Nimnica: Tipy na výlet a zajímavá místa

Nejmladší slovenské lázně Nimnica se rozprostírají přímo nad vodní nádrží Nosice, která nabízí mnoho příležitostí pro vodní sporty. Okolní krajina tvořená pohořími Javorníky a Strážovské vrchy je doslova rájem pro milovníky turistiky a cykloturistiky. V blízké Považské Bystrici se nachází středověký hrad, ve vesničce Lednické Rovne můžete navštívit oblíbené sklářské muzeum.

PúchovNejoblíbenější výlet v lokalitě

Při návštěvě Púchova máte jedinečnou příležitost prohlédnout si město, které Slovensko proslavilo po celém světě. Pocházejí z něj světově uznávané firmy Matador i oděvní společnost Makyta. Z důvodu průmyslového rozvoje však muselo historické centrum ustoupit výstavbě továren a bytových domů, proto se v něm zachovalo jen málo historických památek. Dnes si z nich můžete prohlédnout například Župní dům z konce 18. století, pamětní faru nebo původně renesanční kostel, který byl několikrát přestavěn až do barokně-klasicistního stylu. Kromě památek je město na břehu Váhu oblíbené hlavně pro možnosti turistiky v okolních pohořích Bílých Karpat, Javorníků či Strážovských vrchů.

Co navštívit v Púchově?

 • Městské archeologické muzeum
 • Letní koupaliště Púchov
 • Púchovskou skálu
 • Púchovské divadlo
Více informací

Lázně NimniceNejoblíbenější výlet v lokalitě

Lázně Nimnice jsou nejmladší slovenské lázně. Jsou zaměřeny na léčbu chorob oběhového, trávícího a pohybového ústrojí i léčbu onkologických onemocnění. Léčit se sem jezdí děti i dospělí. Lázně se nacházejí u 12 km dlouhé přehrady Nosice, a jsou tak skvělou rekreační oblastí. Zvlášť v teplých měsících oceníte možnosti vodních sportů i plavby na lodi. Kdykoli však můžete vyrazit na túry po přilehlém i vzdálenějším okolí.

Co vás v lázních Nimnica čeká?

 • Medicínské wellness centrum s bazénem s masážními tryskami, vířivkou a tropickými sprchami
 • Saunový svět s bylinnou, parnou, infra a finskou saunou
 • Solná jeskyně
 • Pitná a inhalační kúra
 • Množství procedur podle doporučení lékaře
 • Masáže, teploléčba, vodoléčba a další
Více informací

Mapa tipů na výletcelkem5 tipů

Nimnica: Tipy na výlet

Články, které by vás mohly zajímat

Objevte to NEJ ze Slovenska: 8 nejlepších lázní, kde se budete cítit jako znovuzrození

Objevte to NEJ ze Slovenska: 8 nejlepších lázní, kde se budete cítit jako znovuzrození

 • SLOVENSKO, OBJEVTE TO NEJ ZE SLOVENSKA
 • 3. 9. 2020

Objevte skutečné bohatství Slovenska v podobě termální vody, která léčí. Vybrali jsme pro vás 8 nejlepších Slovenských lázní, kde blahodárné působení minerální vody pocítíte naplno.

Zapomněli jste heslo?

Získejte nové!

Můžete se přihlásit i pomocí sociální sítě:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Chci se registrovat

Nebo se zaregistrujte pomocí sociálních sítí:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Zapomněli jste heslo?

Nevadí! Stačí zadat váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoříte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet