Rajecké Teplice: Tipy na výlet a zajímavá místa

Malebné městečko Rajecké Teplice je zasazené do nádherné přírody, která je dokonalou kulisou odpočinkového pobytu v místních lázních. Blahodárné účinky léčebných pramenů a rašeliny umocňuje čistý vzduch a dostatek slunečních paprsků. Dominantou města je lázeňský dům Aphrodite postavený v antickém stylu. Nachází se zde i krásné jezírko a park s romantickými zákoutími. V malebném okolí plném historických památek si přijdou na své všichni milovníci přírody a sportu.

Súľovské skályNejoblíbenější výlet v lokalitě

Menší horský celek, který připomíná skalní město, se nazývá Súľovské vrchy a skládá se ze tří částí: Skalky, Súľovské skály a Manínská vrchovina. Celá tato oblast je bohatá na přírodní i historické zajímavosti (Súľovský hrad, hrady Hričov a Lietava), nejpopulárnější je však jednoznačně přírodní rezervace Súľovské skály a zdejší naučná stezka. Ta vás provede trasou parkoviště Súľov - Gotická brána - Súľovský hrad - Lúka pod hradom - Lúka pri Kamennom hríbe - obec Súľov. Výletem do této lokality rozhodně nešlápnete vedle, skály zde tvoří zajímavé až bizarní útvary, takže je neustále na co se dívat.

Trasa Naučné stezky Súľovské skaly:

  • Začátek z obce Súľov – parkoviště pod hradem Súľov, odkud začíná zelená značka směrem na Gotickou bránu. Trasa vede po zelené až za část Lúka pri Kamennom hríbe, odkud je potřebné se napojit na červenou značku směřující zpět do obce Súľov. Trasa je středně náročná a dlouhá 7,5 km za 1,5–2,5 hodiny cesty. Naučná stezka je turisticky velmi oblíbená, proto je vhodné projít si ji přes všední dny, kdy stezku navštěvuje méně turistů.
Více informací

ŽilinaNejoblíbenější výlet v lokalitě

Udělejte si procházku Žilinou a nechte se unášet její historií. Zvláště v jádru města naleznete působivou architekturu - proto bylo v roce 1987 vyhlášeno městskou památkovou rezervací. Určitě zavítejte na Mariánské náměstí, kde najdete radnici. Pro milovníky historie je tady dále Katedrála Nejsvětější Trojice, významným kulturním centrem je i Náměstí Andreje Hlinky. Opomenout byste neměli ani hrady Lietava (cca 14 km jižně od centra města) a Budatín (ve městě, na pravém břehu řeky Váh). Pokud si budete chtít od vší té historie na chvíli odpočinout, osvěžte se v kryté plovárně, nebo při toulkách okolím zkuste menší koupaliště v obci Stráňavy (10 km jihovýchodně). Večer pak zajděte třeba do kasína!

Více informací

Mapa tipů na výletcelkem5 tipů

Rajecké Teplice: Tipy na výlet

Pobyty v okolí

Další pobyty

Chaty a chalupy v okolí

Zapomněli jste heslo?

Získejte nové!

Můžete se přihlásit i pomocí sociální sítě:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Chci se registrovat

Nebo se zaregistrujte pomocí sociálních sítí:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Zapomněli jste heslo?

Nevadí! Stačí zadat váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoříte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet