Nechte se hýčkat v krásném novém wellness, vydejte se za pamětihodnostmi v okolí Tišnova a ochutnejte pivo z místního minipivovaru. Pobyt v bývalém vodním mlýně na řece Svratce vás rozhodně nezklame.

Klášter Porta coeli Tip na výlet

Název cisterciáckého opatství Porta coeli v Předklášteří u Tišnova znamená v překladu Brána nebes. Historie tohoto kláštera sahá až do roku 1233. A dodnes zde žije komunita sester, tzv. cisterciaček. Je tedy jediným fungujícím ženským cisterciáckým klášterem u nás. Jeho areál s románsko-gotickým kostelem Nanebevzetí Panny Marie je chráněn coby národní kulturní památka České republiky. Kromě kláštera zde najdete také Klášterní kavárnu Porta coeli a znovuobnovený Klášterní pivovar Porta coeli nebo Podhorácké muzeum se stálými i příležitostnými expozicemi. Bránu nebes byste určitě měli navštívit;)

Více informací

Ubytování v pokojích Nadstandard

Červený mlýn *** jen 20 km od Brna nabízí ubytování celkem ve 20 pokojích. Vy ale budete usínat v jednom z 5 pokojů Nadstandard nebo v apartmánu, ve kterém je i obývací kout. V komfortně zařízených pokojích je manželská postel, vlastní koupelna se sprchovým koutem a toaletou, pevná telefonní linka s přímou volbou, i rychlé WiFi připojení a LCD televize. Na poslední jmenované vymoženosti ale nebudete asi mít moc času.

Poctivé snídaně formou bufetu a večeře o dvou chodech připravované z čerstvých a převážně regionálních surovin si vychutnáte přímo v hotelové restauraci. Kuchaři Restaurace Červený mlýn nepoužívají náhražky a polotovary, většina jídel je proto vhodných i pro strávníky s bezlepkovou dietou. Přehlédnout byste neměli ani nabídku domácích moučníků.

Pro děti je připraven výběr z dětských jídel a v restauraci i na terase dětský koutek. Není divu, že Červený mlýn obdržel ocenění Společnost přátelská k rodině.

Wellness s hvězdami a pivní lázně

Neomezený vstup do nového wellness se čtyřmi saunami, ochlazovacím bazénem, vířivkou, barem a odpočinkovou místností s hvězdnou oblohou vám umožní opravdový a ničím nerušený relax. Zní to lákavě? Wellness Červený mlýn nabízí také masérské služby a čtyři druhy koupelí - pivní, rašelinovou, bylinnou a Kleopatřinu.

Pivní kvasnice a další látky, které pivo obsahuje, předávají pokožce při pivní koupeli celou řadu vitamínů B. Vyzkoušet příjem vitamínu B ale doporučujeme i v minipivovaru Grádo u Červeného mlýna. Rodinný pivovar vyrábí stejnojmenné pivo zásadně z tuzemských surovin a z vody čerpané z vlastního hlubinného vrtu hlubokého 50 metrů.


Jeden z nejstarších objektů v Tišnově se po rekonstrukci opět stal významným místem ve městě. Celý komplex Červený mlýn *** si vaši brzkou návštěvu bezesporu zaslouží.

Vypravit se také můžete na hrad Veveří (14 km) u Brněnské přehrady neboli Prýglu, do synagogy v Lomnici (8 km) v bývalé židovské čtvrti, cisterciáckého opatství Porta coeli v obci Předklášteří (2,3 km) nebo dobýt gotický hrad Pernštejn (18 km). V krásné přírodě Moravského krasu si odpočinete v každém ročním období.

Hotel Červený mlýn ***

Červený mlýn 170, Tišnov
Česká republika

+ 420 739 569 771

hotel@cervenymlyntisnov.cz

Check in
od 14:00
Check out
do 10:00
Domácí mazlíček
Domácí mazlíček za poplatek 200 Kč/noc
Bezbariérovost
Žádná
Parkování
Zahrnuto v ceně

Možnosti ubytovacího zařízení

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Wellness
Vířivka
Sauna
Možnost procedur
Restaurace
Česky hovořící personál
Baby friendly

Okolí ubytovacího zařízení

Vzdálenost od centra
0,9 km
Zastávka
50 m
Sjezdovka
2,8 km

Tipy na výlet

Vrchol Květnice

Výrazný dvojvrchol na severozápadním okraji města Tišnov je přírodní památkou. K nejnavštěvovanějším vyhlídkám patří křemencová Velká skála, ze které se pokocháte dalekými výhledy. Kromě jedinečnosti druhového bohatství rostlin a živočichů je Květnice významnou mineralogickou lokalitou, objevit zde můžete například naleziště ametystu. A svou krásou upoutají také podzemní prostory několikapatrové staré štoly, jeskyně a propasti. Některé části nejrozsáhlejší a nejhezčí Královy jeskyně pod Květnicí jsou dokonce tak pozoruhodné, že jsou uzavřeny i pro jeskyňáře.

Cesta hrdelního práva Tišnov

Cesta hrdelního práva vede od tišnovské radnice k nedaleké šibenici a je na ní celkem sedm zastavení odkazujících k sedmi smrtelným hříchům. Posledním je kamenná stéla Hněv. Základy bývalé šibenice nalezl tým profesora Ungera z Antropologického ústavu Masarykovy univerzity v roce 2014 podle historických map. Jednalo se o kamennou stavbu až 6 metrů vysokou. Archeologové z ní vyzvedli úlomky nádob ze 17. až 18. století, ale i lidské ostatky. Naposledy šibenice svému účelu údajně posloužila v 18. století, kdy byl tento výkon v Tišnově zrušen.

Rozhledna Klucanina

První rozhlednu na kopci Klucanina (415 m. n. m.) postavil Klub českých turistů v roce 1934. Jejího slavnostního otevření se dokonce zúčastnil i herec Vlasta Burian a sportovec Gustav Frištenský. Za 2. světové války ale dřevěná stavba chátrala a v 50. letech 20. století byla stržena. Zůstala po ní jen kamenná podezdívka, která posloužila jako základ pro současnou zděnou rozhlednu. Ta byla otevřena díky občanskému sdružení Rozhled na Tišnov v roce 2003. Za výstup po 133 schodech na nejvyšší vyhlídkovou plošinu ve výšce 24,6 metrů jsou návštěvníci celoročně odměněni krásnými výhledy nejen Na Tišnov.