Miskolc: Tipy na výlet a zajímavá místa

Ve městě Miskolc s roztomilým českým názvem Miškovec, se nachází unikátní jeskynní lázně Miskolc Tapolca. Můžete se těšit na netradiční koupání v jeskyních s léčivou termální vodou. Kromě lázní zde najdete také mnoho muzeí a historických památek. Oblíbenými turistickými místy jsou hrad Diósgyőr, kostel Avas se zvonicí a nedaleká rozhledna, ze které uvidíte město jako na dlani. Ve městě je také zoologická zahrada a lidová zahrada Népkert, což je travnatá plocha přímo v centru města obklopená nádhernými klasicistními domy. Za vidění stojí také krápníkové jeskyně Szeleta, Anna a Szent István.

ZOO Miskolc Nejoblíbenější výlet v lokalitě

V Miskolci naleznete **nejstarší maďarskou ZOO**, které její skvělou atmosféru dodává prostředí Národního parku Bükk. V ZOO naleznete **evropská i exotická zvířata**, její návštěvu si užije celá rodina. Otevřeno je od 9:00 hodin do 19:00 hodin (přes zimu pouze do 17:00 hodin), rodinné vstupné vyjde na 2 800 HUF (cca 250 Kč).
Více informací

Jeskynní lázně Miskolctapolca Nejoblíbenější výlet v lokalitě

Důvodem číslo jedna pro návštěvu maďarského Miskolce jsou unikátní **jeskynní lázně Miskolc Tapolca**. Koupání v jeskynních zákrutách je opravdu netradiční zážitek sám o sobě, o to více, když se u toho necháváte léčit **místní unikátní termální vodou** o teplotě 29–35 °C. Areál o rozloze 3,6 hektarů je **otevřený celoročně** a nachází se v něm několik plaveckých, zážitkových bazénů. ###V lázních najdete: - 2 termální bazény v podzemí s teplotou vody 33–35 °C - Římský bazén v jeskyni - Bazén pod hvězdnou oblohou (32 °C) (tzv. "Star Hall) - Dětský bazén - 3 venkovní dětské bazény - Otevřený zážitkový jezerní bazén - Otevřený mušlový plavecký bazén Místní termální voda pomáhá zejména **při dýchacích obtížích a kloubních onemocněních**. Celodenní vstup pro **dospělou osobu stojí 2 600–3 600 HUF** podle sezóny.
Více informací

Mapa tipů na výlet celkem 6 tipů

Miskolc: Tipy na výlet

Články, které by vás mohly zajímat

5 důvodů, proč byste měli navštívit Miskolc

5 důvodů, proč byste měli navštívit Miskolc

  • TIPY TÝMU TRAVELKING, TO NEJLEPŠÍ
  • 11. 4. 2019

Miskolc - to nejsou jen jeskynní lázně. Třetí největší město Maďarska nabízí historické památky a krásná místa na výlety pro dvojice i rodiny s dětmi. Na pobyt sem se rozhodně budete rádi vracet.

Pokračováním prohlížení těchto stránek dáváte souhlas se zpracováním cookies v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů. OK