Objevte to NEJ z Chorvatska a získejte inspiraci pro příští dovolenou na Jadranu!

Oblíbené 0

Zatím nemáte žádné oblíbené nabídky.

  • K nabídkám se můžete kdykoliv vrátit
  • Oblíbené nabídky na jednom místě
  • Upozornění na změny v nabídkách

Jánošíkove diery

Ideální místo na turistiku pro rodiny i turisty jsou Jánošíkove diery v Národní přírodní rezervaci Rozsutec. Jde o soustavu úžin a kamenů, mezi kterými vede krásná turistická stezka. Ta vás provede po lávkách, můstcích a žebřících, které často vedou nad vodopády a kaskádami. Nezapomeňte si proto na výlet vzít nepromokavou obuv. Jánošíkove diery tvoří 3 časti – Dolné diery, Nové diery a Horné diery, mezi kterými protéká Dierový potok. Mezi skalami se tu celoročně drží příjemně svěží klima, díky kterému zde žijí také vzácné druhy rostlin a živočichů. Trasa je dostupná celoročně, ale v zimě bývají žebříky často namrzlé, proto zvažte předem své schopnosti a připravte si na turistiku vhodnou výstroj.

Zajímavost: Jánošíkove diery získaly svůj název díky legendě, podle níž se zde Jánošík ukrýval před polapením.

Trasa:

  • Malý okruh: z Bieleho Potoka (Hotel Diery) přes Podžiar a Vrchpodžiar, Ostrvné a zpět na Biely Potok (Hotel Diery) po modré a žluté značce.
  • Veľký okruh: z Bieleho Potoka (Hotel Diery) přes Podžiar a Pod Tesnou Rizňou, Medzirosudce, Pod Pálenicou na Ostrvné a zpět na Biely Potok (Hotel Diery) po modré a žluté značce. Cesta může trvat 4 –5 hodin.

Zobrazit mapu

Tento tip na výlet naleznete v lokalitách:  Malá Fatra, Polské Tatry

Pobyty v okolí

Další pobyty

Chaty a chalupy v okolí

Tipy na výlet v okolí

Dino a lanový park Terchová
Rozhledna Terchovské srdce
Terchová
Ski resort Vrátna Malá Fatra
Národní park Malá Fatra
Ski Lučivná