Nechte se hýčkat v krásném novém wellness, vydejte se za pamětihodnostmi v okolí Tišnova a ochutnejte pivo z místního minipivovaru. Pobyt v bývalém vodním mlýně na řece Svratce vás rozhodně nezklame.

Ubytování v pokojích Nadstandard

Červený mlýn *** jen 20 km od Brna nabízí ubytování celkem ve 20 pokojích. Vy ale budete usínat v jednom z 5 pokojů Nadstandard nebo v apartmánu, ve kterém je i obývací kout. V komfortně zařízených pokojích je manželská postel, vlastní koupelna se sprchovým koutem a toaletou, pevná telefonní linka s přímou volbou, i rychlé WiFi připojení a LCD televize. Na poslední jmenované vymoženosti ale nebudete asi mít moc času.

Poctivé snídaně formou bufetu a večeře o dvou chodech připravované z čerstvých a převážně regionálních surovin si vychutnáte přímo v hotelové restauraci. Kuchaři Restaurace Červený mlýn nepoužívají náhražky a polotovary, většina jídel je proto vhodných i pro strávníky s bezlepkovou dietou. Přehlédnout byste neměli ani nabídku domácích moučníků.

Pro děti je připraven výběr z dětských jídel a v restauraci i na terase dětský koutek. Není divu, že Červený mlýn obdržel ocenění Společnost přátelská k rodině.

Wellness s hvězdami a pivní lázně

Neomezený vstup do nového wellness se čtyřmi saunami, ochlazovacím bazénem, vířivkou, barem a odpočinkovou místností s hvězdnou oblohou vám umožní opravdový a ničím nerušený relax. Zní to lákavě? Wellness Červený mlýn nabízí také masérské služby a čtyři druhy koupelí - pivní, rašelinovou, bylinnou a Kleopatřinu.

Pivní kvasnice a další látky, které pivo obsahuje, předávají pokožce při pivní koupeli celou řadu vitamínů B. Vyzkoušet příjem vitamínu B ale doporučujeme i v minipivovaru Grádo u Červeného mlýna. Rodinný pivovar vyrábí stejnojmenné pivo zásadně z tuzemských surovin a z vody čerpané z vlastního hlubinného vrtu hlubokého 50 metrů.


Jeden z nejstarších objektů v Tišnově se po rekonstrukci opět stal významným místem ve městě. Celý komplex Červený mlýn *** si vaši brzkou návštěvu bezesporu zaslouží.

Vypravit se také můžete na hrad Veveří (14 km) u Brněnské přehrady neboli Prýglu, do synagogy v Lomnici (8 km) v bývalé židovské čtvrti, cisterciáckého opatství Porta coeli v obci Předklášteří (2,3 km) nebo dobýt gotický hrad Pernštejn (18 km). V krásné přírodě Moravského krasu si odpočinete v každém ročním období.

Tipy na výlet

Hrad Veveří

Známý a turisticky hojně navštěvovaný hrad na skále pár kilometrů od centra Brna má za sebou velmi bohatou historii plnou milníků pro celou zemi, ale také časté střídání majitelů spojené s necitlivými úpravami pro různé účely. V posledních 15 letech probíhá na hradě, který je opět otevřený veřejnosti, pozvolná rekonstrukce a Veveří se stalo dějištěm festivalů a dalších zajímavých kulturních akcí.

Brněnská přehrada

Okolí brněnské přehrady je krásné v jakémkoli ročním období, v teplých měsících se můžete procházet kolem vodní hladiny, brázdit břeh na kole nebo se projet pravidelnou parníkovou dopravou, v zimě je přehrada skvělou příležitostí k provětrání bruslí či běžek. Třešničkou na dortu jsou každoročně pořádané velkolepé ohňostroje Ignis Brunensis i další kulturní akce, které se pravidelně kolem přehrady konají.

Zámek Lysice

Navštivte barokní zámek s ojedinělou zahradou a bohatě zařízenými interiéry, které můžete obdivovat hned ve dvou prohlídkových okruzích. Další okruhy se soustředí na již zmíněnou zahradu, zahradnictví a oranžérii. Spolu se vstupenkou do zámeckého parku obdržíte plánek, abyste se mezi keři, altánky a pergolami nezamotali. Vstupné do zahrady vás vyjde na 40 Kč, plná cena za prohlídku reprezentačních prostor zámku je 120 Kč.

Hotel Červený mlýn ***

Červený mlýn 170, Tišnov
Česká republika

+ 420 739 569 771

hotel@cervenymlyntisnov.cz

Check in
od 14:00
Check out
do 10:00

Možnosti hotelu

Přístupnost
Hotel není bezbariérový
Domácí mazlíček
Domácí mazlíček za poplatek 200 Kč/noc
Platba kartou
Platba kartou je možná
Kouření
Kouření zakázáno
4,5/5
Celkem 2 hodnocení