Vídeň: Tipy na výlet a zajímavá místa

Hlavní město Rakouska je podle žebříčků nejpříjemnější město k životu na světě. A není se čemu divit. Historické centrum je na seznamu kulturního dědictví UNESCO. Kromě příjemné atmosféry proslulých vánočních trhů zde můžete navštívit přední světová divadla, muzea a galerie, nejstarší zoologickou zahradu na světě či se pokochat pohledem na město z ikonického ruského kola v zábavním parku Prátr. Legendární vídeňskou kávu si vychutnáte v některé z věhlasných kaváren.

Vídeň Nejoblíbenější výlet v lokalitě

Vídeň je městem, kde nemáte šanci se nudit. Někdejší hlavní město Habsburské monarchie vám nabízí nespočet zajímavostí od kulturních až po ty historické. K tomu navíc nechybí ani příjemná atmosféra, parky plné zeleně a romantické kavárny s typickou kávou "kleiner Schwarzer" a dortem Sacher. Prohlídku centra začněte u Stephansplatzu s dominantou katedrály, projděte kolem Albertiny a Kohlmarkt až k Hofburgu, sídlu císařů. Dále nevynechejte Michaelerplatz s krásnými kostely a projděte se kolem Rathausu a Parlamentu.
Více informací

Zámek Schönbrunn a ZOO Nejoblíbenější výlet v lokalitě

Nenechte si ujít bývalou letní rezidenci císařovny Sisi. Jeden z největších barokních zámků v Evropě láká svými interiéry a především rozlehlými zahradami s množstvím staveb, palmovým skleníkem, labyrintem Irrgarten a také zoologickou zahradou, kde můžete vidět třeba ohrožené Pandy velké. V Schönbrunnu si zkrátka můžete užít celý den, ať už hledáte jen romantickou procházku v zahradách nebo se chcete zabavit s dětmi.
Více informací

Mapa tipů na výlet celkem 6 tipů

Vídeň: Tipy na výlet

Články, které by vás mohly zajímat

10 NEJlepších jezer pro letní osvěžení v Rakousku

10 NEJlepších jezer pro letní osvěžení v Rakousku

  • RAKOUSKO
  • 27. 6. 2020

Pískové pláže, azurová voda a horké slunečné dny - že se to na Rakousko vůbec nepodobá? Omyl! Užijte si zábavu i turistiku u těch nejlepších jezer, jaké můžete u našich jižních sousedů najít. Jako inspiraci jsme pro vás vybrali 10 z nich.

Odměna za pololetní vysvědčení - čeká nedaleko hranic

Odměna za pololetní vysvědčení - čeká nedaleko hranic

  • TIPY TÝMU TRAVELKING
  • 24. 1. 2020

Pololetní prázdniny mají sice děti v Česku jen jednodenní, stejně by si jich měly ale vážit. Školáci například v Polsku, Rakousku a Maďarsku je nemají vůbec.

Velikonoční trhy u nás i ve světě, aneb přivítejte příchod jara s tradicí

Velikonoční trhy u nás i ve světě, aneb přivítejte příchod jara s tradicí

  • TIPY TÝMU TRAVELKING, TO NEJLEPŠÍ
  • 14. 3. 2019

Velikonoce jsou významným křesťanským svátkem, ale také obdobím lidových tradic, které souvisí s vítáním jara. Chcete-li si užít velikonoční atmosféru, vydejte se na některý z velikonočních trhů či jarmarků.

Pokračováním prohlížení těchto stránek dáváte souhlas se zpracováním cookies v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů. OK