Dovolená na horách? No jasně! Ubytujte se ve Dvorské Boudě v Krkonoších. Lokalita je skvělá, přímo mezi Špindlerovým Mlýnem a Pecí pod Sněžkou, máte tedy kam se vydat, ať už chcete na túru nebo lyžovat. V ceně je polopenze - snídaně formou bufetu a večeře o dvou chodech.

O ubytování

Dvorská bouda leží v úchvatném prostředí Krkonošského národního parku na úbočí vrcholu Zadní Planina. Pokud vás přemáhá touha po opravdovém horském zážitku, neměli byste tuto oblast minout. Bouda leží v nadmořské výšce 1313 metrů a je jednou z nejvýše položených chat u nás. Kolem se rozprostírá nádherná příroda a několik atraktivních turistických cílů.

Luční bouda (4,4 km) je nejstarší chata na hřebenech Krkonoš. Útočiště poskytuje poutníkům a horalům již od roku 1625, ale prošla několika přestavbami. V zimě roku 1929 zde skočil ze střechy legendární lyžař Otto Beraurer. Tato událost se mimo jiné dochovala v podobě známé fotografie. O 91 let později tento kousek zopakoval americký šampion a freeskier Nick Goepper.

Chata stojí na území Pece pod Sněžkou (6,5 km), která má renomé významného rekreačního střediska. Přímo v městečku se nachází část největšího lyžařského resortu Černá hora – Pec.

Nedaleko Dvorské boudy se rozkládá nejznámější horské město u nás – Špindlerův mlýn (7,5 km). Středisko je obklopeno sjezdovkami Stoh, Medvědín, Hromovka, Horní Mísečky a Labská o celkové délce 25 km.

Můžete podniknout túru na vrchol Sněžky (8,6 km) a v letních měsících jdou zdolat i Studniční hora (4,4 km) a Kozí hřbety (6,6 km).

Kde budete spát?

Ubytujete se v pokojích typu Standard, které jsou prakticky a útulně zařízené a mají k dispozici sdílenou koupelnu. Z některých pokojů je nádherný výhled na hory.

Na čem si pochutnáte?

V restauraci se podávají jídla české kuchyně, v sezóně zde denně připravují čerstvé domácí houstičky. Těšit se na ně můžete na snídani formou bufetu, večer vás čeká i večeře výběrem ze dvou jídel. Zlatým hřebem už je jen točené pivo.

Kde budete relaxovat?

Po náročných túrách a zimních radovánkách si jistě rádi odpočinete. Hotelová finská sauna je ideálním místem pro načerpání nových sil. Otevřená je celoročně.

Cestujete s dětmi?

Děti se vydovádí v dětské herně, která je vybavená nejrůznějšími hračkami. Mohou si však půjčit i karty, Člověče nezlob se! a jiné společenské hry.

Něco navíc

Dvorská bouda nabízí bezplatnou úschovnu lyží a kol po celou dobu pobytu. Pro chvíle pohody si můžete posedět v útulném salónku s krbem a nasávat specifickou atmosféru horské chaty.

Dvorská Bouda

Dvorská Bouda

Strážné 111 , Strážné
Česká republika

+420 538 880 980

info@travelking.cz

Check In
od 14:00
Check Out
do 10:00
Domácí mazlíček
Domácí mazlíček za 500 Kč/noc
Bezbariérovost
Žádná
Parkování
Parkování za 100 Kč/noc

Možnosti ubytovacího zařízení

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Sauna
Restaurace
Lyžárna

Okolí ubytovacího zařízení

Sjezdovka
6,6 km

Tipy na výlet

Krkonošský národní park v létě

Krkonošský národní park v létěTip na výlet

Jeden z našich nejkrásnějších národních parků byl vyhlášen 17. května 1963. Nekonečné možnosti pěší i cykloturistiky uspokojí jak zdatné sportovce, krájející svými pahorkami kilometry jako máslo, tak i každého, kdo touží po klidné procházce nádhernou krkonošskou přírodou. Bohatý kulturní život místních středisek nabídne odpočinek vašim nohám a zaměstná vaši hlavu. Tak jako tak, Krkonoše jsou ideálním místem pro výlet. Nasajte čerstvý horský vzduch a užívejte si chvíle klidu i zábavy.

Největší lákadla Krkonoš:

  • Nejvyšší hora České republiky Sněžka
  • Mumlavský vodopád
  • Stezka korunami stromů Krkonoše
  • Nevynechejte ani Černohorské rašeliniště, Krkonošské muzeum v Jilemnici, procházku k prameni Labe a Labský vodopád.

Mezi nejvýznamnější obce Krkonoš patří Harrachov, Janské Lázně, Jilemnice, Špindlerův Mlýn, Vrchlabí, Pec pod Sněžkou či Rokytnice nad Jizerou. V Janských lázních si můžete užít procházky po místní kolonádě nebo se vyvézt kabinovou lanovou na vrchol Černé hory. V Harrachově navštivte muzeum skla a ve Špindlerově Mlýně zamiřte za relaxací do aquaparku.

Více informací
Stezka korunami stromů Krkonoše
Stezka korunami stromů Krkonoše
Mumlavský vodopád
Mumlavský vodopád
Aquapark Špindlerův Mlýn
Aquapark Špindlerův Mlýn