Objevte to NEJ z Chorvatska a získejte inspiraci pro příští dovolenou na Jadranu!

Oblíbené 0

Zatím nemáte žádné oblíbené nabídky.

  • K nabídkám se můžete kdykoliv vrátit
  • Oblíbené nabídky na jednom místě
  • Upozornění na změny v nabídkách

Objevte to NEJ z Česka: 8 NEJlepších míst, kde si budete připadat jako u moře

V Česku se můžete cítit také jako u moře a to hned na osmi místech! Připravili jsme pro vás seznam těch nejkrásnějších přehrad a vodních nádrží, které stojí za to navštívit. Vydejte se s námi na travnaté či písečné pláže a užijte si léto plnými doušky.
Objevte to NEJ z Česka: 8 NEJlepších míst, kde si budete připadat jako u moře

Rádi byste na dovolenou k moři, ale nechce se vám cestovat tak daleko? Máme pro vás řešení! Objevte s námi 8 míst v Česku, kde si budete připadat jako na riviéře!

voda

1. Vodní nádrž Slezská Harta

Údolní nádrž Slezská Harta se nachází na řece Moravici v Nízkém Jeseníku, jihovýchodně od Bruntálu. Jedná se o nejmladší přehradu v České republice. Byla vystavěna pro posílení níže ležícího vodárenského zdroje Kružberk. Součástí celého vodního díla je malá vodní elektrárna. Pokud vyhledáváte další aktivity kromě koupání a opalování, na přehradě se hojně rybaří, jezdí na loďkách či provozuje jachting a windsurfing. Vydejte se na vyhlídkovou plavbu anebo si půjčte elektroloď, šlapadlo anebo třeba paddleboard. Možností vyžití je tu dostatek. Dalším nejbližším lákadlem je nedaleký 780 metrů vysoký kopec Velký Roudný. Je to největší a nejzachovalejší stratovulkán v České republice.

Podívejte se na tipy, kde se ubytovat, ať to máte k vodě opravdu kousek.


voda

2. Vodní nádrž Lipno

Vodní nádrž Lipno je největší umělé jezero v České republice. Na délku měří 44 kilometrů a největší šířku dosahuje u Černé v Pošumaví a to 10 kilometrů mezi břehy. Právoplatně je nazýváno jihočeským mořem. Lipno leží na Šumavě na horním toku Vltavy, na hranici národního parku a chráněné krajinné oblasti Šumava. Nádrž je tvořena soustavou dvou hrází, umělých vodních nádrží a vodních elektráren. Lipno oplývá nádhernými plážemi, mezi ty nejkrásnější se řadí pláž v Lipně nad Vltavou, ve Frymburku nebo třeba Černá v Pošumaví. Nádrž je bohatá na lodní dopravu, jezdí zde pravidelná linková lodní doprava i okružní vyhlídkové plavby. Rezorty podél Lipna disponují půjčovnou potřeb pro vodní sporty. Vyzkoušejte paddleboard, kajak anebo rekreační plachetnici.

Podívejte se na tipy, kde se ubytovat, ať to máte k vodě opravdu kousek.


voda

3. Vodní nádrž Brno

Brněnská přehrada, dříve nazývaná Kníničská přehrada, byla vybudována na řece Svratce v letech 1936-1940. Sloužila jako zásobárna pitné vody pro Brno a zdroj elektrické energie. Dnes je hlavně vyhlášenou brněnskou rekreační oblastí s pravidelnou lodní dopravou. Přehradu brázdí 6 parníků zastavujících na obou březích. Kolem přístavišť najdete letní restaurace a zahrádky. Sportovního vyžití se na přehradě nabízí mnoho a několik půjčoven na přehradě vám zaručí možnost si vyzkoušet všechny druhy vodních sportů. Populární na přehradě je jachting, paddleboardy, kajaky či osmiveslice. Kolem přehrady se rozkládají rozlehlé lesy, kterými vedou stezky pro pěší i cyklostezky. Na začátku léta se každoročně na přehradě koná přehlídka ohňostrojů Ignis Brunensis.

Podívejte se na tipy, kde se ubytovat, ať to máte k vodě opravdu kousek.


voda

4. Vodní nádrž Nové Mlýny

Vodní nádrž Nové Mlýny se nachází na dolnímu toku Dyje a jedná se o soustavu tří přehradních nádrží. Ty jsou rozděleny na horní Mušovskou, střední Věstonickou a dolní Novomlýnskou. Mušovská nádrž je určena pro rekreaci, Věstonická slouží jako přírodní rezervace pro hnízdění ptáků a Novomlýnská pro závlahy, elektřinu, rybolov a rekreaci. Nádrže byly postaveny v 70. letech, kvůli zamezení každoročních záplav a zvýšení intenzity zemědělské výroby, do té doby se zde nacházela nejrozsáhlejší lužní krajina. Kromě koupání a rybolovu, je na Mušovské přehradě populární windsurfing, wakeboarding, paddleboarding nebo klasická šlapadla. Okolí je protkané pěšími cestami a cyklostezkami, takže až vás omrzí jihomoravské moře, vyrazte na výlet na Pálavu.

Podívejte se na tipy, kde se ubytovat, ať to máte k vodě opravdu kousek.


voda

5. Vodní nádrž Rozkoš

Vodní nádrž Rozkoš je osmou největší přehradou v Česku a je nazývána východočeské moře. Samotná nádrž je rozdělena Rovenskou hrází a průměrná hloubka přehrady je 10 metrů. Nádrž byla postavena za účelem protipovodňové ochrany. Dnes je oblíbeným rekreačním místem ve východních Čechách. Velmi populární je zde rybolov a během léta bývá v autokempu Rozkoš ubytovaná celá osada rybářů. Je tu romantické koupání a na své si přijdou i milovníci surfování. V autokempu najdete hospody i motokáry. Okolní pamětihodnosti vyzývají k výletům, vydejte se např. do kouzelného Babiččina údolí nebo na zámek Ratibořice.

Podívejte se na tipy, kde se ubytovat, ať to máte k vodě opravdu kousek.


voda

6. Orlická přehrada

Orlická přehrada je součástí Vltavské kaskády a je největší, nejvyšší a nejmohutnější přehradou na Vltavě. Je také největší vodní nádrží v Česku svým objemem zadržené vody. U hráze se nachází hydroelektrárna se čtyřmi Kaplanovými turbínami. Orlická přehrada leží nedaleko zámku Orlík, podle kterého získala svoje jméno. K zámku se dostanete i po vodě, lodní doprava jej spojuje s hradem Zvíkov. Na Orlíku se nachází 13 kempů s písečnými a pár kamenitými plážemi. Kromě koupání a lodní dopravy je nádrž skvělá pro surfování, vypůjčení loděk i šlapadel. V okolí je spousta přírodních zajímavostí, které stojí za návštěvu.

Podívejte se na tipy, kde se ubytovat, ať to máte k vodě opravdu kousek.


voda

7. Přehrada Slapy

Přehrada Slapy je také součástí Vltavské kaskády a je pátou největší přehradou v České republice, byla postavena jako ochrana před velkými vodami. Nachází se 30 kilometrů od Prahy. V okolí nádrže o ubytování není nouze, ať už preferujete kempy, hotely nebo penziony. Okolní krásná krajina vyzívá k pěším a cyklistickým výletům. Přímo na přehradě se pak můžete kromě koupání vydat i na vodní lyže, windsurfing nebo třeba na jachtu. Na březích jsou písečné a travnaté pláže a dá se tu koupat i mimo kempy, ve volné přírodě. Mezi vyhlášená místa ke kempování patří Nová Rabyně, Ždáň, Měřín, Stará a Nová Živohošť, Kobylníky nebo Županovice.

Podívejte se na tipy, kde se ubytovat, ať to máte k vodě opravdu kousek.


voda

8. Máchovo jezero

Romantické Máchovo jezero je ve skutečnosti rybníkem a to rovnou tím největším v Čechách. Založil jej Karel IV. roku 1366. Na jezeře se nachází dva ostrůvky pojmenované jako Myší a Kachní, ke kterým se vážou místní pověsti. Vstup je na ně ale zakázán, jelikož se jedná o významné ornitologické lokality. Mácháč je obklopen čtyřmi písčitými plážemi a dvě z nich – Doksy a Staré Splavy – slouží i jako rekreační střediska s tobogány a dalšími atrakcemi. Na jezeře jsou populární lodičky, šlapadla, ale i surfy. Nově se zde může i rybařit. Vydejte se na okružní plavbu výletním parníkem trvající 30 minut. Od Máchova jezera je to blízko na hrad Kokořín, zámek Mnichovo Hradiště anebo do Českého ráje.

Podívejte se na tipy, kde se ubytovat, ať to máte k vodě opravdu kousek.


Autor článku:

Aktualizováno: 24. 6. 2024

Články, které by vás mohly zajímat

Objevujte Česko s Travelkingem

Vybírejte z jedinečných a ověřených pobytů