Vydejte se do obce Milevsko, ubytujte se v Penzionu MAVL a prozkoumejte všechny atrakce této lokality. Jen 6,3 km od penzionu najdete Ski areál Záluží, na výlet pak můžete vyrazit do historického Tábora nebo Písku. V ceně balíčku je chutná polopenze, dvě děti do 12 let mají navíc pobyt s vámi zdarma.

O ubytování

Penzion MAVL se nachází v malebné vesničce Přeštěnice nedaleko Milevska. Přijeďte si užít pohodovou dovolenou a poznat krásy jižních Čech.

Jen 5 km od penzionu leží ve zvlněné krajině středního Povltaví město Milevsko, jehož dominantou je premonstrátský klášter. Jedná se o nejstarší klášter v jižních Čechách, který nese stopy všech architektonických stylů od románského období přes gotiku až po baroko. V letních měsících zde láká k osvěžení koupaliště Milevsko.

Skvělými výletními cíli jsou také hrad Zvíkov (20 km), zámek Orlík (23 km) nebo nádherné město Bechyně (27 km) s vyhlášenými lázněmi a krásným zámkem. V nedalekém Táboře (23 km) můžete navštívit muzeum husitství, středověké podzemí nebo zoologickou zahradu. Dalším z jihočeských skvostů je Písek (30 km), kde se projdete po nejstarším mostě ve střední Evropě a k vidění je zde expozice Prácheňského muzea umístěná v gotické budově hradu Písek.

Nedaleký sportovní areál Monínec (16 km) nabízí pestré aktivity po celý rok. Jeho součástí je například zázemí pro golf, tenis, rybolov či bike park. V zimě se areál mění na oblíbené lyžařské středisko.

Kde budete spát?

Ubytováni budete ve dvoulůžkovém pokoji s vlastní koupelnou. Všechny pokoje jsou klimatizované a kromě pohodlné postele v nich najdete například WiFi připojení, posezení a minibar.

Na čem si pochutnáte?

V příjemné restauraci na vás každé ráno bude čekat bohatá bufetová snídaně. Během dne je případný hlad či chuť možné zahnat pokrmy ze stálého jídelního lístku restaurace. Večer se můžete těšit na servírované večeře.

Penzion MAVL

Penzion MAVL

Přeštěnice 6 , Milevsko
Česká republika

775 562 206

penzion@penzionprestenice.cz

Check In
od 14:00
Check Out
do 10:00
Domácí mazlíček
za 150 Kč/noc
Bezbariérovost
Žádná
Parkování
Zdarma

Možnosti ubytovacího zařízení

Wi-Fi zdarma
Restaurace
Minibar
Venkovní bazén

Okolí ubytovacího zařízení

Vzdálenost od centra
27 km
Zastávka
0,3 km
Sjezdovka
6 km
Běžkování
16 km

Tipy na výlet

Tábor

TáborTip na výlet

Žádné město není tak spojeno s husitským hnutím jako Tábor. Město bylo založeno husity v roce 1420 a sloužilo jako základna jejich vojsku. Dnes se můžete vydat na procházku historickým centrem a především na Žižkově náměstí obdivovat zdobené štíty měšťanských domů. Uprostřed náměstí se vyjímá renesanční kašna a pomník Jana Žižky z Trocnova. Táborská radnice patří k nejvýznamnějším památkám pozdní gotiky u nás.

Co navštívit v Táboře?

  • Podzemní chodby
  • ZOO Tábor
  • Muzeum čokolády a marcipánu
  • Nevynechejte ani botanickou zahradu, Husitské muzeum, věž Kotnov s přilehlou Bechyňskou bránou, Muzeum Lega nebo Rozhlednu Hýlačku.

K přírodním zajímavostem patří nádrž Jordán s Jordánským vodopádem a Geologická expozice Pod Klokoty

Více informací
Zoo Tábor
Zoo Tábor
Jordánský vodopád
Jordánský vodopád
Písek
Písek