Objevte to NEJ z Chorvatska a získejte inspiraci pro příští dovolenou na Jadranu!

Oblíbené 0

Zatím nemáte žádné oblíbené nabídky.

 • K nabídkám se můžete kdykoliv vrátit
 • Oblíbené nabídky na jednom místě
 • Upozornění na změny v nabídkách

Belianské Tatry: Tipy na výlet a zajímavá místa

Belianské Tatry leží na samém východním okraji Tater. Na rozdíl od zbytku pohoří je tvoří především bělostné vápencové a břidlicové skály na jedné straně a svěží zelené louky na straně druhé. Jedná se o království kamzíků a vzácných horských květin. Nachází se zde četné krasové jevy, například Belianská jeskyně. Díky tomu, že je celá oblast přísně chráněnou národní přírodní rezervací s omezeným přístupem pro turisty, uchovala si místní krajina svůj neporušený ráz i přírodu. Nejvyššími vrcholy jsou Havran (2 152 m n. m.) a Ždiarska vidla (2 141 m n. m.)

Bachledka Ski & Sun - Zima Nejoblíbenější výlet v lokalitě

Zalyžujte si na 4 modrých, 3 červených nebo na 3 černých sjezdovkách. Nejdelší má délku 1950 m. Středisko Bachledka Ski & Sun poskytuje špičkové podmínky pro lyžování, samozřejmostí jsou lyžařská škola a půjčovna lyží. Nově zde najdete i osvětlené kluziště v Jezersku, vedle Penzionu SKI Jezersko.

Pro rodiny s dětmi je připravený lyžařský areál SUN kid u spodní stanice v Bachledově dolině s pohádkovými postavičkami, posuvným pásem, dětským vlekem a výukovým kolotočem. Nedaleko se nachází také lyžařská škola. Pro děti, kteří už nepotřebují instruktory, je tu pak dětský svět Macka Kubíka s překážkami, brankami a veselými postavičkami.

Více informací

Ždiar Nejoblíbenější výlet v lokalitě

Obec Ždiar při svých toulkách Belianskými Tatrami určitě neobejdete. Jde totiž o hlavní centrum turistického života v regionu, odkud vychází množství turistických stezek a cyklotras. Za pozornost zde stojí zachovaná lidová architektura, ale také nádherný folklór. Nejlépe ho poznáte během každoročně se konajících Goralských folklorních slavností, na kterých slovenské i polské taneční soubory prezentují tance, kroje, písně a zvyklosti Goralů.

Co navštívit ve Ždiaru?

 • Muzeum Ždiarsky dom
 • Rodinný park Strachankovo
 • Světelný dům s expozicí animatronických živočichů
 • V zimě také Ski centrum Strachan
Více informací

Mapa tipů na výlet celkem 16 tipů

Belianské Tatry: Tipy na výlet

Pobyty v okolí

Další pobyty

Chaty a chalupy v okolí

Další chaty a chalupy

Články, které by vás mohly zajímat

Osobně ověřeno: Recenze pobytu s wellness v Hotelu Magura **

Osobně ověřeno: Recenze pobytu s wellness v Hotelu Magura **

 • OSOBNĚ OVĚŘENO
 • 9. 10. 2023

Vydejte se na Slovensko s Fanni, členkou našeho týmu Travelking. Konkrétně do Hotelu Magura ** v Belianských Tatrách. Jaká byla cesta, ubytování, wellness a jídlo? A jaké výletní cíle byste si neměli nechat ujít? To vše se dozvíte.

Osobně ověřeno: Recenze stylového pobytu v objetí hor ve Wellness Penzionu Strachan *** na Slovensku

Osobně ověřeno: Recenze stylového pobytu v objetí hor ve Wellness Penzionu Strachan *** na Slovensku

 • OSOBNĚ OVĚŘENO
 • 19. 5. 2023

Vydejte se spolu s Nikol, členkou našeho Travelking týmu, na Slovenska. Konkrétně do Wellness Penzionu Strachan ***. Jaká byla cesta, ubytování, wellness a strava? A jaké výletní cíle byste si neměli nechat ujít? To vše se dozvíte.