Ostrov Korčula

Malebný ostrov Korčula leží v Jaderském moři nedaleko ostrova Hvar a poloostrova Pelješac. Ostrov je součástí Střední Dalmácie a rozlohou je šestý největší na Jadranu. Od ostatních ostrovů v okolí se Korčula na první pohled liší velmi bujnou vegetací a množstvím zalesněných ploch. To, že se zde rostlinám opravdu daří, dokazuje to, že je ostrov vyhlášený svým vínem a olivovým olejem. V městečku Čara najdete přímo na náměstí i přírodní památku – několik set let starý cypřiš.

Centrem ostrova je přístavní město Korčula na severovýchodním pobřeží. Toto letovisko patří k nejcennějším městským památkovým rezervacím v Chorvatsku. Staré jádro obehnané hradbami a strážními věžemi leží na malém poloostrůvku. Jeho úzké uličky se splétají do tvaru rybí kostry.

Krásné zátoky ostrova Korčula jsou ve spojení s nádhernou přírodou a bujnou vegetací doslova oázou klidu a pohody. Na ostrově najdete oblázkové, písčito-oblázkové i písečné pláže. Někteří dávají přednost koupání na přírodním skalnatém pobřeží. Na severní straně Korčuly jsou větrům od moře velké vlny, především v odpoledních hodinách. Naproti tomu jižní klidná strana nabídne mírné moře a pobřeží s oblázkovými plážemi. Písečné pláže najdete v Lumbardě.

Zobrazit mapu

Tento tip na výlet naleznete v lokalitách: Střední Dalmácie, Ostrov Korčula

Tipy na výlet v okolí

Zapomněli jste heslo?

Získejte nové!

Můžete se přihlásit i pomocí sociální sítě:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Chci se registrovat

Nebo se zaregistrujte pomocí sociálních sítí:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Zapomněli jste heslo?

Nevadí! Stačí zadat váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoříte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet