Lovran

Město Lovran ležící na východním pobřeží Istrijského poloostrova má díky příznivému podnebí a poloze na úpatí pohoří Učka status klimatických lázní. Vedle sebe zde stojí historické vily i moderní hostely obklopené bohatou středomořskou vegetací.

Nejvíc historických památek v Lovrani pochází z italského období. Staré město je tvořeno typickými istrijskými kamennými domy se zelenými okenicemi. Kolem nábřeží jsou postaveny honosnější vily ve stylu belle epoque. Dominantou města je kostel svatého Jiřího ze 14. století. Za hlavním oltářem se nachází jedny z nejcennějších a nejzajímavějších gotických fresek. Vedle kostela stojí románská zvonice, kam je možné jít na prohlídku.

V Lovranu najdete hned dvě velké pláže: Kvarner a Peharovo. Pláž Kvarner je tvořena betonovými plošinami, pískem a několika moly. Pláž Peharovo se nachází v zátoce na západním okraji města. Tvoří ji jemné oblázky a vstup do moře je velmi pozvolný, a tak se skvěle hodí pro rodiny s dětmi.

Nedaleké pohoří Učka chrání Lovran před studenými vnitrozemskými větry a v létě naopak zmírňují nepříjemná vedra. Přírodní park Učka nabízí mnoho možností sportovního vyžití a mnoho turistických i cyklistických tras. Nejvyšší horou je vrchol Vojak (1 395 m n. m.) s rozhlednou, ze které je nádherný výhled na Istrii a Kvarnerský záliv.

Zobrazit mapu

Tento tip na výlet naleznete v lokalitách:  Istrie

Pobyty v okolí

Další pobyty

Tipy na výlet v okolí

Zapomněli jste heslo?

Získejte nové!

Můžete se přihlásit i pomocí sociální sítě:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Chci se registrovat

Nebo se zaregistrujte pomocí sociálních sítí:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Zapomněli jste heslo?

Nevadí! Stačí zadat váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoříte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet