Objevte to NEJ z Chorvatska a získejte inspiraci pro příští dovolenou na Jadranu!

Oblíbené 0

Zatím nemáte žádné oblíbené nabídky.

  • K nabídkám se můžete kdykoliv vrátit
  • Oblíbené nabídky na jednom místě
  • Upozornění na změny v nabídkách

Nízké Taury: Tipy na výlet a zajímavá místa

Pohoří Nízké Taury je bohaté na jezera, travnaté hřebeny a majestátní skály. Nachází se zde více než 600 dvoutisícových vrcholů v rozličných klimatických a geomorfologických podmínkách. Nejvyšší a zároveň nejznámější a nejnavštěvovanější horou Nízkých Taur je Hochgolling (2 863 m n. m). Díky tomu, že se v Nízkých Taurách dá podniknout nespočet vynikajících skitúr, patří oblast do Štýrského lyžařského ráje.

Tauplitz Nejoblíbenější výlet v lokalitě

Region Tauplitz sahá až do nadmořské výšky před 2 000 m n. m. a rozhodně má co nabídnout v podobě krásné horské přírody a dokonalého klidu. Oblíbené cyklotrasy vedou od zámku Trautenfels v Ennstal přes rašeliniště Laasen a národní chráněnou oblast Ödense. Dostat se po nich můžete až k Hallstattskému jezeru. Po turistických trasách můžete zase poznávat místní ledovcová jezera, louky a nádherné výhledy například z vrcholů Tranweng, Almkogel a dalších.

Více informací

Nízké Taury Nejoblíbenější výlet v lokalitě

Nízké Taury (německy Niedere Tauern) si získaly srdce mnohých turistů díky více než 600 dvoutisícových vrcholů, travnatým vysokohorským loukám a nespočtem horských jezer. Všechny lemuje hustá síť turistických stezek vhodných jak pro rodiny s dětmi, tak i pro zkušené turisty. Úchvatné pohoří v centrální části Rakouska připomíná svým charakterem slovenské a nám bližší Západní Tatry. K nejoblíbenějším cílům rozhodně patří nejvyšší vrch oblasti Hochgolling s nadmořskou výškou 2 863 m n. m. ve vyšší schladmingské části. Zajímavé jsou rozhodně i túry po nižších vrcholech - Hochwildstelle (2747 m), Waldhorn (2702 m) či Grosser Bösenstein (2448 m). Při turistice vám budou dělat společnost nejen pasoucí se stáda krav na pastvinách, ale také třpytící se jezera a nezapomenutelné výhledy.

Více informací

Mapa tipů na výlet celkem 28 tipů

Nízké Taury: Tipy na výlet

Pobyty v okolí

Další pobyty

Články, které by vás mohly zajímat

10 NEJlepších jezer pro letní osvěžení v Rakousku

10 NEJlepších jezer pro letní osvěžení v Rakousku

  • RAKOUSKO
  • 27. 6. 2020

Pískové pláže, azurová voda a horké slunečné dny - že se to na Rakousko vůbec nepodobá? Omyl! Užijte si zábavu i turistiku u těch nejlepších jezer, jaké můžete u našich jižních sousedů najít. Jako inspiraci jsme pro vás vybrali 10 z nich.