Belianské Tatry: Tipy na výlet a zajímavá místa

Belianské Tatry leží na samém východním okraji Tater. Na rozdíl od zbytku pohoří je tvoří především bělostné vápencové a břidlicové skály na jedné straně a svěží zelené louky na straně druhé. Jedná se o království kamzíků a vzácných horských květin. Nachází se zde četné krasové jevy, například Belianská jeskyně. Díky tomu, že je celá oblast přísně chráněnou národní přírodní rezervací s omezeným přístupem pro turisty, uchovala si místní krajina svůj neporušený ráz i přírodu. Nejvyššími vrcholy jsou Havran (2 152 m n. m.) a Ždiarska vidla (2 141 m n. m.)

Bachledka Ski & Sun - ZimaNejoblíbenější výlet v lokalitě

Zalyžujte si na 4 modrých, 3 červených nebo na 3 černých sjezdovkách. Nejdelší má délku 1950 m. Středisko Bachledka Ski & Sun poskytuje špičkové podmínky pro lyžování, samozřejmostí jsou lyžařská škola a půjčovna lyží. Nově zde najdete i osvětlené kluziště v Jezersku, vedle Penzionu SKI Jezersko.

Pro rodiny s dětmi je připravený lyžařský areál SUN kid u spodní stanice v Bachledově dolině s pohádkovými postavičkami, posuvným pásem, dětským vlekem a výukovým kolotočem. Nedaleko se nachází také lyžařská škola. Pro děti, kteří už nepotřebují instruktory, je tu pak dětský svět Macka Kubíka s překážkami, brankami a veselými postavičkami.

Více informací

Stezka korunami stromů BachledkaNejoblíbenější výlet v lokalitě

V Belianskych Tatrách v Pieninském národním parku na vás čeká nová Stezka korunami stromů Bachledka. Vydejte se na příjemnou procházku po více než 1 200 metrech stezky tažené kolem kmenů a větví zdejších statných stromů. Na informačních tabulích se dočtete zajímavosti o zdejší fauně a flóře a až vystoupáte na vrchol věže, otevře se před vámi výhled na štíty Belianských Tater, Pieniny i malebné Zamagurie. Zpátky na zem se pak můžete vrátit stejnou trasou nebo vyzkoušet alternativu – sjet dolů tobogánem.

otevírací doba:

  • květen–červen a září: denně 9:00–17:00 hodin
  • červenec–srpen: denně 9:00–18:00 hodin
  • říjen–duben: denně 9:00–16:00 hodin

Vstupné:

  • Dospělí 10 €/osoba
  • Děti do 14 let a senioři: 8 €/osoba
Více informací

Mapa tipů na výletcelkem15 tipů

Belianské Tatry: Tipy na výlet

Pobyty v okolí

Další pobyty

Chaty a chalupy v okolí

Další chaty a chalupy

Články, které by vás mohly zajímat

Osobně ověřeno: Recenze stylového pobytu v objetí hor ve Wellness Penzionu Strachan *** na Slovensku

Osobně ověřeno: Recenze stylového pobytu v objetí hor ve Wellness Penzionu Strachan *** na Slovensku

  • OSOBNĚ OVĚŘENO
  • 19. 5. 2023

Vydejte se spolu s Nikol, členkou našeho Travelking týmu, na Slovenska. Konkrétně do Wellness Penzionu Strachan ***. Jaká byla cesta, ubytování, wellness a strava? A jaké výletní cíle byste si neměli nechat ujít? To vše se dozvíte.

Zapomněli jste heslo?

Získejte nové!

Můžete se přihlásit i pomocí sociální sítě:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Chci se registrovat

Nebo se zaregistrujte pomocí sociálních sítí:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Zapomněli jste heslo?

Nevadí! Stačí zadat váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoříte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet