Súľovské skály

Menší horský celek, který připomíná skalní město, se nazývá Súľovské vrchy a skládá se ze tří částí: Skalky, Súľovské skály a Manínská vrchovina. Celá tato oblast je bohatá na přírodní i historické zajímavosti (Súľovský hrad, hrady Hričov a Lietava), nejpopulárnější je však jednoznačně přírodní rezervace Súľovské skály a zdejší naučná stezka. Ta vás provede trasou parkoviště Súľov - Gotická brána - Súľovský hrad - Lúka pod hradom - Lúka pri Kamennom hríbe - obec Súľov. Výletem do této lokality rozhodně nešlápnete vedle, skály zde tvoří zajímavé až bizarní útvary, takže je neustále na co se dívat.

Trasa Naučné stezky Súľovské skaly:

  • Začátek z obce Súľov – parkoviště pod hradem Súľov, odkud začíná zelená značka směrem na Gotickou bránu. Trasa vede po zelené až za část Lúka pri Kamennom hríbe, odkud je potřebné se napojit na červenou značku směřující zpět do obce Súľov. Trasa je středně náročná a dlouhá 7,5 km za 1,5–2,5 hodiny cesty. Naučná stezka je turisticky velmi oblíbená, proto je vhodné projít si ji přes všední dny, kdy stezku navštěvuje méně turistů.

Zobrazit mapu

Tento tip na výlet naleznete v lokalitách: Rajecké Teplice

Pobyty v okolí

Další pobyty

Chaty a chalupy v okolí

Tipy na výlet v okolí

Zapomněli jste heslo?

Získejte nové!

Můžete se přihlásit i pomocí sociální sítě:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Chci se registrovat

Nebo se zaregistrujte pomocí sociálních sítí:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Zapomněli jste heslo?

Nevadí! Stačí zadat váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoříte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet