Objevte to NEJ z Chorvatska a získejte inspiraci pro příští dovolenou na Jadranu!

Oblíbené 0

Zatím nemáte žádné oblíbené nabídky.

  • K nabídkám se můžete kdykoliv vrátit
  • Oblíbené nabídky na jednom místě
  • Upozornění na změny v nabídkách

Aktivní dovolená pro cyklisty aneb poznejte krásy Rakouska na kole

Pro milovníky cyklistiky je Rakousko země zaslíbená. Vyberte si z tisíců kilometrů cyklostezek či lesních cest pro horská kola. Půjčte si elektrokolo a ujedete více. Obdivujte panenskou přírodu, mohutné horské vrcholy i malebné horské vesničky.
Aktivní dovolená pro cyklisty aneb poznejte krásy Rakouska na kole

1. Tyrolsko

Tyrolsko je srdcem Alp a slibuje nádherná panoramata na silničním i horském kole. Najdete zde více než 5 300 kilometrů tras pro horská kola a 620 km cyklostezek. Sjeďte si na silničním kole nejvyšší bod, nejprudší kopec nebo dojeďte serpentinami vysokohorských silnic až k ledovcům. Projeďte si také rovinaté trasy krásných údolí a horských vesniček. Horalové si užijí nejdelší MTB okružní trasu přes Alpy, která má okolo 1 000 km. Začátečníci naberou kondici v postranních údolích, našlápnutí jezdci potom zdolají náročné hory. Odměnou vám budou fantastické výhledy na okolní vrcholky hor. V Tyrolsku také najdete 21 e-bike regionů a největší síť tras pro elektrokola na světě. Mezi nejkrásnější stezky patří například cesta z Nauders do Pfunds (46 km), z Pertisau do Steinbergu nad Rofanem (39 km) a cesta z Lermoos do Seefeldu (38km).

Podívejte se na tipy, kde se ubytovat, ať to máte za cyklistikou opravdu kousek.


2. Dolní Rakousko

Dunajský region v Dolním Rakousku je turistickým pokladem díky své nádherné přírodě v okolí podél řeky. Na cestách budete míjet prozářené vinohrady, rajské ovocné sady, tajemné lesy, impozantní kláštery a hrady, ochutnáte kulinářské dobroty i lahodná vína. Objevujte krásy regionů Wachau, Weinviertel, Busklige Welt na kolech všech druhů. Kromě klasických kol najdete v této oblasti i celou síť půjčoven elektrických vozidel jako jsou elektrokola, horská elektrokola či dokonce elektroskútry a segwaye. K ideálním jednodenním trasám patří Jauerling (24 km), okružní trasa kolem Mühldorfu (27,5 km), Kremsu (33,3 km) nebo Göttweigu (22,3 km).

Podívejte se na tipy, kde se ubytovat, ať to máte za cyklistikou opravdu kousek.


3. Korutany

Korutany jsou nejjižněji položená rakouská spolková země. Díky svému mírnému klimatu, velkému počtu slunečných hodin a místním kulinářským dobrotám jsou rájem pro aktivní dovolenou. V srdci Korutan leží jezero Millstatt s teplou, křišťálově čistou vodou a je dobrým výchozím bodem pro další cesty. Cyklistická sezóna zde začíná již koncem března. Na cyklostezkách uvidíte cyklisty na horských a trekingových kolech, silniční cyklisty a e-bikery. Budete jezdit nádhernou krajinou s horami a jezery, ochutnáte alpsko-jadranskou kuchyni a osvěžíte se v jednom z jezer. Najdete zde 340 kilometrů dlouhou vyjížďku k nejkrásnějším jezerům. Jezdci na horských kolech ocení trasy na šesti horách a šest flow trailů. Na silničním kole se dostanete od ledovce až k moři. Najdete zde také plošný systém půjčoven elektrokol.

Podívejte se na tipy, kde se ubytovat, ať to máte za cyklistikou opravdu kousek.


4. Nízké Taury

Nízkými Taury vede plno cyklostezek, nejznámější z nich je Enžská cyklostezka. Na úpatí hor na vás zase čekají říční cyklostezky. Nakoukněte do zákoutí panenské přírody po panoramatických cestách bez náročných stoupání. Turistiku vám zpříjemní občerstvení na horských salaších s nezapomenutelnými výhledy. Čekají vás impozantní horské masivy, romantická horská údolí, divoce hučící potoky, malebné vesničky a historická města. Působivý kontrast je mezi mohutným, drsným a světlým masivem Dachsteinu na jedné straně a tmavou krystalickou horninou Nízkých Taur na straně druhé. Stezka vede přes lyžařské městečko Schladming, které je v létě cyklistickým střediskem. Vede kolem impozantního masivu Grimming, romantického zámku Trauntefels až k benediktinskému klášteru Admont u vstupní brány do národního parku Gesäuse.

Podívejte se na tipy, kde se ubytovat, ať to máte za cyklistikou opravdu kousek.


5. Vysoké Taury

Ve Vysokých Taurách začíná Taurská cyklostezka, jejímž výchozím bodem jsou Krimmelské vodopády. Nebo se vydejte na další ze stovek kilometrů značených stezek pro silniční a horská kola. Milovníci výzev a obtížných terénů budou zdolávat náročné lesní cesty. Nebo si své horské kolo naložte na lanovku a vyvezte se nahoru. Po cestě dolů si užijete panoramatické výhledy. Z kratších túr si vyberete například Hochsonnbergalm (11,5 km), panoramatickou cestu Stubachtal (17 km) nebo Scheibelberg – Mittersill (19 km). Národní park Vysoké Taury je dokonce připraven i na elektrokola. Cyklistické trasy v tomto regionu jsou lemovány nabíjecími stanicemi.

Podívejte se na tipy, kde se ubytovat, ať to máte za cyklistikou opravdu kousek.


6. Štýrsko

Štýrsko je země požitků - nádherně vonící lesy, čerstvý vzduch, zvuky přírody, chaty a sklípky lemující cesty. Vydejte se na silničním či horském kole po Štýrsku a vychutnejte si jedinečné zážitky. O rozmanitost země zde není nouze. Vyrazte na cyklostezky podél vodních toků nebo na stezky pro gurmány, vedoucí ke kulinářským specialitám a pochoutkám. Štýrskem vedou velké cyklostezky z Taur – Enžská a Murská odkrývající horské vrcholy, bystřiny či romantické vesničky. Další trasa měřící přes 400 km Weinland Štýrsko vám odkryje celou vinařskou oblast na jihu a východě Štýrska. A konečně Štýrskem vede i nespočet kilometrů značených tras pro horskou cyklistiku se všemi stupni obtížnosti. Projeďte si také úseky méně známých, ale o to krásnějších tras Raabtalradweg, Feistritztal či Mürztalradweg.

Podívejte se na tipy, kde se ubytovat, ať to máte za cyklistikou opravdu kousek.


7. Tauplitz

Region Tauplitz se nachází v nadmořské výšce 850 – 2 000 metrů a skýtá nádhernou přírodu, přátelské obyvatele a idylický život v malebných vesničkách. Na milovníky cyklistiky čeká řada cyklostezek - od náročných výstupů až po lesní cesty a horské pastviny. Krásná cyklotrasa Salzkammergut Radweg dlouhá 47 km vede od zámku Trautenfels v Ennstalu přes rašeliniště Laasen a národní chráněnou oblast Ödensee až k Blaa-Alm v Altausee. Další cyklotrasy vedou kolem pěti jezer nebo v okruhu solné komory až k jezeru Hallstatt. Kromě těchto tras můžete využít doprovodných spojovacích cest a naplánovat si vlastní výlet.

Podívejte se na tipy, kde se ubytovat, ať to máte za cyklistikou opravdu kousek.


8. Salcbursko

Síť cyklostezek v Salcbursku vám splní každé cyklistické přání. Celkem 31 cyklostezek vám zaručí rozmanité zážitky. Vybrat si můžete z velkých cyklistických tras i z menších cyklostezek. Hustá síť stezek je dlouhá 2 000 km, projíždí všemi regiony, kolem jezer, hor, vesnicemi, osadami, městy a kolem mnoha pamětihodností Salcburska. Na kolech se dostanete na kdejaký vrchol, do nejzapadlejších koutů údolí a do míst, která byste jen tak nespatřili. Vyrazte po stopách rakouského dřevořezbáře na Barokní túru (77 km). Objevte nekrásnější místa na řece po cestě Glemmtal radweg (23km). Pohodlně a bez velkého stoupání se projeďte po stezce Grossarltal (22 km). Zkuste si lehký a odpočinkový okruh Mitterbergunde (31 km), projeďte se po březích Salzachu a Saalachu na trase Saalachspitz (30 km) anebo si rovnou udělejte okruh kolem nejkrásnějších vod Salcburska na Saalachrunde (21 km).

Podívejte se na tipy, kde se ubytovat, ať to máte za cyklistikou opravdu kousek.


Autor článku:

Aktualizováno: 16. 6. 2024

Články, které by vás mohly zajímat

Objevujte Rakousko s Travelkingem

Vybírejte z jedinečných a ověřených pobytů