Györ: Tipy na výlet a zajímavá místa

V maďarském městě Győr, česky někdy označovaném jako Ráb, najdete nejen léčebné termální lázně, ale také kouzelné historické centrum plné barokních památek. Dominantou je věž někdejšího biskupského paláce ze 13. století. K procházce malebným centrem vybízí množství kostelů, paláců, muzeí i charakteristických rohových balkónů a uliček, ve kterých si budete připadat jako v pohádce. Lázně a aquapark Rába Quelle umístěné na soutoku řek Mošonský Dunaj a Rába nabízejí překrásný panoramatický výhled na historický střed města. V průběhu celého roku se v Győru pořádají věhlasné trhy, na kterých můžete ochutnat nejen speciality maďarské kuchyně.

Xantus János ZOONejoblíbenější výlet v lokalitě

Györ je nejen městem architektury a termálních lázní. Pokud cestujete s dětmi, určitě při návštěve Györu nevynechejte místní Xantus János ZOO plnou domácích i exotických zvířat. Jde o malou zoologickou zahradu ideální pro klidné rodinné odpoledne, uvidíte dravce, býložravce, primáty, ptactvo i plazy. Zblízka tak uvidíte hravé vydry, vzácné bílé tygry, šimpanzy i pestrobarevné pávy a papoušky.

Více informací

Město GyörNejoblíbenější výlet v lokalitě

Město tří řek, maďarské průmyslové město Györ, leží na soutoku řek Mošonský Dunaj, Rába a Rábca zhruba v polovině cesty mezi Vídní a Budapeští. Jeho návštěvu doporučujeme v každém ročním období, protože má co nabídnout z každé sféry - může se pochlubit skvělými termálními lázněmi, bohatou historií, krásnou přírodou, restauracemi s maďarskými specialitami a rozmanitými kulturními akcemi.

Co nesmíte v Györu vynechat?

  • Vydejte se na procházku do nejhezčího barokního náměstí ve městě, Bécsi kapu tér (U Vídeňské brány).
  • Zase nejhezčí barokní dům ve městě je jednoznačně Opatský dům z 18. století.
  • Na náměstí Széchenyi tér stojí dvě dominantní věže jezuitského kostela sv. Ignáce z Loyoly, který byste také neměli obejít bez povšimnutí.
  • I v Györu si můžete odpočinout v lázních - vyvěrají tu totiž jako v mnoha dalších maďarských městech termální a léčivé prameny; proto jsou zde lázně.
  • Na procházku do zeleně uprostřed města zamiřte do parku Batthyány tér.
Více informací

Mapa tipů na výletcelkem5 tipů

Györ: Tipy na výlet

Pobyty v okolí

Další pobyty

Články, které by vás mohly zajímat

Osobně ověřeno: Recenze lázeňského pobytu v maďarském Termal Hotelu Vesta

Osobně ověřeno: Recenze lázeňského pobytu v maďarském Termal Hotelu Vesta

  • OSOBNĚ OVĚŘENO
  • 7. 9. 2022

Vydejte se spolu se Zuzkou, členkou našeho Travelking týmu, do Maďarska k Budapešti. Konkrétně do Termal Hotelu Vesta. Jaká byla cesta, ubytování, wellness a strava? A jaké výletní cíle byste si neměli nechat ujít? To vše se dozvíte.

3 dny dovolené přeměňte na 12 dní volna a oslavte podzimní svátky aktivně - bez příplatků

3 dny dovolené přeměňte na 12 dní volna a oslavte podzimní svátky aktivně - bez příplatků

  • CESTOVATELSKÉ RADY A TIPY
  • 17. 1. 2020

Svátek českého patrona Václava nás letos potěší ve středu, stačí 2 dny dovolené a prodlouží nám tím víkend na 5 dní. Další svátek připadá na pátek (28.10.) a zbývá-li vám 1 den dovolené, prodlužte si víkend díky svátku 17.11. a užijte si až 4denní pobyt.

Zapomněli jste heslo?

Získejte nové!

Můžete se přihlásit i pomocí sociální sítě:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Chci se registrovat

Nebo se zaregistrujte pomocí sociálních sítí:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Zapomněli jste heslo?

Nevadí! Stačí zadat váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoříte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet