Osobně ověřené nabídky

U nás v Travelkingu pobyty osobně ověřujeme a ručíme za to, že každý z nich bude stát za to.

Podle jakých kritérií pobyty ověřujeme?

 • Pobyt ověřil člen Travelking týmu

  Všechno jsme si vyzkoušeli a víme, co vám nabízíme.
 • Z pobytu se vracejí spokojení zákazníci

  Vážíme si vaší zpětné vazby. Hodnocení alespoň 4/5 je známka vaší spokojenosti.
 • Zákazníci si pobyt vybírají opakovaně

  Věříme, že pobyty, ke kterým se vracíte, jsou skutečně kvalitní.

Kam s dětmi vyjet na podzimní prázdniny?

Delší volno na konci října si ve střední Evropě dopřávají jen čeští, slovenští a maďarští školáci. V Polsku ani Rakousku děti podzimní prázdniny nemají. Návštěvou těchto zemí se proto bez problémů vyhnete přeplněným hotelům, i frontám na atrakce.

Podzimní volno dětem začíná středečním státním svátkem 28.10.2020 a končí nedělí 1.11.2020 před dušičkami. Užijte si tedy ještě babího léta, barevného listí, dýní a strašidel. Za 5 dní volna se dá navštívit spousta zajímavých míst! Máme pro vás několik tipů:

Děti

Halloween v zábavním parku Energylandia nedaleko Krakova

Největší zábavní park v Polsku (plocha o 30 ha) jen hodinu jízdy z Krakova připravuje pro malé i velké návštěvníky Halloweenskou noc, která vždy trvá až do pozdních nočních hodin. Pro děti i dospělé budou připraveny tematické hry, soutěže a animace se spoustou překvapení po celém parku už s týdenním předstihem.

 • Pro děti: halloweenské hry, soutěže a animace + domy strachu v Energylandia
 • Pro vás: nadšené děti + domy strachu, na které budete vzpomínat i vy

Podzimní řádění s permoníky v Jihomoravském kraji

Zábavní park Permonium připravuje na podzim permonická klání. Uprostřed výrobního areálu Strojíren Oslavany najdete přímo ráj těchto malých skřítků - největší nadzemní bludiště v ČR imitující systém důlních chodeb, důlní jezero, sopku propojenou s dvouúrovňovým lanovým centrem, prales nebo důlní štoly. V zábavním parku se po zvládnutí všech záludných úkolů můžete těšit také na krájení permonického dortu.

 • Pro děti: lanové centrum, bludiště a opravdová sopka + permonický dort
 • Pro vás: vzdělávání hrou v chytrém zábavním parku baví i dospělé
Děti

Gurmánské podzimní slavnosti po cestě do Vídně

Za dýněmi se můžete vypravit například do rakouského regionu Retzer Land nedaleko českých hranic a Znojma. Pěstují zde kromě jedlých a ozdobných dýní také dýně olejové, kterým se v Retzer Land výborně daří a rostou na přibližně 500 ha plochy. Kolem dýní (až 600 druhů), kterým se v nářečí říká „bluza“ a představují největší bobule světa, se točí veškeré podzimní dění v regionu. Vrcholem jsou samozřejmě dýňové slavnosti, včetně zábavných stanovišť pro děti.

 • Pro děti: tradiční dlabání netradičních dýní a další nejen dýňové soutěže a hry
 • Pro vás: ochutnávka dýňových jader, dýňové polévky, guláše nebo rohlíčků + nákup oleje z dýňových jader

Do kukuřičného bludiště a pro dýně k dlabání za Prahu

Na dýňové farmě Bykoš pěstují dýně už přes dvacet let. Na snadno dostupné farmě ve Středočeském kraji rostou dýně okrasné i ty jedlé. Dobroty například z muškátové a máslové dýně nebo dýně hokaido a dalších můžete ochutnat především o víkendech. Po předchozí domluvě pro vás bude dýňové občerstvení v podobě polévky, dobrot z grilu, dýňového koláče nebo svařeného vína s ovocem připraveno i v pracovní dny.

 • Pro děti: kukuřičné bludiště a všudypřítomní hopkající králíci a kdákající slepičky
 • Pro vás: výborný dýňový koláč a svařák
Děti

Hrady plné strašidel na jižním Slovensku

Mnoho bran a padacích mostů na hradech a zámcích je brzy na podzim už zavřeno. Slovenský goticko-renesanční hrad Modrý Kameň ze 13. století se ale místo zavírání mění v pohádkový hrad plný strašidel. Nechybí zde obvykle ani lampionový průvod, divadlo a tanec bosorek neboli čarodějnic. Jeho návštěvu můžete navíc spojit s relaxem v nedalekých slovenských termálech Dudince!

 • Pro děti: různorodé aktivity a halloweenské soutěže na hradě
 • Pro vás: místní víno známé jako Modrokamenský krištál a jedlé kaštany + termály Dudince jen 45 minut autem

Draci, netopýři, pavouci a... čeští kapři

Za typickými halloweenskými živočichy jako jsou pavouci a netopýři se vypravte například do Safari Parku Dvůr Králové. Pracovníci zoo dělávají i večerní komentované prohlídky za svitu zapálených loučí. Nebo si s dětmi můžete zasoutěžit v některé z mnoha drakiád, pořádaných napříč Českem i Slovenskem. Nesmíme ale zapomenout ani na výlovy rybníků, které k podzimu neodmyslitelně patří. Obdivovat umění rybářů, živé kapříky, amury, štiky a další ryby, můžete s dětmi u mnoha, nejen třeboňských, rybníků. Ale pozor! Ať nic nepropásnete, měli byste si trochu přivstat. Na většině výlovů, například nedaleko Františkových Lázní u rybníku Amerika nebo Bohdanečského ve východních Čechách, si zakoupíte i ryby živé.

 • Pro děti: zkouška odvahy s pavouky, netopýry, i při sáhnutí si na živou rybu
 • Pro vás: tradiční rybí speciality z udírny a grilu nebo rybí polévka


Co se takhle vydat na pobyt?

Autor článku:

Pokračováním prohlížení těchto stránek dáváte souhlas se zpracováním cookies v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů. OK