Promenáda Tagore

Promenáda Tagore je známá promenáda v Balatonfüredu na břehu Balatonu, jejíž nejkrásnější část vede od přístavu k nemocnici specializované na srdeční onemocnění. Stinné stromořadí platanů dodává promenádě královskou eleganci a je také místem konání mnoha festivalů. V části naproti přístavu se nachází také magická růžová zahrada, pod jejímiž oblouky se kromě symfonie květů rozléhá i oslnivá vůně. Nachází se zde také několik soch a zvláštní strom vysazený pozoruhodným mužem, který se v sanatoriu uzdravil. První strom, od něhož je odvozen název promenády, zasadil slavný hinduistický básník Rabindranath Tagore na oslavu svého uzdravení v sanatoriu ve Furedě. Po lípě následovalo několik dalších památných stromů, mezi nimiž byli i nositelé Nobelovy ceny, například básník Salvatore Quasimodo, fyzik George Marx a atomový fyzik Ede Teller. Tagoremu vzdali hold také astronauti jako Bertalan Farkas, Valerij Kubasov a Leonov, stejně jako politici, například první žena indické vlády Indira Gándhíová.

Zobrazit mapu

Tento tip na výlet naleznete v lokalitách: Balaton

Pobyty v okolí

Další pobyty

Tipy na výlet v okolí

Zapomněli jste heslo?

Získejte nové!

Můžete se přihlásit i pomocí sociální sítě:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Chci se registrovat

Nebo se zaregistrujte pomocí sociálních sítí:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Zapomněli jste heslo?

Nevadí! Stačí zadat váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoříte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet