Rovinj

Na západním pobřeží poloostrova Istrie se nachází Rovinj, mnohými považována za nejvíce malebné, romantické a fotogenické město chorvatského pobřeží. Rovinj se skládá ze středověkého centra a moderních rekreačních středisek, které se rozrůstají na sever a na jih od města. Po staletí si město uchovalo svůj benátský ráz a tak v mnohém připomíná spíše Itálii.

Město má charakteristické centrum plné středověkých budov, romantických uliček a malých náměstí. Dříve stávalo jádro města na ostrově, který byl v 18. století zasypán. Původně byl střed města obehnán dvěma pásy hradeb, z nich se ale téměř nic nedochovalo. Půdorys staré Rovinje tvoří nahoru stoupající kruhovitě a stupňovitě uspořádané uličky. Na jejich vrcholku stojí dominanta města, kostel svaté Eufémie s 58 metrů vysokou věží. Podle odborníků připomíná věž chrámu baziliku svatého Marka v Benátkách. Na jejím vrcholu si můžete prohlédnout sochu sv. Eufémie. Zvonice je přístupná veřejnosti a nabízí krásný výhled na město a okolí.

Proslulá je i místní početná umělecké komunita, která zde vznikla v padesátých letech 20. století. Malíři si své ateliéry udělali přímo na náměstích a v uličkách. Každý rok se ulice Grisia promění během druhé neděle v srpnu ve velkou galerii, kde prezentují místní malíři svá mistrovská díla.

Pobřeží v Rovinji a jejím okolí není zastavěno tak jako v jiných oblastech Chorvatska. Je lemováno rozlehlými borovicovými háji, poskytujícími příjemný stín a prostor k procházkám. Podél pláží vede pěkná promenáda a v borovicových lesích je vybudována síť stezek pro pěší i cyklisty.

Zobrazit mapu

Tento tip na výlet naleznete v lokalitách:Istrie

Pobyty v okolí

Další pobyty

Tipy na výlet v okolí

Zapomněli jste heslo?

Získejte nové!

Můžete se přihlásit i pomocí sociální sítě:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Chci se registrovat

Nebo se zaregistrujte pomocí sociálních sítí:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Zapomněli jste heslo?

Nevadí! Stačí zadat váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoříte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet