Obec Sedlec-Prčice, která se nachází ve Středočeském kraji a jen kousek od hranice s Jihočeským krajem je ideálním výchozím bodem na výlety, turistiky i cyklistiku. Vydejte se třeba k voním nádrži Slapy či Orlík, do historického Tábora, na zámky Orlík a Konopiště či na hrad Zvíkov. Ubytujte se v retro Penzionu Dalmo, který má rodinnou atmosféru, účelně vybavené pokoje a v létě také venkovní bazén! V ceně jsou i snídaně formou bufetu.

O ubytování

Penzion Dalmo se nachází ve středočeské obci Sedlec-Prčice. Těšte se na ubytování s příjemnou rodinnou atmosférou a pestré možnosti sportovního vyžití i výletů.

S dějinami i současností města se dozvíte na naučné stezce Od Vítkovské růže k zázračnému prameni (200 m) či při návštěvě nedalekého muzea rodu Vítkovců (400 m). Pěkným cílem pro celodenní výlet je město Tábor (25 km), kde můžete obdivovat nádherné historické centrum a navštívit Husitské muzeum27 km) či zoologickou zahradu. Zajímavým zpestřením je také exkurze do středověkého podzemí. Pro milovníky sladkostí je zde muzeum čokolády a marcipánu (27 km), pro rodiny s dětmi zase muzeum Lega. V malebném městě Bechyně (30 km) láká k návštěvě zámek a lázeňský areál s jednou z nejstarších tradic na našem území.

Pouze 3 km od penzionu leží sportovní areál Monínec s bohatou nabídkou vyžití po celý rok. Jeho součástí je bikepark, golfové hřiště, koupaliště či koňská farma. V zimě si zde můžete zalyžovat na sjezdovkách ski areálu.

Kde budete spát?

Ubytováni budete v útulném dvoulůžkovém pokoji s vlastní koupelnou. K vybavení pokoje patří WiFi připojení, televize a psací stůl se židlemi.

Na čem si pochutnáte?

Každé ráno si pochutnáte na snídani ve formě bufetu. K dispozici mají hosté také zastřešený gril s posezením.

Něco navíc

Součástí penzionu je rozlehlý sportovní areál s venkovním bazénem, multifunkčním hřištěm a posilovnou. Najdete zde také zázemí pro minigolf, squash a stolní tenis.

Penzion Dalmo

Penzion Dalmo

Malá 46 , Sedlec-Prčice
Česká republika

728851479

pension.dalmo@seznam.cz

Check In
12:00 - 20:00
Check Out
10:00
Domácí mazlíček
Zakázán
Bezbariérovost
Žádná
Parkování
Zdarma

Možnosti ubytovacího zařízení

Wi-Fi zdarma
Venkovní bazén

Okolí ubytovacího zařízení

Vzdálenost od centra
28 km
Vzdálenost od jezera
33 km
Zastávka
0,2 km

Tipy na výlet

Tábor

TáborTip na výlet

Žádné město není tak spojeno s husitským hnutím jako Tábor. Město bylo založeno husity v roce 1420 a sloužilo jako základna jejich vojsku. Dnes se můžete vydat na procházku historickým centrem a především na Žižkově náměstí obdivovat zdobené štíty měšťanských domů. Uprostřed náměstí se vyjímá renesanční kašna a pomník Jana Žižky z Trocnova. Táborská radnice patří k nejvýznamnějším památkám pozdní gotiky u nás.

Co navštívit v Táboře?

  • Podzemní chodby
  • ZOO Tábor
  • Muzeum čokolády a marcipánu
  • Nevynechejte ani botanickou zahradu, Husitské muzeum, věž Kotnov s přilehlou Bechyňskou bránou, Muzeum Lega nebo Rozhlednu Hýlačku.

K přírodním zajímavostem patří nádrž Jordán s Jordánským vodopádem a Geologická expozice Pod Klokoty

Více informací
Ski Moninec
Ski Moninec
Vodní nádrž Slapy
Vodní nádrž Slapy
Orlická přehrada
Orlická přehrada