Rybník Svěcený a Rybářská Bašta

Rybník Svěcený a Rybářská Bašta

Předbořice 36, Černíny
Česká republika

Provozuje společnost:
ROŽMBERK - rybářská obchodní společnost s.r.o IČ: 26147661


+420 732 419 169

info@travelking.cz

Check In
od 14:00
Check Out
do 10:00
Domácí mazlíček
za 100 Kč/noc
Bezbariérovost
Žádná
Parkování
Zdarma

Možnosti ubytovacího zařízení

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Restaurace

Okolí ubytovacího zařízení

Vzdálenost od jezera
10 m
Zastávka
1 km
Sjezdovka
30 km

O ubytování

Rybářská Bašta se nachází přímo na břehu Svěceného rybníka v malebné obci Předbořice nedaleko Kutné Hory. Kromě skvělých podmínek pro rybaření zde na vás čeká příjemná rodinná atmosféra i pestré možnosti výletů.

Krajinou Hornosázavské pahorkatiny vás provedou četné turistické trasy. Udělejte si výlet například ke zřícenině hradu Sion (6 km), ke zřícenině hradu Chlum (20 km) nebo k tvrzi Malešov (9,2 km). Krásné výhledy nabízí rozhledna Bohdanka (11 km), rozhledna Vysoká (17 km) nebo Otakarova věž v Čáslavi (19 km).

Skvělým výletním cílem je město Kutná Hora (11,5 km), jehož dominantou je památka UNESCO a klenot pozdní gotiky – Chrám sv. Barbory. V těsné blízkosti chrámu se nachází kaple Božího těla s kostnicí nebo jezuitská kolej, ve které sídlí Galerie Středočeského kraje. Dalším zajímavým místem je Hrádek, kde sídlí České muzeum stříbra a středověký důl, který můžete navštívit během exkurze. Za vidění stojí také barokní kostel sv. Jana Nepomuckého, který prošel v letech v letech 1997–2000 nákladnou rekonstrukcí.

(Nejen) rodinám s dětmi doporučujeme navštívit Zruč nad Sázavou (18 km), které vévodí romantický novogotický zámek, jehož součástí je kromě klasických prohlídkových okruhů také expozice muzea panenek nebo výstava Od verpánku k Baťovi věnovaná tradici výroby obuvi a obuvnických strojů. V Kolowratské věži si prohlédnete sbírky historických zbraní a děti spolehlivě zabaví kuličkový areál.

Kde budete spát?

Ubytováni budete v jednoduše zařízeném dvoulůžkovém pokoji s vlastní koupelnou. Součástí vybavení je televize, WiFi připojení, lednička, mikrovlnná trouba a rychlovarná konvice.

Na čem si pochutnáte?

V moderní restauraci s prostornou terasou a výhledem na rybník si pochutnáte na lahodné polopenzi, která se skládá ze servírovaných snídaní a večeří. Pokud by vás náhodou přepadl hlad či chuť během dne, je možné objednávat speciality ze stálého jídelního lístku.

Cestujete s dětmi?

Malí hosté se zabaví na velkém venkovním hřišti se skluzavkou, pískovištěm, prolézačkami, houpačkami a dalšími atrakcemi, které stojí za prozkoumání.

Něco navíc

Na rybníku Svěcený bylo vybudováno 17 mol s rybářskými sruby, kde je po předchozí domluvě možné lovit ryby.