Penzion Šumaváček vás okouzlí domáckou atmosférou a skvělým umístěním uprostřed šumavské přírody, jen kousek od českých hranic. Vyrazte na dovolenou a užijte si výtečnou polopenzi, české pivo na prosluněné terase a dny plné zábavných aktivit, jako je projížďka lesní železnicí nebo skvělé výlety po Bavorském lese.

O ubytování

Penzion Šumaváček najdete v klidné bavorské přírodě na kraji obce Bayerisch Eisenstein (Bavorská Železná Ruda), jen kousek od česko-německých hranic (1,5 km). Blízkost k hranicím má jednu poměrně zásadní výhodu - česky mluvící personál, díky kterému se budete i na dovolené cítit jako doma.

Tato lokalita je skvělým výchozím místem k prozkoumávání všech krás Šumavy, ať už pěšky, na kole nebo třeba lesní železnicí. Ta propojuje Železnou Rudu s obcemi Zwiesel, Spiegelau, Rosenau, Großarmschlag a Grafenau. Pěšky se můžete vydat do přírodní rezervace Hans-Watzlik-Hain (4,8 km), pojmenované po známém básníkovi, nebo do přírodní rezervace Johannesruh (3 km) s krásným lesem a působivými skalisky. Projděte se také po cestě Kneippweg (11 km) podél kanálu na plavení dřeva, ve kterém trénoval své léčebné metody spojené s otužováním farář Kneipp.

V městečku Bayerisch Eisenstein můžete navštívit Železniční muzeum (1,4 km) na místě bývalého lokomotivového depa nebo kostel sv. Jana z Nepomuku (1 km) s 45 metrů vysokou věží. Za kulturou se vydejte i do okolních obcí, okouzlující je třeba lázeňské město Bodenmais (20 km) se sklárnou Joska a skvěle se zabavíte v aquaparku ve městě Zwiesel (14,6 km).

V zimě si zase užijete stovky kilometrů udržovaných běžeckých tras a skvělou lyžovačku. Jen 100 m od penzionu se nachází strojově upravovaná běžecká stopa a 10 km od ubytování budete mít lyžařské středisko Großer Arber s 9 sjezdovkami, zajet si můžete i na českou stranu, třeba do Skiareálu Belveder (5,8 km) se 7 sjezdovými tratěmi nebo lyžařského střediska Špičák (7,6 km) se 7 sjezdovkami a čtyřsedačkovou lanovkou.

Kde budete spát?

Při příjezdu vás přivítá pohodlný pokoj vybavený dřevěným nábytkem, příjemnou horskou atmosférou a krásným výhledem do okolní přírody. Součástí každého pokoje je samostatná koupelna se sprchovým koutem a toaletou. Po celou dobu pobytu budete mít k dispozici i WiFi připojení a vlastní balkón, ze kterého si okolní panoramata teprve náležitě vychutnáte.

Na čem si pochutnáte?

V penzionu si pochutnáte na kvalitní domácí kuchyni a českých pivech. S orosenou sklenicí můžete posedět i na slunné terase.

Kde budete relaxovat?

S horskou atmosférou dokonale souzní poctivá dřevěná sauna, kde se můžete po dni plném výletů dokonale prohřát a uvolnit. Jedna taková na vás čeká přímo v penzionu.

Cestujete s dětmi?

Pro děti je nachystaný dětský koutek, ve kterém se zabaví nejen při nepříznivém počasí.

Něco navíc

Nudit se zde rozhodně nebudete, a to ani za nepřízně počasí. V penzionu najdete kuželkářskou dráhu a stolní fotbal. Zapůjčit si můžete sportovní vybavení, společenské hry i něco zajímavého ke čtení.

Penzion Šumaváček

Penzion Šumaváček

Sonnenhof 1 , Bayerisch Eisenstein
Německo

Provozuje společnost:
Jaroslav Hlava IČ: bez


605083383

info@penzion-sumavacek.cz

Check In
17:00 - 20:00
Check Out
do 10:00
Domácí mazlíček
Domácí mazlíček jen po předchozí domluvě
Bezbariérovost
Žádná
Parkování
Zdarma

Možnosti ubytovacího zařízení

Wi-Fi zdarma
Sauna
Restaurace
Dětský koutek
Půjčovna kol
Česky hovořící personál

Okolí ubytovacího zařízení

Vzdálenost od centra
1,1 km
Zastávka
0,2 km
Aquapark
25 km
Sjezdovka
3,4 km

Tipy na výlet

Bavorský les

Bavorský les Tip na výlet

Pohoří, které tvoří jeden celek se Šumavou a rozprostírá se podél českých hranic se na německé straně nazývá Bavorský les. Pro návštěvníky nabízí jedinečnou lesní přírodu, horská jezera a romantická údolí. Je zde mnoho možností pro pozorování zvěře. Pokud zdoláte některý z vrcholků jako je Velký javor, Luzný, Roklan nebo Ostrý, naskytne se Vám krásný výhled do okolní krajiny. V době ledové byly tyto vrcholky pokryty ledovcem. Dnes zde jako památku můžeme navštívit ledovcová jezera - například Roklanské jezero.

Část Bavorského lesa byla vyhlášena za Národní park Bavorský les. Jedná se o nejstarší národní park Německa. Turistům je k dispozici přes 300 km značených turistických cest a 200 km cyklistických tras.

Jaká místa nevynechat při návštěvě Bavorského lesa?

  • Stezku korunami stromů Neuschönau
  • Přírodní Kneippovu lázeň ve Spiegelau
  • Zvířecí výběhy u Informačního centra NP Bavorský les - Luzný
  • Za návštěvu také stojí Dům divočiny u Ludwigsthalu, Jelení obora v Scheuerecku nebo Westernové město Pullman City.

Příznivci zimních sportů ocení kolem 100 km běžkařských tras. Za špatného počasí se můžete vydat do Muzeua historie lesa a adrenalinový zážitek si odnesete z Lanového parku na Kadernbergu.

Více informací
Šumava
Šumava
Zwiesel - klimatické lázně
Zwiesel - klimatické lázně
Velký Javor
Velký Javor