Hotel Liberecká Výšina ***

Hotel Liberecká Výšina ***

Wolkerova 251, Liberec 15
Česká republika

Provozuje společnost:
Star Clubs Liberec s.r.o. IČ: 04322932


+420 558 000 298

info@travelking.cz

Check In
od 14:00
Check Out
do 10:00
Domácí mazlíček
Zakázán
Bezbariérovost
Žádná
Parkování
Zdarma

Možnosti ubytovacího zařízení

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Vířivka
Lázně
Restaurace
Baby friendly
Wellness

Okolí ubytovacího zařízení

Vzdálenost od centra
3 km
Vzdálenost od jezera
2,4 km
Zastávka
1,2 km
Aquapark
4,6 km
Sjezdovka
9 km
Běžkování
9 km

O ubytování

Ze zalesněných vrchů Jizerských hor se hrdě zvedá vyhlídková věž zvaná různě - Věž Jindřicha Liebiega, Jindřichova věž, dnes Liberecká výšina. Dříve sloužila jako výletní hostinec s vyhlídkovou věží. A právě v tomto originálním hotelu, jehož historie sahá až do roku 1901, si užijete parádní dovolenou.

Do centra Liberce je to odtud 3 km, vydejte se do jednoho z parků, na zámek (3,2 km), do ZOO (1 km), botanické zahrady (2,4 km) nebo do parádního aquaparku a zábavního centra Babylon (4,5 km), kde najdete také saunový svět, relaxační zahradu nebo laser show.

Dominantou Liberce je věž vysílače na Ještědu (9,2 km), kam můžete vyjet lanovkou a kochat se výhledem na krajinu z kavárny či restaurace. Ze starších památek stojí za návštěvu například budova liberecké radnice (3,2 km), která je velmi podobná radnici ve Vídni.

Za zimními sporty zamiřte do lyžařských areálů v Bedřichově (8 km), na Ještědu (11 km) nebo na Tanvaldském Špičáku (20 km). V teplejších ročních obdobích na vás zase čeká 900 metrů dlouhá bobová dráha v Janově nad Nisou (9,3 km).

Kde budete spát?

Ubytováni budete v jednom z komfortních pokojů, které jsou laděny do příjemných barev, vybaveny stylovým nábytkem a nepostrádají samostatnou koupelnu s vanou či sprchou. Samozřejmostí je WiFi připojení, psací stůl a televize. Dvoulůžkové pokoje Standard jsou menší (cca 15 m²), mohou být vybavené manželskou postelí nebo oddělenými lůžky a některé mají možnost přistýlky.

Luxusnější variantou je potom Královský pokoj, který je nejen výrazně větší (35 m²) a přepychově vybavený, ale má také vířivou hydromasážní vanu. Kromě dvoulůžkové postele s nebesy je v pokoji i rozkládací pohovka, kterou lze využít jako přistýlku.

Na čem si pochutnáte?

K hotelu patří lovecká restaurace, kde si pochutnáte na skvělé polopenzi. Snídaně se podávají formou bufetu, večeře jsou pak výběrem z menu. Restaurace se zaměřuje zejména na českou kuchyni, mezi její speciality patří slepice na paprice nebo rolované pečené koleno. K dispozici je také velký sál, který někdy slouží i k tanci, pivnice a venkovní terasa.

Něco navíc

Součástí Hotelu Liberecká výšina je nepřehlédnutelná rozhledna, která měří 25 metrů a nabízí nádherný výhled. Ten za vyšlápnutí schodů určitě stojí. Potěšit se můžete také se zvířátky, mezi stálé obyvatele hotelového pozemku patří lamička Livy, oslík Ríša, beránek Béďa a dvě kočičky.

Ověřeno Travelkingem

“Z pobytu v Hotelu Liberecká Výšina *** jsme odjížděli naprosto nadšeni. Čerstvý vzduch, příroda všude kolem nás, zvířátka co nás každý den vítala, tomu říkám opravdový relax. Z hotelu vede několik cest lesem pro pěší turistiku. Jednou z nich se dostanete přímo do Zoo Liberec. Z okna jsme se dívali, jak zapadá slunce za Ještědem. Nikde kolem nejezdí žádná auta, jelikož k hotelu je jediná příjezdová cesta a pak už jen lesy. Kdo má rád přírodu, klid, zvířata a turistiku, je tohle ideální volba a my ji doporučujeme všemi deseti.” Přečtěte si celou recenzi

Lenka Homolová - Obchodní tým
Osobně ověřeno v: Září 2023

Tipy na výlet

Liberec
Liberec
Zoo Liberec
Zoo Liberec
Vodní nádrž Josefův Důl
Vodní nádrž Josefův Důl