Penzion Montána

Penzion Montána

Lázně Libverda 71, Lázně Libverda
Česká republika

+420 538 880 980

info@travelking.cz

Check In
od 14:00
Check Out
do 10:00
Domácí mazlíček
Domácí mazlíček za 100 Kč/noc
Bezbariérovost
Žádná
Parkování
Zdarma

Možnosti ubytovacího zařízení

Wi-Fi zdarma
Wellness
Vířivka
Sauna
Možnost procedur
Lázně
Půjčovna kol

Okolí ubytovacího zařízení

Vzdálenost od centra
0,4 km
Zastávka
0,1 km
Sjezdovka
14 km

O ubytování

Penzion Montána se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor v obci Lázně Libverda. Přijeďte se sami přesvědčit o mimořádných účincích lázeňského pobytu na horách na vaše tělo i mysl.

Díky poloze v klidné okrajové části lázní je hotel ideálním výchozím bodem pro výpravy po krásách ve městě i v přírodě. Srdcem Lázní Libverda je kolonáda s klasicistními a empírovými lázeňskými pavilony (700 m), kde můžete ochutnat zdejší minerální prameny: Mariin, Vilemínin, Eduardův, Josefinin, Bierbon a Hubertův.

Během pobytu doporučujeme navštívit unikátní restauraci Obří sud, která je raritou svého druhu. Budova, jak už název napovídá, má tvar obrovského sudu o délce 14,15 m, výšce 11,4 m a šířce 10,5 m. Kromě vynikajícího jídla si zde vychutnáte také jedinečný výhled na celé panorama hlavního hřebene Jizerských hor.

Okolím penzionu vede spousta značených tras pro pěší i cyklistické výlety. Zamířit můžete například na vrchol Smrk s oblíbenou rozhlednou (8 km), k žulovým skalám Kočičí kameny (2,4 km) s via ferratou, na vyhlídku Paličník (7,5 km) nebo k vodopádu Černého potoka (6,8 km). Milovníci dějin se mohou vypravit například na hrad a zámek Frýdlant (10 km), ke zřícenině hradu Hamrštejn (25 km), na hrad Grabštejn (37 km) a na zámek Lemberk (42 km).

Pěkným výletním cílem je také pouhých 24 km vzdálené město Liberec. Zde je k vidění například neorenesanční radnice, zámek Liberec, rozhledna Liberecká výšina a spousta historických budov (budova Spořitelny, kavárna Pošta, Liebiegova vila, budovy oblastní galerie a krematoria). O celodenní vyžití pro celou rodinu se postará zábavní park Centrum Babylon, vědecko-zábavní centrum s planetáriem iQLANDIA nebo liberecká zoo se vzácnými bílými tygry.

Za zimními radovánkami můžete vyrazit na svahy hned několika lyžařských středisek. Skvělé zázemí nabízí například Ski areál Bedřichov (33 km), Ski areál Severák nebo Ski areál Josefův Důl (42 km).

Kde budete spát?

Ubytováni budete v útulném dvoulůžkovém, nebo třílůžkovém pokoji s vlastní koupelnou. Součástí vybavení je televize, WiFi připojení, pohodlné postele a posezení.

Na čem si pochutnáte?

V přízemí penzionu se nachází příjemná restaurace. Každé ráno si zde vychutnáte bohatou snídani ve formě bufetu. Večer se pak můžete těšit na lahodné zakončení dne v podobě dvouchodové servírované večeře s polévkou a hlavním chodem.

Kde budete relaxovat?

Za odpočinkem zamiřte do malého wellness centra s vířivkou, saunou a relaxační zónou. Za si můžete dopřát masáž nebo kosmetické procedury.