Györ: Tipy na výlet a zajímavá místa

V maďarském městě Győr, česky někdy označované jako Ráb, najdete nejen léčebné termální lázně, ale také kouzelné historické centrum plné barokních památek. Dominantou je věž někdejšího biskupského paláce ze 13. století. K proházce malebným centrem vybízí množství kostelů, paláců, muzeí i charakteristických rohových balkónů a uliček, ve kterých si budete připadat jako v pohádce. Lázně umístěné na soutoku řek Mosoni, Dunaj a Rába nabízejí překrásný panoramatický výhled na historický střed města. V průběhu celého roku se v Győru pořádají věhlasné trhy, na kterých můžete ochutnat nejen speciality maďarské kuchyně.

Lázně Rába Quelle Nejoblíbenější výlet v lokalitě

**Termální a zážitkové lázně Rába Quelle** patří k těm **nejoblíbenějším** v celém **Maďarsku**. Z hloubky 2 000 m zde tryská léčivá voda o teplotě 37 - 63 °C a je vhodná pro všechny, kteří trpí **nemocemi kostí a kloubů, případně mají problémy se svaly**. Příznivě ovlivňuje **potíže s trávením** a účinná je i v případě **snížené funkce štítné žlázy**. ###V lázních najdete 3 termální a 5 zážitkových bazénů: - **Zážitkový bazén ve tvaru válce** - **Zážitkový venkovní velký bazén s 68 metrů dlouhým tobogánem** a jeskyní - **Zážitkový venkovní relaxační bazén** - **Zážitkový bazén s vodním barem** - **Zážitkový bazén s vodopádem**, gejzíry a masáží vleže - **Velký termální bazén** pro vodní masáž vleže s tryskami masírující záda - **Termální bazén se šachovnicí**, který léčí a uklidňuje - **Termální bazén s hvězdami** s atmosférou klidné noci Nechybí zde ani **saunový svět**, jehož součástí je **finská sauna, venkovní bazének, parní kabina, perličková lázeň, frigidárium a 2 infrakabiny, vyhřívaná kamenná lavice, aromaterapeutická sauna, solná kabina, masážní křeslo a vířivka**. Lázně jsou otevřeny **celoročně**, od pondělí do neděle v časech 09:30 – 18:00 hod. Kdybyste chtěli navštívit lázně i v další dny svého pobytu, celodenní vstup vyjde **dospělou osobu na 4 100 HUF** (cca 310 Kč) a **dítě do 18 let na 3 200 HUF** (cca 250 Kč).
Více informací

Město Györ Nejoblíbenější výlet v lokalitě

Město tří řek, **maďarské průmyslové město Györ**, leží na soutoku řek Mošonský Dunaj, Rába a Rábca zhruba v polovině cesty **mezi Vídní a Budapeští**. Jeho návštěvu doporučujeme **v každém ročním období**, protože má co nabídnout z každé sféry - může se pochlubit **skvělými termálními lázněmi, bohatou historií, krásnou přírodou, restauracemi s maďarskými specialitami a rozmanitými kulturními akcemi**. ###Co nesmíte v Györu vynechat? - Vydejte se na procházku do **nejhezčího barokního náměstí ve městě, Bécsi kapu tér** (U Vídeňské brány). - Zase nejhezčí barokní dům ve městě je jednoznačně **Opatský dům z 18. století**. - Na **náměstí Széchenyi tér** stojí dvě dominantní **věže jezuitského kostela sv. Ignáce z Loyoly**, který byste také neměli obejít bez povšimnutí. - I v Györu si můžete odpočinout v **lázních** - vyvěrají tu totiž jako v mnoha dalších maďarských městech termální a léčivé prameny; proto jsou zde lázně. - Na procházku do zeleně uprostřed města zamiřte do **parku Batthyány tér**.
Více informací

Mapa tipů na výlet celkem 5 tipů

Györ: Tipy na výlet

Nejprodávanější pobyty

Inspirujte se těmi nejprodávanějšími pobyty za poslední týden

Články, které by vás mohly zajímat

Odměna za pololetní vysvědčení - čeká nedaleko hranic

Odměna za pololetní vysvědčení - čeká nedaleko hranic

  • TIPY TÝMU TRAVELKING
  • 24. 1. 2020

Pololetní prázdniny mají sice děti v Česku jen jednodenní, stejně by si jich měly ale vážit. Školáci například v Polsku, Rakousku a Maďarsku je nemají vůbec.

Oslavte podzimní svátky aktivně a bez příplatků

Oslavte podzimní svátky aktivně a bez příplatků

  • TIPY TÝMU TRAVELKING
  • 17. 1. 2020

Svátek českého patrona Václava nás letos v září potěší v pondělí a prodlouží nám tím víkend. A pokud vám zbývají alespoň 3 dny dovolené můžete si naplánovat delší podzimní pobyt i k říjnovému a listopadovému svátku. To je celkem až 12 dní dovolené!

Pokračováním prohlížení těchto stránek dáváte souhlas se zpracováním cookies v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů. OK