Objevte to NEJ z Chorvatska a získejte inspiraci pro příští dovolenou na Jadranu!

Oblíbené 0

Zatím nemáte žádné oblíbené nabídky.

  • K nabídkám se můžete kdykoliv vrátit
  • Oblíbené nabídky na jednom místě
  • Upozornění na změny v nabídkách

Město Balatonföldvár

Město Balatonföldvár se nachází na jižním břehu jezera Balaton a pro své přírodní krásy a historické dědictví je hojně navštěvovaným turistickým cílem Maďarů i zahraničních návštěvníků. Osada nabízí četné možnosti rekreace a širokou škálu vodních (plachtění, windsurfing, rybaření, veslování atd.) i suchozemských sportů (plážový volejbal, cyklistika, fotbal atd.). Kolem 4. století př. n. l. byla oblast osídlena keltskými osadníky**, kteří zde vybudovali rozsáhlý zemní hrad z doby železné, podle něhož je Balatonföldvár pojmenován a jehož pozůstatky jsou k vidění dodnes.

Co stojí za vidění v Balatonföldváru?

  • Na ulici Petőfi se nachází řada pozoruhodných budov, na čísle 9 se nachází tzv. "Kulpintyó" – bývalé sídlo Zsigmonda Széchényiho, známého spisovatele a lovce. Pod číslem 11 stála vila slavné herečky Gizi Bajor, která byla členkou Národního divadla. Pod číslem 13 se nachází jedna z nejvýznamnějších budov ve městě, vila profesora Frigyese Korányiho, lékaře rodiny Széchényi, jehož myšlenkou bylo přeměnit Balatonföldvár v lázeňské středisko.
  • Přístav Balatonföldvár, otevřený v roce 1905, je dodnes jedním z největších plavebních přístavů na Balatonu a nachází se v něm Holubí ostrov a několik neoklasicistních budov včetně starého kasina.
  • Z horní části promenády Petőfi začíná Keltská stezka, vedle promenády a kaple je jediné dochované kněžiště bývalého keltského hradu, řetězce Stefánia, s malou vyhlídkou na vrcholu s výhledem na Balaton. Právě odtud pochází název promenády, protože archeologické nálezy ukazují, že ve 4. století př. n. l. v této oblasti vzkvétala keltská kultura
  • Z konce Keltské stezky se dostanete na vrchol 40 metrů vysoké sprašové stěny a k Národní vlajce, odkud je krásný výhled na protější poloostrov Tihany a obě pánve jezera.
  • Pokračováním po Vysokém pobřeží se dostanete k Návštěvnickému centru námořní historie Balatonföldvár a k vyhlídce.
  • V kanceláři TourInform se můžete zapojit do objevitelské hry, během níž hravou formou poznáte místní historické hodnoty osady.

Zobrazit mapu

Tento tip na výlet naleznete v lokalitách:  Balaton,

Pobyty v okolí

Další pobyty

Tipy na výlet v okolí