Božídarské rašeliniště Tip na výlet

Navštivte největší rašeliniště v Krušných Horách. 3,2 kilometrů dlouhá naučná stezka, která začíná u infocentra Boží Dar, vás po povalových chodnících provede okolo své dominanty - hory Špičák (1 115 m n. m.). Seznámíte se tak s místním rostlinným i zvířecím společenstvem a užijete si si čerstvý horský vzduch. Naučná stezka je přístupná i pro vozíčkáře a kočárky.

Penzion přímo v centru Božího Daru

Penzion Svatý Petr najdete přímo v centru Božího Daru, toto městečko je považováno za srdce Krušných hor. Ubytováni budete v jednom z devíti komfortních pokojů s moderním vybavením, SAT TV a WiFi. Každý pokoj je jedinečný, protože je vybaven v jiných barvách. Samozřejmostí je vlastní sociální zařízení s WC a sprchou. K dispozici je také jeden apartmán.

Na skvělých pokrmech si pochutnáte v restauraci. Těšte se na snídaně formou bufetu. Večeře se pak servírují jako jednotné menu. Kdykoli během dne si tu však můžete dopřát něco dobrého.

Bohaté vyžití všude kolem penzionu

Nedaleko penzionu se nachází Božídarské rašeliniště, vydejte se po naučné stezce nebo zavítejte na Ježíškovu cestu. Za návštěvu stojí také blízký Šlikův hrádek, Hadí hora, Hradniční kámenči hora Klínovec se svou rozhlednou a parádním výhledem. Přímo v Božím Daru pak najdete vlastivědné muzeum. Krásné jsou také okolní doly Štola Kryštof - Hřebečná a Štola Johannes - Zlatý Kopec.

Penzion Svatý Petr

Boží Dar 6, Boží Dar
Česká republika

+420 731 383 005

sv.petr55@seznam.cz

Check in
od 15:00
Check out
do 10:00
Domácí mazlíček
Domácí mazlíček 150 Kč/noc (jen malá plemena)
Bezbariérovost
Žádná
Parkování
Zahrnuto v ceně

Možnosti ubytovacího zařízení

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Kolárna
Lyžárna
Půjčovna kol

Okolí ubytovacího zařízení

Vzdálenost od centra
0,2 km
Zastávka
0,1 km
Sjezdovka
0,2 km

Tipy na výlet

Lanovka na Klínovec

Chystáte na se kolo nebo pěší túru a hodilo by se vám ji začít na nejvyšší hoře Krušných hor? Pak využijte celoroční služby 1685 metrů dlouhé lanovky Jáchymov - Klínovec. Všechny cyklisty pak jistě potěší, že přeprava kol je zde zdarma a také mnoho cyklistických tratí v okolí, včetně profesionální sjezdové tratě přímo v Trail park Klínovec.

Rozhledna Klínovec

Máte rádi výšky a pořádný výhled? Tak se vydejte na Klínovec. Na vrcholu této hory najdete hned dvě dominanty. Jednou z nich je radiokomunikační věž a tou druhou osmiboká rozhledna, která vám zajistí nádherný výhled na vrcholky Krušných hor, České středohoří, Doupovské hory, Karlovy Vary, Slavkovský les a Šumavu.

Krušné hory

Pohoří Krušné hory tvoří přirozenou hranici mezi severozápadními Čechami a německým Saskem a táhne se do délky až 130 km. Německý název Erzgebirge bychom mohli přeložit jako Rudohoří, což značí, že se zde vyskytují naleziště rudy. Těžební průmysl je proto v Krušných horách dost rozšířený. Zdejší příroda není kvůli tomu ideální pro různorodá zvířata, stále však stojí za vidění. Vystoupejte na Klínovec (1 244 m), Božídarský Špičák či Plešivec a budete se cítit jako páni světa.