Maďarský Hévíz kousek od termálního jezera si užijete se všemi krásami a výhodami z útulných, rodinně vedených apartmánů Kristály, kde se budete cítit skoro jako doma. Poskytnou vám skvělé snídaně a léčivou Pí vodu neomezeně a k tomu slevu na masáže, večeře v panoramatické restauraci či vstup k termálnímu jezeru Hévíz.

O ubytování

Hévíz Kristály Apartman je útulné ubytování rodinného typu, situované jen 1,3 km od jedinečného termálního jezera s lázněmi. V blízkém Keszthely (4 km) se nachází zámek Helios s nádhernou anglickou zahradou i příjemná pláž. Můžete zde navštívit i zajímavá muzea, například marcipánu. K břehu jezera Balaton je to od apartmánů pouze 7 km. Malebnou okolní krajinou vede řada turistických tras, případně se můžete svézt lodí.

Kde budete spát?

Budete ubytováni v apartmánech s terasou a výhledem na bazén a zahradu. Součástí každého z nich je posezení, satelitní TV s plochou obrazovkou a vlastní koupelna s vanou, bidetem a fénem. Sdílená kuchyň je plně vybavená. Najdete v ní myčku nádobí, mikrovlnku, lednici, troubu, varnou desku a kávovar. Součástí budovy je také společenský salónek.

Na čem si pochutnáte?

Hotel se postará o bufetové snídaně. V restauraci Reblaus Grill poblíž apartmánů se vám zase dostane fantastického výběru skvělých večeří či kteréhokoliv jiného denního jídla.

Kde budete relaxovat?

U apartmánů je hostům k dispozici venkovní bazén. V pokojích Kristály má koupelna navíc i vlastní vířivou vanu.

Něco navíc

O Pí vodě, která je po celou dobu pobytu k dispozici, se traduje, že má na náš organismus různé léčivé účinky. Pí voda má jemnou a harmonicky uspořádanou fyzikální strukturu, proto lépe proniká k buňkám i do mezibuněčných prostor, čímž se zlepšuje výživa buněk a daleko lépe se odvádí škodliviny z těla ven. Tělo se tak čistí, upravuje si pH a zlepšuje imunitu.

Personál apartmánu na vyžádání zařídí exkurze po okolí.

Kristály Apartman Hévíz

Zrínyi utca 99 , Hévíz
Maďarsko

+36 309 970 788

hevizkristalyapartman@gmail.com

Check In
14:00 - 18:00
Check Out
do 10:00
Domácí mazlíček
Mazlíček povolen za poplatek 5,7 €/noc
Bezbariérovost
Žádná
Parkování
Parkování v ceně

Možnosti ubytovacího zařízení

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Venkovní bazén
Fén

Okolí ubytovacího zařízení

Vzdálenost od jezera
1,5 km
Zastávka
100 m
Aquapark
2,2 km

Tipy na výlet

Termální jezero Hévíz Tip na výlet

Největší přírodní termální jezero ke koupání na světě a my jej máme (skoro) za humny! Maďarsko nabízí k odpočinku či dovolené mnoho krásných lázní a jezer, ale termální jezero Hévíz je naprosto jedinečné. Jezero je označeno národní přírodní památkou naprostým právem. Přilehlé městečko Hévíz, nacházející se jen pár kilometrů od Balatonu, je sice malé, ale za většími přepychovějšími lázeňskými městy rozhodně nezaostává. Tradice lázeňství se zde drží již od roku 1795 a může se pyšnit krásnou lázeňskou kolonádou, zahradami a dalšími lázeňskými atrakcemi.

V létě se teplota v jezeře vyšplhá až na 38 ºC a i v ty nejchladnější dny v roce si voda udrží 22–⁠24 ºC, i proto je možný celoroční provoz. Léčebná, mírně radioaktivní voda tryská z hloubky 38 metrů a je velmi bohatá na minerály. Přirozeně obsažené směsi minerálů zjemňují kůži, tlumí bolesti, jsou dobré proti zánětům a posilují pružnost chrupavek. I proto jsou zdejší vody jedny z nejlepších na léčbu revmatických obtíží a problémů s pohybovým ústrojím. Největší mimořádnost dodává vodě přítomnost radonu v tomto malém množství pozvolna vstupuje do lidského organismu, kde stimuluje hormonální tvorbu a pomáhá nervové soustavě lépe fungovat.

Otevírací doba jezera je každý den od 9:00 do 17:00 hodin. Celodenní vstupné zakoupíte za 6 000 HUF (cca 450 Kč).

Po návštěvě hévízského jezera se vydejte:

  • Na procházky do některého z místních krásných parků s lázeňskou, uklidňující atmosférou
  • Do historického kina, které promítá i v 3D
  • Na Rakócziho ulici, kde najdete fontánu s pitnou léčivou vodou
  • Obhlédnout nejzajímavější stavbu města, velký Kostel Ducha Svatého (Szentlélek templom), jehož stavba byla dokončena poměrně nedávno –⁠ v roce 1999. I přes moderní vzhled můžete najít na budově řadu neogotických prvků
  • Do severní části města Egregy s vinohrady a ochutnávkami vína
Více informací
Město Hévíz
Farmářský trh v Hévízu
Balaton