Rajecké Teplice: Tipy na výlet a zajímavá místa

Malebné městečko Rajecké Teplice je zasazené do nádherné přírody, která umocňuje zážitek z odpočinkového pobytu v místních lázních. Blahodárné účinky místních léčebných pramenů a rašeliny umocňuje čistý vzduch a dostatek slunečních paprsků. Dominantou města je lázeňský dům Aphrodite postavený v antickém stylu. Nachází se zde i nádherné jezírko a park s romantickými zákoutími. V malebném okolí plném historických památek si přijdou na své všichni milovníci přírody a sportu.

Súľovské skály Nejoblíbenější výlet v lokalitě

Menší horský celek Súľovské vrchy se skládá ze tří částí: Skalky, Súľovské skály a Manínská vrchovina. Celá tato oblast je bohatá na přírodní i historické bohatství (Súľovský hrad, hrady Hričov a Lietava), nejpopulárnější je však jednoznačně přírodní rezervace Súľovské skály a zdejší naučný chodník, který vás provede trasou parkoviště Súľov - Gotická brána - Súľovský hrad - Louka pod hradem - Louka u Kamenného hřibu - obec Súľov. Výletem do této lokality rozhodně nešlápnete vedle, skály zde tvoří zajímavé až bizarní útvary, takže je neustále na co se dívat.
Více informací

Žilina Nejoblíbenější výlet v lokalitě

Udělejte si procházku Žilinou a nechte se unášet její historií. Zvláště v jádru města naleznete působivou architekturu - proto bylo v roce 1987 vyhlášeno městskou památkovou rezervací. Určitě zavítejte na Mariánské náměstí, kde najdete radnici. Pro milovníky historie je tady dále Katedrála Nejsvětější Trojice, významným kulturním centrem je i Náměstí Andreje Hlinky. Opomenout byste neměli ani hrady Lietava (cca 14 km jižně od centra města) a Budatín (ve městě, na pravém břehu řeky Váh). Pokud si budete chtít od vší té historie na chvíli odpočinout, osvěžte se v kryté plovárně, nebo při toulkách okolím zkuste menší koupaliště v obci Stráňavy (10 km jihovýchodně). Večer pak zajděte třeba do kasína!
Více informací

Mapa tipů na výlet celkem 5 tipů

Rajecké Teplice: Tipy na výlet

Nejprodávanější pobyty

Inspirujte se těmi nejprodávanějšími pobyty za poslední týden

Pokračováním prohlížení těchto stránek dáváte souhlas se zpracováním cookies v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů. OK