Velké Bílovice jsou největší vinařská obec v Česku, kterou najdete nedaleko Lednicko-valtického areálu (UNESCO). Pobyt s degustací vína a zapůjčením kol k výletům do krásného okolí. Vychutnejte si malebné okolí vinic a poznejte kouzlo jižní Moravy.

Penzion Mlýn najdete v nejatraktivnější oblasti vinařů na jižní Moravě ve Velkých Bílovicích


Celková kapacita penzionu je 70 lůžek a k dispozici jsou pokoje jednolůžkové, dvoulůžkové, trojlůžkové i apartmány. Všechny pokoje mají své vlastní sociální zařízení a soukromé parkoviště ve dvoře, které je pro Vás zdarma v ceně balíčku.

Restaurace je součástí penzionu a kuchyně je otevřena denně od 11 do 21 hodin. Snídaně jsou podávány od 7 do 10 hodin a v letních měsících je k dispozici venkovní posezení.

Na jižní Moravě nesmí chybět degustace vína, a proto máte v ceně také 2x lístek k místnímu vinaři na degustaci sedmi vzorků vína ve sklípku. Ten se nachází 1,5 km od penzionu, což můžete brát jako příjemnou procházku, anebo po domluvě Vás z penzionu do sklípku odvezou.

Tipy na výlet v okolí


Lednicko-valtický areál s památkami UNESCO, jedno z nejkrásnějších a  nejromantičtějších míst v České republice, je vzdálené od penzionu 10 km. Vrbice, kde se nachází unikátní vinné sklepy, které stojí až v sedmi patrech nad sebou, najdete také nedaleko. V Hustopečích můžete vidět moderní kostel sv. Václava a sv. Anežky. V blízkosti je taktéž Jánův hrad (romantická umělá zřícenina vzdálená 9 km).

Relaxovat můžete v novém Aqualandu Moravia, kde k zábavě poslouží 12 bazénů, 20 tobogánů a spousta vodních atrakcí ( 33 km). Při svých výletech po jižní Moravě nezapomeňte zavítat k řece Dyji a nebo navštívit nejstarší českou vinici Šobes. 

Hodnocení od zákazníků

Skvělé (pavol K.)

Dostali sme všetko, čo bolo na kupóne uvedené, strava, wellness bez pripomienok, personál prívetivý, radi sa vrátime.

Vynikající (Libuše K.)

Pokoje byly pěkné, útulné. Strava nám moc chutnala a personál nám vyšel ve všem vstříc.

Vynikající (Rostislav S.)

Vše bylo naprosto v pořádku. Na hotelu byl pořádek a se službami co se týká stravování jsme neměli žádné výhrady.

Vynikající (Zdeňka G.)

S pobytem jsme byli velmi spokojeni, zejména s vstřícným přístupem personálu a výbornou kuchyní.

Skvělé (Jeannette M.)

Hotel krásný, čistý. Na uvítání jsme obdrželi láhev vína. Jídlo perfektní, personál velmi příjemný. Malinkou výtku má jen to, že jsme měli pokoj s oddělenými postelemi. Ale srazili jsme je k sobě, aby se vlezla postýlka pro dítě.

Skvělé (Radek W.)

Pěkné rekonstruované pokoje, velké a prostorné. Slušné jídlo a velmi pěkná snídaně. Velmi vstřícný a ochotný personál.

Skvělé (Hana D.)

Spokojeni, ale výběr večeře ze stálé, neobměňované nabídky /pobyt na 5 dnů/. Pokoj k hlavní silnici /návaznost na dálnici/ velký hluk i v noci. Klimatizace jen za poplatek, okno nemohlo být kvůli hluku projíždějících aut otevřené!

Skvělé (Eva B.)

Penzion a jeho služby odpovídaly popisu v nabídce. Personál ochotný, vstřícný, kuchyně dobrá, jen u snídaně bych nabídku rozšířila, především více zeleniny a úplně chybějící ovoce. Ovšem pobyt na týden jsme protrpěli právě v tropech, bohužel i na pokoji byly dokonce i přes noc teploty nesnesitelné a důvodem bylo i to, že v pokoji mezi 2 okny je stěna ne zděná, ale zřejmě pouze ze sádrokartonu nebo podobného materiálu, protože tato část byla jako pec a vytápěla celý pokoj až do noci. Penzion právě budoval v pokojích klimatizaci, ale ta ještě funkční nebyla (24-30.6.2017) , nyní však již budou moci další návštěvníci ji za poplatek používat,což je v počasí v létě kolem 35 st . C a více nutností. Nabídka kol je dobrá, dámská kola jsou ale v menšině a některá nepoužitelná ( větší servis by byl vhodný). Ale vybrat se dalo. Pokud se chystáte do V.Bílovic ovšem za vínem, zde u vinařů narazíte, 4 sklepy jsou otevřené pouze od 14-15 h do 19-20 h a pokud přes den cestujete a chcete se bavit večer, není kde.Nezbývá než si dát víno lahvové v restauraci a nebo zakoupit sudové ( i lahvové) ve Velkých Pavlovicích ve vinárně-kavárně na náměstí- Vinařství Zborovský, zde je krásné prostředí, vynikající vína a velmi kvalitní nabídka,je zde možno si domluvit i degustaci ve sklípku, doporučuji. Dopravíte se zde i autobusem za pár Kč. Možnosti jsou i v Čejkovicích, ale otevírací dobu sklepů je třeba si předem ověřit. Závěrem penzion a pobyt doporučuji, pokud však chcete především vinařské zážitky, je lépe se ubytovat přímo u některého vinaře :-). Navštívit okolní města doporučuji, není problém i autobusy, jsou ve velké míře i klimatizované a za dobrou cenu (Mikulov, Hodonín, Břeclav, Valtice, Lednice). Koupání je možné na pěkném menším koupališti v Němčičkách nebo pak Novomlýnská nádrž, zde je však pouze 1 menší písčitá pláž, ze strany od Pasohlávek je ale hodně možností včetně Aqulandu Moravia.

Skvělé (Václav P.)

Pobyt odpovídal popisu a představě. Pouze hluk z místní komunikace (pokoj byl do ulice) byl poměrně značný.

Skvělé (JIŘÍ D.)

Pokoj pěkný a čistý, jediná nevýhoda našeho pokoje byla orientace do frekventované ulice .Vše odpovídalo nabídce z kuponu personál příjemný. Výlety Pálava, Lednicko Valtický areál.