik památek a atrakcí. Patří k nim **pravoslavný kostel sv. Petra a Pavla, rozhledna Diana, u které se nachází Motýlí dům a výletní restaurace, sklárny Moser a Návštěvnické centrum Becherovka.** K procházkám lázeňským lesem zve několik vyhlídek. Nejznámější je **vyhlídka Jelení skok**, jeden ze symbolů města. K Varům neodmyslitelně patří i **tradiční lázeňské oplatky**. Při procházkách městem si je můžete vychutnávat jednotlivě v podobě horké oplatky. Celá balení jsou potom v nabídce i v dárkovém provedení a nabízí mnoho příchutí.
Více informací

Mapa tipů na výlet celkem 8 tipů

Karlovy Vary: Tipy na výlet

Články, které by vás mohly zajímat

Objevte to NEJ z Česka: 10 NEJznámějších filmových lokalit, kde se natáčely zahraniční filmy

Objevte to NEJ z Česka: 10 NEJznámějších filmových lokalit, kde se natáčely zahraniční filmy

  • OBJEVTE TO NEJ Z ČESKA
  • 24. 6. 2020

Česko je rájem zahraničních filmařů. Kouzelné hrady a zámky, tajemná skalní města, krásná příroda anebo historická centra měst učarovala českým i zahraničním tvůrcům. Pojďte s námi navštívit filmové lokality a vydejte se po stopách filmových hvězd!

Silvestrovská párty ve velkém stylu. Oslavujte letos až tři dny!

Silvestrovská párty ve velkém stylu. Oslavujte letos až tři dny!

  • TIPY TÝMU TRAVELKING
  • 17. 1. 2020

Oslavte závěr roku skutečně velkolepě! Rok 2020 pořádné oslavě opravdu přeje, končí už ve čtvrtek 31.12. a díky tomu můžeme oslavovat naplno až tři dny. Kam se vydat za nezapomenutelnou oslavou? Vybrali jsme pro vás léty ověřená top místa.

7 pobytů, které ocení každý muž jako dárek na Valentýna

7 pobytů, které ocení každý muž jako dárek na Valentýna

  • TIPY TÝMU TRAVELKING
  • 6. 2. 2019

Darujte svému partnerovi k letošnímu Valentýnu parádní zážitek - pobyt, který si oba užijete a budete na něj vzpomínat. Vybrali jsme pro vás tipy na parádní dovolenou s vínem, pivem, ale i na lodi nebo ve wellness. Stačí jen vybrat ten váš vysněný!

Pokračováním prohlížení těchto stránek dáváte souhlas se zpracováním cookies v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů. OK