Vydejte se do Hotelu Majerik ***, který leží jen 100 metrů od termálního jezera Hévíz, ke kterému dostanete vstupenku na 3 hodiny. Čeká vás ubytování v komfortních pokojích a také chutná polopenze v hotelové restauraci. Za příplatek si zapůjčte kola, anebo dopřejte některou z wellness procedur.

O ubytování

Hotel Majerik *** leží v centru maďarského lázeňského města Hévíz pouhých 400 m od slavného termálního jezera s lázněmi. Malebné historické centrum města s promenádou a vyhlášenými farmářskými trhy doslova láká k příjemným procházkám. V blízkém Keszthely (6 km) navštivte nádherný zámek Helios nebo zajímavá muzea – například tortury či vína. Břehy jezera Balaton jsou vzdáleny jen 7 km – vydejte se na romantickou projížďku lodí. Krásy okolní Balatonské vrchoviny můžete prozkoumáte pěšky či v sedle kola po mnoha turistických trasách.

Kde budete spát?

Ubytováni budete ve dvoulůžkovém pokoji s balkonem. K vašemu pohodlí budete mít na pokoji k dispozici televizi, WiFi připojení, lednici, telefon a vlastní koupelnu s fénem.

Na čem si pochutnáte?

Těšit se můžete na speciality maďarské i mezinárodní kuchyně. Ráno si v hotelové restauraci vychutnáte snídani ve formě bohatého bufetu. Večer se zde servírují večeře. Pokud dostanete chuť na oblíbený nápoj, vydejte se do lobby baru.

Kde budete relaxovat?

Odpočiňte si v hotelové sauně nebo si dopřejte některou z masáží a kosmetických procedur.

Majerik Hotel ***

Majerik Hotel ***

Ersébet Királyné u. 9 , Hévíz
Maďarsko

+36 20 298 7006

info@majerikhotel.hu

Check In
13:00 - 20:00
Check Out
do 11:00
Domácí mazlíček
Domácí mazlíček za 5 000 Ft/noc
Bezbariérovost
Žádná
Parkování
Parkování za 2 000 Ft/noc

Možnosti ubytovacího zařízení

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Sauna
Možnost procedur
Lázně
Restaurace
Půjčovna kol
Fén

Okolí ubytovacího zařízení

Vzdálenost od centra
0,3 km
Vzdálenost od jezera
0,4 km
Zastávka
100 m

Tipy na výlet

Termální jezero Hévíz

Termální jezero HévízTip na výlet

Největší přírodní termální jezero ke koupání na světě a my jej máme (skoro) za humny! Maďarsko nabízí k odpočinku či dovolené mnoho krásných lázní a jezer, ale termální jezero Hévíz je naprosto jedinečné. Jezero je označeno národní přírodní památkou naprostým právem. Přilehlé městečko Hévíz, nacházející se jen pár kilometrů od Balatonu, je sice malé, ale za většími přepychovějšími lázeňskými městy rozhodně nezaostává. Tradice lázeňství se zde drží již od roku 1795 a může se pyšnit krásnou lázeňskou kolonádou, zahradami a dalšími lázeňskými atrakcemi.

V létě se teplota v jezeře vyšplhá až na 38 ºC a i v ty nejchladnější dny v roce si voda udrží 22–⁠24 ºC, i proto je možný celoroční provoz. Léčebná, mírně radioaktivní voda tryská z hloubky 38 metrů a je velmi bohatá na minerály. Přirozeně obsažené směsi minerálů zjemňují kůži, tlumí bolesti, jsou dobré proti zánětům a posilují pružnost chrupavek. I proto jsou zdejší vody jedny z nejlepších na léčbu revmatických obtíží a problémů s pohybovým ústrojím. Největší mimořádnost dodává vodě přítomnost radonu v tomto malém množství pozvolna vstupuje do lidského organismu, kde stimuluje hormonální tvorbu a pomáhá nervové soustavě lépe fungovat.

Otevírací doba jezera je každý den od 9:00 do 17:00 hodin. Celodenní vstupné zakoupíte za 6 000 HUF (cca 450 Kč).

Po návštěvě hévízského jezera se vydejte:

  • Na procházky do některého z místních krásných parků s lázeňskou, uklidňující atmosférou
  • Do historického kina, které promítá i v 3D
  • Na Rakócziho ulici, kde najdete fontánu s pitnou léčivou vodou
  • Obhlédnout nejzajímavější stavbu města, velký Kostel Ducha Svatého (Szentlélek templom), jehož stavba byla dokončena poměrně nedávno –⁠ v roce 1999. I přes moderní vzhled můžete najít na budově řadu neogotických prvků
  • Do severní části města Egregy s vinohrady a ochutnávkami vína
Více informací
Město Hévíz
Město Hévíz
Farmářský trh v Hévízu
Farmářský trh v Hévízu
Balaton
Balaton