Navštivte polské Krkonoše a prožijte dovolenou v Hotelu Corum *** s polopenzí a vstupem do bazénu a finské sauny. Z Česka to nemáte daleko a čekají vás skvělé výlety k vodopádům, na rozhledny či jen tak do přírody.

Česká poštovna na Sněžce Tip na výlet

Česká Poštovna na vrcholu naší nejvyšší hory Sněžky (1 603 m n. m.) je jednoznačně nejvýše umístěnou stavbou u nás. Využijte tedy unikátní příležitosti a pošlete třeba pohled nebo dopis z tohoto místa. Po výšlapu se můžete těšit také na občerstvení a především vyhlídkovou terasu na střeše poštovny s nádherným výhledem do Čech i Polska. Poštovní směrovací číslo Sněžky je 542 91.

Historický hotel v Krkonoších

Přijeďte do polských Krkonoš a zažijte přátelskou atmosféru Hotelu Corum *** v obklopení turistických tras. Ubytováni budete ve standardních pokojích, které jsou vybaveny televizí, posezením a koupelnou se sprchou nebo vanou a ručníky. Některé pokoje mají balkón.

Posilníte se díky polopenzi. Čekají vás snídaně formou bufetu a servírované večeře.

Odpočinek v hotelu a wellness

V hotelu vás zaujmou historické interiéry, můžete se zastavit na baru a odpočívat v hale s krbem nebo v zimní zahradě.

Místo, které je k odpočinku přímo určené, je však místní wellness centrum. Tam najdete krytý plavecký bazén a finskou saunu, které jsou vám během pobytu k dispozici.

Aktivní dovolená v Polsku

Zdolejte Sněžku z polské strany, z hotelu se k ní dostanete po necelých 8 km. Kromě hor vás čekají i jiné atrakce v okolí. Zejména pro rodiny s dětmi doporučujeme návštěvu westernového městečka (2 km) nebo aquaparku Tropicana (5 km).

Hotel Corum ***

ul. Kościuszki 12-14, Karpacz
Polsko

+48 883 520 700

recepcja@corum.pl

Check in
od 14:00
Check out
do 11:00
Domácí mazlíček
Domácí mazlíček zakázán
Bezbariérovost
Žádná
Parkování
10 zł/den

Možnosti ubytovacího zařízení

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Wellness
Vnitřní bazén
Sauna
Možnost procedur
Restaurace
Dětský koutek
Konferenční místnost
Baby friendly

Okolí ubytovacího zařízení

Vzdálenost od centra
1,6 km
Vzdálenost od lázní
15,7 km
Zastávka
2,2 km

Tipy na výlet

Cieplické termální lázně

Kousek od českých hranic naleznete Cieplické termální lázně, jedny z nejoblíbenějších termálů v celém Polsku. Velký komplex rekreačních a sportovních bazénů se nachází v centru Jelení Hory-Cieplice a jejich okolí tvoří dva památkové parky, Norský park a Lázeňský park. Příjemně teplá voda v bazénech způsobí, že se vám odtud nebude chtít pryč, nabídka atrakcí pro děti a brouzdališť navíc zaručuje zábavu na dlouhé hodiny pro celou rodinu. Areál je otevřený každý den od 6:00 do 23:00 hodin, celodenní vstupenka včetně SPA části se saunami vyjde dospělého na 75 zł (asi 450 Kč).

Jelenia Góra

Tvrzení, že Jelenia Góra toho hodně pamatuje, nevystihuje úplně, jak starobylé toto město je. Jeho založení se podle legend datuje do začátku 12. století a je připisováno Bolesławowi Krzywoustemu. Návštěvníky zpravidla okouzluje historickým centrem a množstvím architektonických památek. Jelenia Góra je skvělá i jako centrum, ze kterého budete podnikat výlety do okolí. Z města se můžete vydat na túry do všech světových stran. Hrady, zámky, zříceniny, technické i přírodní zajímavosti, jeskyně, to vše čeká na vaši návštěvu.

Lázeňské městečko Świeradów-Zdrój

Świeradów-Zdrój je příjemným lázeňským městečkem, které leží v oblasti Dolnoslezského vojvodství a obývá ho přibližně 5 tisíc lidí. Pro osud města byl klíčový rok 1572, kdy si berlínský lékař Leonard Thurneysser všiml léčivých účinků zdejších pramenů, což ovlivnilo budoucí směřování města směrem k lázeňským službám. Z místních památek stojí za vidění zejména kostel sv. Josefa postavený v roce 1899 v novogotickém stylu. Pokud budete mít chuť si zasportovat, k dispozici je zde hřiště pro minigolf, skate park nebo aquapark.