Resla Residence ***

Resla Residence ***

Dolná Resla 2, Banská Štiavnica
Slovenská republika

Provozuje společnost:
Residence BS s.r.o. IČ: 53599951


+421 918 802 995

info@travelking.cz

Check In
od 14:00
Check Out
do 10:00
Domácí mazlíček
Zakázán
Bezbariérovost
Žádná
Parkování
Venkovní parkování 5 €/den, garáž 6 €/den

Možnosti ubytovacího zařízení

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Vířivka
Sauna
Restaurace
Dětské hřiště
Lyžárna
Fitness
Půjčovna kol
Konferenční místnost
Fén
Wellness

Okolí ubytovacího zařízení

Vzdálenost od centra
0,2 km
Zastávka
0,3 km
Sjezdovka
2,8 km

O ubytování

Resla Residence *** je historický penzion v centru Banské Štiavnice, hned vedle renesančně-barokní budovy Klopačka ze 17. století. Samotná budova penzionu pochází již z 15. století a řadí se mezi kulturní památky. Okouzlí vás nejen exteriér s barokní a renesanční výmalbou a interiér s kamennými portály klenutými stropy, ale i působivý výhled na překrásné město zapsané na seznamu památek UNESCO.

Díky skvělé poloze v centru jde také o vynikající výchozí bod k prozkoumávání Banské Štiavnice. Jen pár kroků od penzionu najdete náměstí sv. Trojice (350 m) se stejnojmenným sousoším, historickou radnici, jejíž původ sahá až do 14. století, Komorský dvůr – Kammerhof (550 m), vybudovaný v 16.století, Starý zámek (400 m) – původně kostel, přestavěný na protitureckou pevnost, Nový zámek (400 m), Kalvárii (2,4 km) a mnoho dalšího.

Užít si můžete také výlet do přírody, v okolí na vás čeká chráněná krajinná oblast Štiavnické vrchy (8,6 km) s horou Sitno (11,1 km), botanická zahrada (800 m) z 19. století, přírodní rezervace Kamenné moře(11 km) nad obcí Vyhne, největší svého druhu ve vulkanické části Karpat, nebo arboretum Kysihýbel (3,7 km) z roku 1900 s téměř 300 druhy dřevin, především ze Severní Ameriky. V zimě navíc můžete vyrazit i na sjezdovku nedalekého lyžařského střediska Salamandra Resort (11,1 km).

Kde budete spát?

Residence nabízí ubytování v komfortních apartmánech v moderním i historickém stylu. Vždy budete mít k dispozici vlastní koupelnu, televizi s plochou obrazovkou, WiFi připojení a sadu na přípravu kávy a čaje.

  • Apartmány Standard (č.8, 9 a 13) mají plochu 20 m² a vybavení v moderním stylu. V každém apartmánu najdete dvoulůžkovou postel, rozkládací pohovku a psací stůl.

  • Pokoje Suite (č.4 a 6) měří 40 m² a skládají se ze 2 místností – ložnice s manželskou postelí a obývacího pokoje s rozkládací pohovkou. Jejich interiér je mírně dobový.

  • Apartmány Comfort (č.10 a 12) nabídnou plochu 25 m², moderní interiér a výhled na město a Kalvárii. Nechybí manželská postel, rozkládací pohovka a psací stůl.

  • Apartmán s kuchyňkou č.7 potěší velkým prostorem (50 m²) a vysokým komfortem. Kromě ložnice s manželskou postelí a obývacího pokoje s rozkládací pohovkou totiž zahrnuje také kuchyňku s jídelním koutem a pračku.

  • Apartmán Superior č.2 o ploše 60 m² se skládá z ložnice s manželskou postelí a obývacího pokoje s čalouněným nábytkem a zaujme zejména krásným historickým interiérem.

  • Apartmán Superior č.3 (45 m²) je jednopokojový, vybavený manželskou postelí, posezením s pohovkou, psacím stolem a stylovou historickou výzdobou.

  • Apartmány Deluxe (č.11 a 14) jsou prostorné (35 m²), moderní, jednopokojové podkrovní apartmány s manželskou postelí, rozkládací pohovkou a psacím stolem.

  • Prezidentský apartmán č.1 nabízí luxus pro náročné. Na 65 m² zde najdete prostornou ložnici s manželskou postelí, kachlovými kamny a psacím stolem a obývací pokoj s čalouněným nábytkem k posezení. Vše laděné do přepychového stylu.

Na čem si pochutnáte?

Součástí ubytování není restaurace, servírují se zde pouze snídaně formou bufetu. Hosté mají ovšem k dispozici plně vybavenou společnou kuchyňku s varnou deskou, myčkou, mikrovlnkou a rychlovarnou konvicí.

Kde budete relaxovat?

Vaší oázou klidu se stane privátní wellness zóna s velkou vířivkou, saunou a ochlazovací kádí. Dopřát si můžete také relax na masážním křesle.

Něco navíc

Chcete se na dovolené trochu rozhýbat? Využijte místní fitness centrum, nebo si půjčte tenisové vybavení a vyrazte na nedaleké kurty (150 m).