Nízké Taury: Tipy na výlet a zajímavá místa

Pohoří Nízké Taury je bohaté na jezera, travnaté hřebeny a majestátní skály. Nachází se zde více než 600 dvoutisícových vrcholů v rozličných klimatických a geomorfologických podmínkách. Nejvyšší a zároveň nejznámější a nejnavštěvovanější horou Nízkých Taur je Hochgolling (2 863 m n. m). Díky tomu, že se v Nízkých Taurách dá podniknout nespočet vynikajících skitúr, patří oblast do Štýrského lyžařského ráje.

Lyžování v Tauplitz Nejoblíbenější výlet v lokalitě

Areál Tauplitzalm najdete převážně na slunné terase nad úrovní lesů a tak si můžete být jisti, že budete mít dostatek prostoru na vaše carvingové oblouky i na ježdění freeride, tedy mimo sjezdovku ve volném prostoru a v hlubokém sněhu. V propojeném areálu, který se nachází nad horskými jezery, vás čeká více než 40 km sjezdovek, skibus zdarma i perfektně upravené tratě. Běžkaři na náhorní plošině zase ocení místní běžkařskou stezku Freiberg.
Více informací

Bad Mitterndorf Nejoblíbenější výlet v lokalitě

Bad Mitterndorf je městečko v údolí Hinterbergertal, leží ve stínu horských masivů a nabízí spoustu možností zábavy. Kromě nových termálních lázní naleznete v městečku s krásným výhledem také spoustu restaurací a kaváren s typickou alpskou atmosférou. Okolo Bad Mitterndorfu leží nespočet turistických stezek a cyklistických tras, přírodu ozvláštňují četná průzračná jezera, která rozhodně stojí za vidění v jakémkoli ročním období.
Více informací

Mapa tipů na výlet celkem 24 tipů

Nízké Taury: Tipy na výlet

Články, které by vás mohly zajímat

10 NEJlepších jezer pro letní osvěžení v Rakousku

10 NEJlepších jezer pro letní osvěžení v Rakousku

  • RAKOUSKO
  • 27. 6. 2020

Pískové pláže, azurová voda a horké slunečné dny - že se to na Rakousko vůbec nepodobá? Omyl! Užijte si zábavu i turistiku u těch nejlepších jezer, jaké můžete u našich jižních sousedů najít. Jako inspiraci jsme pro vás vybrali 10 z nich.

Pokračováním prohlížení těchto stránek dáváte souhlas se zpracováním cookies v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů. OK