Hotel Berghof *** leží na území Jáchymova v jedinečném prostředí Krušných hor. Kousek od ubytování se nachází například výjimečné Božídarské rašeliniště a další zajímavé výletní cíle. V ceně balíčku je polopenze, kulečník a parádní vyžití pro děti.

O ubytování

Hotel Berghof *** je umístěn ve vynikající lokalitě pro objevování specifického rázu Krušných hor. V blízkosti hotelu se nachází unikátní Eliášské údolí (1,5 km), jež dodnes nese stopy po těžbě stříbrných a uranových rud – tento proces obohatil linie krajiny o tzv. odvaly. Ty jsou bohaté na vzácné minerály a poskytují domov chráněným rostlinám.

Jednou z nejvyhlášenějších destinací v regionu je Národní přírodní rezervace Božídarské rašeliniště (6 km), které je dle Ramsarské úmluvy mezinárodně významným mokřadem. Skrze oblast vede okouzlující naučná stezka tvořená z velké části povalovým chodníkem. Za zmínku stojí i nejvýše položené město u nás – Boží Dar.

Fanoušci historie mohou navštívit pozůstatek hradu Freudenstein (1,8 km), který je pravděpodobně nejmladším hradem na našem území. V dojezdové vzdálenosti leží gotický Horní Hrad (20,5 km), jenž skrývá například původní vyřezávaný dřevěný strop v rytířském sále a gotické patrové sklepení.

Možnost zimních radovánek v okolí zajišťuje skiareál Náprava (2,5 km) se čtyřmi kilometry sjezdovek a třemi vleky. Nedaleko ubytování je známé lyžařské středisko Klínovec (11 km), které nabízí 31,5 km sjezdovek nebo lyžařskou školu. Jde o jeden z nejoblíbenějších skiareálu v ČR.

Kde budete spát?

K dispozici je standardní ubytování pro dvě osoby, jež obsahuje pokoje se dvěma oddělenými lůžky nebo s manželskou postelí. V případě většího počtu návštěvníků jsou v nabídce i pokoje se třemi a čtyřmi lůžky. Ve výbavě naleznete televizi se satelitním přijímačem a WiFi připojení. Samozřejmostí je vlastní koupelna se sprchovým koutem a sociálním zařízením.

Na čem si pochutnáte?

K jídlu si budete dopřávat bohaté snídaně formou bufetu (v případě menší návštěvnosti bude k dispozici kontinentální snídaně) a večeře o dvou chodech. V budově hotelu se nachází vlastní restaurace s převážně českou kuchyní, ve které disponují dětskými židličkami, příbory i prostíráním.

Cestujete s dětmi?

Vaše ratolest se rozhodně nudit nebude. Ve venkovních prostorách se nachází vybavené dětské hřiště se skluzavkou, houpačkami a pískovištěm. Uvnitř hotelu si pak může užít dětskou hernu.

Něco navíc

Venkovní areál nabízí posezení na terase i vlastní sportoviště. Pro příjemné letní večery je na pozemku vybudováno ohniště.

Hotel Berghof ***

Hotel Berghof ***

Jáchymov 45 , Jáchymov
Česká republika

Provozuje společnost:
HOTEL BERGHOF s.r.o. IČ: 06157963


+420 558 000 298

info@travelking.cz

Check In
od 14:00
Check Out
do 11:00
Domácí mazlíček
za 250 Kč/noc
Bezbariérovost
Žádná
Parkování
Zdarma

Možnosti ubytovacího zařízení

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Restaurace
Dětský koutek
Dětské hřiště
Kolárna
Přednáškový sál

Okolí ubytovacího zařízení

Vzdálenost od centra
2,5 km
Zastávka
0,5 km
Aquapark
4,4 km
Sjezdovka
2 km
Běžkování
2,5 km

Tipy na výlet

Krušné hory

Krušné hory Tip na výlet

Krušné hory (dříve nazývané Rudohoří) tvoří souvislé horské pásmo táhnoucí se v délce přes 130km. Hřeben Krušných hor je přirozenou hranicí mezi Českem a Německem. Málokterá oblast Česka je tak romantická a tajemná. Vonící lesy lákají k procházkám a výletům pěšky i na kole. Pohraniční pohoří je lemováno turistickými stezkami a cyklotrasami. Nespočtu výletních tras dominuje 242 km dlouhá Krušnohorská magistrála, spojující Cheb až s dalekým Sněžníkem. Mezi nejznámější střediska zimních sportů patří Klínovec, Boží Dar, Jáchymov, Kovářská, Kraslice, Pernink, Abertamy, Cínovec a mnoho dalších.

Při návštěvě Krušných hor byste neměli vynechat Božídarské rašeliniště, přírodní park Přebuz, Novodomské rašeliniště či daleké výhledy z mnoha rozhleden. Nejkrásnější pohled na Krušné hory nabízí rozhledna Komáří Vížka, rozhledna na Blatenském vrchu, rozhledna na Klínovci či Bleiberg u Bublavy.

Intenzivní sopečná činnost v minulosti přinesla Krušným horám bohatý výskyt kovových rud a léčivých pramenů, které daly vzniknout lázeňským střediskům v Jáchymově, Klášterci nad Ohří či Teplicích. Pozůstatky těžby naleznete v horách dodnes – navštívit můžete například Vlčí a ledové jámy, štolu sv. Martin v Krupce, štolu Lehnschafter v Mikulově či okolí dolu Svornost v Jáchymově.

Více informací
Město Jáchymov
Město Jáchymov
Božídarské rašeliniště
Božídarské rašeliniště
Boží dar
Boží dar