Objevte to NEJ z Chorvatska a získejte inspiraci pro příští dovolenou na Jadranu!

Oblíbené 0

Zatím nemáte žádné oblíbené nabídky.

  • K nabídkám se můžete kdykoliv vrátit
  • Oblíbené nabídky na jednom místě
  • Upozornění na změny v nabídkách

Ostrov Korčula: Tipy na výlet a zajímavá místa

Ostrov Korčula Nejoblíbenější výlet v lokalitě

Malebný ostrov Korčula leží v Jaderském moři nedaleko ostrova Hvar a poloostrova Pelješac. Ostrov je součástí Střední Dalmácie a rozlohou je šestý největší na Jadranu. Od ostatních ostrovů v okolí se Korčula na první pohled liší velmi bujnou vegetací a množstvím zalesněných ploch. To, že se zde rostlinám opravdu daří, dokazuje to, že je ostrov vyhlášený svým vínem a olivovým olejem. V městečku Čara najdete přímo na náměstí i přírodní památku – několik set let starý cypřiš.

Centrem ostrova je přístavní město Korčula na severovýchodním pobřeží. Toto letovisko patří k nejcennějším městským památkovým rezervacím v Chorvatsku. Staré jádro obehnané hradbami a strážními věžemi leží na malém poloostrůvku. Jeho úzké uličky se splétají do tvaru rybí kostry.

Krásné zátoky ostrova Korčula jsou ve spojení s nádhernou přírodou a bujnou vegetací doslova oázou klidu a pohody. Na ostrově najdete oblázkové, písčito-oblázkové i písečné pláže. Někteří dávají přednost koupání na přírodním skalnatém pobřeží. Na severní straně Korčuly jsou větrům od moře velké vlny, především v odpoledních hodinách. Naproti tomu jižní klidná strana nabídne mírné moře a pobřeží s oblázkovými plážemi. Písečné pláže najdete v Lumbardě.

Více informací

Město Orebič Nejoblíbenější výlet v lokalitě

Chorvatské městečko Orebič se schovává pod horským masivem na poloostrově Pelješac v jižní Dalmácii. Tento malebný přístav uprostřed krásné přírody láká aktivní sportovce i milovníky nerušeného relaxu na pláži. Vykoupete se tu v průzračném moři, podél kterého se táhne celá řada písečných nebo oblázkových pláží. Samotáři ocení tiché zátoky, baviči zase blízkost turistického zázemí v podobě restaurací a barů, kde okoštujete výtečné regionální víno a výbornou středomořskou kuchyni.

Orebič vám však nabídne víc než odpočinek u vody. V centru městečka budete obdivovat starobylé vily dávných kapitánů, nasajete místní romantickou atmosféru a prohlédnete si působivý klášter Panny Marie Andělské ze 14. století. Nouze nebude ani o výletní cíle. Z přístavu vyplouvají lodě třeba na nedalekou Korčulu, skvělé příležitosti vás čekají také v horách nad městem.

Kam se v Orebiči a okolí podívat?

  • klášter Panny Marie Andělské
  • ostrov Korčula
  • pláž Divna
  • vrchol Sveti Ilija
  • Muzeum námořnictví
  • letovisko Trpanj
  • rybářská vesnice Kučiště
Více informací

Mapa tipů na výlet celkem 2 tipů

Ostrov Korčula: Tipy na výlet