Užijte si pobyt v zámeckém Hotelu Pałac Paulinum ***, který najdete v polském městečku Jelení Hora a jen 8 km od termálních lázní Cieplickie. Těšte se na chutnou polopenzi, odpočinek v saunách a solné jeskyni, ale i na kulečník a vstup do Sklárny Julia.

O ubytování

Hotel Pałac Paulinum *** je krásný zámecký hotel z 19. století v novorenesančním loveckém stylu. Během pobytu si budete připadat jako v pohádce. Hotel leží polském městečku Jelení Hora jen 20 km od hranic s Českem. Přímo v Jelení Hoře vás zaujme klasicistní radnice s věží a tzv. sedmidomí, což jsou pestrobarevné měšťanské domy. Náměstí je plné barokních a rokokových arkádových domů. Najdete zde dokonce i Cieplické termální lázně (8 km), kde si užijete dokonalý odpočinek. Malebná okolní krajina se nazývá Údolí zámků a parků a není divu. Nachází se zde na tři desítky zámků, například Wojanów (2,5 km), Debowy (11 km), Milków (12 km) či Staniszów (6 km). Vydejte se po mnoha turistických trasách na výlet pěšky či na kole a objevte na vlastní oči region plný romantiky. Za zimními radovánkami vyrazte do nedalekých lyžařských středisek Sklářská Poruba (23 km) či Karpacz (16 km).

Kde budete spát?

Čeká na vás ubytování s jedinečnou romantickou atmosférou paláce. Těšte se na dvoulůžkový pokoj vybavený zámeckým nábytkem. K dispozici budete mít televizi, WiFi připojení, telefon a vlastní koupelnu s ručníky a fénem. Nechybí ani set na přípravu čaje a kávy, které si můžete vychutnat při příjemné posezení v pokoji.

Na čem si pochutnáte?

V hotelové Restauraci Szmaragdowa si v noblesním prostředí pochutnáte na specialitách tradiční polské a evropské kuchyně v moderním provedení. Ráno načerpáte energii při bohaté bufetové snídani. Přes den je možné objednávat pokrmy z pestrého jídelního lístku. Večeře mají formu bufetu nebo tříchodového menu.

Kde budete relaxovat?

Po dni stráveném v okolním Zámeckém údolí není nic lepšího než zasloužený relax v hotelovém wellness. Najdete zde finskou a parní saunu, vířivku a solnou jeskyni. Pokud toužíte být aktivní i na dovolené, zajisté vás potěší fitness centrum.

Cestujete s dětmi?

Pro nejmladší hosty jsou k dispozici pohodlné postýlky. Součástí nabídky v restauraci je speciální dětské menu a hotel nabízí i službu hlídání.

Něco navíc

Kromě nádherného palácového zevnějšku a zámeckého parku vás zaujmou i úchvatné interiéry, například historický plesový sál se zdobeným stropem. K dispozici je také terasa s výhledem na hory.

Hotel Pałac Paulinum ***

Nowowiejska 62 , Jelenia Góra
Polsko

+48 75 649 44 00

palac@paulinum.pl

Check In
14:00 – 23:59
Check Out
do 12:00
Domácí mazlíček
Domácí mazlíček za poplatek 50 zł/den
Bezbariérovost
Žádná
Parkování
Zdarma

Možnosti ubytovacího zařízení

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Wellness
Sauna
Restaurace
Lyžárna

Okolí ubytovacího zařízení

Vzdálenost od lázní
8,9 km
Zastávka
1,5 km

Tipy na výlet

Cieplické termální lázně Tip na výlet

Kousek od českých hranic naleznete Cieplické termální lázně, jedny z nejoblíbenějších termálů v celém Polsku. Velký komplex rekreačních a sportovních bazénů se nachází v centru Jelení Hory-Cieplice a jejich okolí tvoří dva památkové parky, Norský park a Lázeňský park. Příjemně teplá voda v bazénech způsobí, že se vám odtud nebude chtít pryč, nabídka atrakcí pro děti a brouzdališť navíc zaručuje zábavu na dlouhé hodiny pro celou rodinu. Areál je otevřený každý den od 6:00 do 23:00 hodin, celodenní vstupenka včetně SPA části se saunami vyjde dospělého na 75 zł (asi 450 Kč).

Více informací
Jelenia Góra
Hrad Chojnik
Westernové městečko Karpacz