Zavítejte do slunného Toskánska a zažijte romantický pobyt v Hotelu Il Colombaio *** jen 40 km od Florencie. Každý den se těšte na chutné snídaně a večeře formou bufetu a neomezený vstup do venkovního bazénu. Místo vás dostane svou starobylou atmosférou. Děti do 10 let mají pobyt zdarma.

Romantika v tradičním toskánském hotelu

Hotel Il Colombaio *** najdete v půvabném městečku Castellina in Chianti v Toskánsku. Hotel je rustikálně zařízený a nabízí tu pravou atmosféru tradiční Itálie.

Pokoje jsou vybavené tradičním nábytkem, TV s plochou obrazovkou, minibarem a vlastní koupelnou s kosmetikou. Atmosféru dotváří odhalené stropní trámy a malované obrazy na zdech.

Na snídaních formou bufetu si pochutnáte na místních sýrech, šunkách a mnoha druzích sladkého i slaného pečiva.

Bazén, turistika a historie

Přímo u hotelu je vám k dispozici venkovní bazén s lehátky, dále se zde nachází třeba letní terasa a alej, kde si pochutnáte na čersvých fících přímo ze stromu.

Okolí hotelu patří k oblíbeným místům pro turistiku a cyklistiku. Vydat se můžete také za památkami do nedaleké Sieny (20 km) a Florencie (40 km).

Tipy na výlet

Město Siena

Siena je perlou Toskánska. Navštivte zde úžasnou katedrálu Duomo, radnici Palazzo Pubblico a hlavně netradiční půlkruhové náměstí Piazza del Campo s renesanční kašnou. Od roku 1995 je město zapsáno v seznamu památek světového dědictví UNESCO. Sienskách architektura je charakteristická stavbou z cihel. Důvodem jsou hlinité půdy v okolí města, vhodné pro výrobu cihel. Sienu naštěstí nepotkal osud většiny italských měst, které byly za druhé světové války vybombardovány. Město je tedy značně zachovalé. Nejpopulárnější událostí v ruce je zde tzv. Palia. Jedná se o koňské dostihy, který se konají na náměstí Piazza del Campo. Soupeří spolu jezdci z jednotlivých čtvrtí města. Čtvrť, která vyhraje, má poté právo uspořádat bujarý večírek ve čtvrti, která dostih prohrála, a to bez jakýchkoli postihů.

Opatství San Galgano

Užijte si tajemnou atmosféru gotického kláštera původně ze 13. století. Opatství leží v údolí mezi městy Chiusdino a Monticiano v provincii Siena. Opodál stojí rotunda Montesiepi z roku 1185 a hrobka svatého Galgana. Stavba opatství započala v roce 1220, ale dokončena byla až o celých šest století později. Scenerie opatství San Galgano okouzlila ruského režiséra Andreje Tarkovského, který v roce 1983 toto místo využil k natáčení svého filmu Nostalgie.

Florencie

Florencie je renesanční perla na řece Arno, která si vás podmaní svým půvabem a architektonickými skvosty. Hlavní město Toskánska láká ročně miliony nadšených návštěvníků. Pokud jste se doteď nezamilovali do Itálie a jejích krás, po návštěvě Florencie se tak určitě stane. Historické centrum města je od roku 1982 na seznamu UNESCO. Mezi památky, které rozhodně nesmíte vynechat při návštěvě Florencie patří: bazilika Santa Maria del Fiore, socha Davida od Michelangela, Brunelleschiho dóm, most Ponte Vecchio, palác Medicejských a stovky dalších fascinujících památek.

Hotel Il Colombaio ***

Via Chiantigiana 29, Castellina in Chianti
Itálie

+39 057 774 0444

info@albergoilcolombaio.it

Check in
od 14:00
Check out
do 10:00

Možnosti hotelu

Přístupnost
Hotel je částečně bezbariérový
Domácí mazlíček
Mazlíček zdarma
Platba kartou
Platba kartou je možná
Kouření
Kouření zakázáno