Hotel Panská ***

Hotel Panská ***

nám. T. G. Masaryka 54, Bechyně
Česká republika

Provozuje společnost:
Panství Bechyně s. r. o. IČ: 28086571


+420 734 448 388

info@travelking.cz

Check In
od 14:00
Check Out
do 10:00
Domácí mazlíček
za 250 Kč/noc
Bezbariérovost
Částečná
Parkování
Zdarma

Možnosti ubytovacího zařízení

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Možnost procedur
Restaurace
Fén

Okolí ubytovacího zařízení

Vzdálenost od centra
100 m
Zastávka
0,3 km
Sjezdovka
26,5 km

O ubytování

Hotel Panská *** leží v historickém jádru okouzlujícího městečka Bechyně na centrálním náměstí T.G. Masaryka. Obec se z části rozkládá nad údolím řeky Lužnice. Procházka podél nábřeží nabízí mimořádný pohled na pohádkové panorama se zámkem, klášterem a historickými budovami.

Jakožto cestovatelé byste měli navštívit bývalou synagogu z druhé poloviny 19. století, ve které našlo domov Muzeum turistiky (0,1 km). Expozice byla otevřena v roce 2006 a jedná se o jediné muzeum svého druhu v ČR. K vidění je také výstava židovské obce spojené s tímto regionem.

Příjemným oknem do minulosti je pozdně gotický areál Františkánského kláštera s kostelem Nanebevzetí Panny Marie (0,2 km). První obyvatelé zdejšího komplexu byli pravděpodobně staří Slované již v 7. století. Původní klášter vznikl kolem roku 1281 a nynější podoba se formovala do počátku 17. století. Velká architektonická vzácnost je ambit se sklípkovou klenbou – dalšími významnými částmi jsou špitál a rajská zahrada. V prostorách dnes sídlí základní umělecká škola a turisté zde mohou objevovat jedinečný genius loci.

Zámek Bechyně (0,3 km) je neodmyslitelnou dominantou města stojící v místech bývalého hradu nad řekou Lužnicí. Pevnost z 13. století byla v letech 1581–1584 nákladně přestavěna italským architektem Baldassare Maggim na zámek manýristicko-renesančního stylu, ale dodnes jsou patrné stopy původního středověkého hradu. Nyní slouží zámecký areál společenským událostem, výstavám a nabízí komentované prohlídky – uvidíte například nádherně opravený Vokův svatební sál.

Moderní architektonické dílo Duhový most (1,4 km) z roku 1928 spojuje břehy řeky Lužnice. Doporučujeme se zastavit uprostřed a pokochat se nádherným pohledem na údolí a Bechyni.

Kde budete spát?

Svůj pobyt strávíte v útulném pokoji Standard pro dvě osoby s pohodlnou manželskou postelí nebo dvěma oddělenými lůžky – můžete také využít možnost jedné přistýlky. Pro maximální komfort je pokoj vybaven televizí, bezplatnou WiFi a mini ledničkou. Součástí je vlastní koupelna.

Pokoje Deluxe mají identickou výbavu, ale jsou prostornější s výhledem na opevněné náměstí nebo do klidného dvora. Navíc jsou opatřeny setem na přípravu kávy a župany.

Na čem si pochutnáte?

Hotelová restaurace pro vás každé ráno připraví vydatné snídaně formou bufetu, ale jistě vám uvaří i oběd nebo večeři z jídelního lístku. O nedostatek energie na nadcházející den se tedy nemusíte bát.

Kde budete relaxovat?

Přímo v hotelu můžete podstoupit ozdravné procedury, kosmetické kúry i několik druhů relaxačních masáží a regeneračních zábalů. V chladných dnech lze využít i hotelová infrasauna. Hýčkat vás budou zkušení profesionálové.